arektom

burty do przyczepy

Polecane posty

arektom    0

Witam czy kupował ktoś z Was takie burty??? Jakie jest ich wykonanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja do swojej przed remontem miałem zamiar kupić, ale gdy zobaczyłem je na oczy szybko zmieniłem zdanie. Krótko mówiąc "bibułka". Sam z pewnością wykonasz je lepiej (mam na myśli konkretny materiał), a co za tym idzie dłużej Ci posłużą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

kuzyn założył na samochodzie ciężarowym, do zboża to jeszcze ujdzie ale jak chcesz wozić gruzy to sobie odpuść, cienizna, chyba, że znajdziesz jakieś lepsze, musisz obejrzeć dokładnie, jak blacha cieńsza niż 1.5 mm to nie bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mój wujek kupował jak robił remont przyczepy remont był w lato a już są lekko pogięte

Zobasz se na moim filmiku

(przyczepa ta zielona :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

kuzyn założył na samochodzie ciężarowym, do zboża to jeszcze ujdzie ale jak chcesz wozić gruzy to sobie odpuść, cienizna, chyba, że znajdziesz jakieś lepsze, musisz obejrzeć dokładnie, jak blacha cieńsza niż 1.5 mm to nie bierz

sorki ale cos komp mi nawala jak można to proszę usunąć

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

@arektom,remontowałem przyczepy jesienią,na jedną kładłem kupowane burty 1.5mm za 1100 pln,na drugą już ktoś

mi robił.Koszta to 4 arkusze blachy 2mm po 130 pln,6 pełnych profili 5*5 ścianka 2mm po 9.7 za metr i cztery

zamki po 25 pln więc towar wyszedł ok 970 pln. za robociznę wraz z wymianą podłogi(też blacha 2mm)dałem 400

pln.A i jeszcze 2 puszki podkładówki po 16 pln chyba B) Burty są ciężkie i ciężko się je zamyka,ale jedną

przyczepę chciałem mieć właśnie taką solidniejszą.Bo do samego zboża sądze że takie półtorówki spokojnie

wystarczą.Koszta są porównywalne,więc w zależnosci od przeznaczenia wybierzesz odpowiednią dla siebie opcję.

Druga sprawa,że te nowe burty różnia się między sobą,głównie gęstością spawów,więc warto się rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ceny blachy z wczoraj

arkusz 3mm 1x2m-154zł podłoga

1,5mm 1x2m-97zł borty

profil 5 cm-11zł m

+zapinki,zawiasy,farba,elektrody,czas,prąd

 

nalezy zsumować to wszystko a wynik pokaże nam ile tak naprawde kosztują pożądne borty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu7745    2

Ja teraz właśnie robie burty do rozrzutninika bo stare już zgniły i daje blache 3mm i do tego dobra konserwacja i musi być następne 20 lat a 1.5mm to bibułka moim skromnym zdaniem jak robic to jakieś dobre i solidne i ja byn radził ci robić burty a nie kupować badziew bo szkoda pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Też jestem w temacie bo wezmę się niedługo za remont przyczepy. U mnie trochę inne ceny materiałów bo blacha 1,5 w arkuszu 2mx1m kosztuje 89 zł a 3 mm w tych samych wymiarach to kwota 178 zł. Profile 50x50x2 za metr kosztują 12,60.

Robię tylko blachę na burty i na podłogę bo profile są bardzo dobre. Na boki chcę założyć 1,5 mm a na spód 3 mm, jak na moje użytkowanie to powinna wytrzymać długie lata.

 

Mam do Was pytanie: na jaką farbę się zdecydować (nie chodzi mi o kolor). Czy farby Wilckens dostępne na allegro to dobry wybór? Malował ktoś tym? Czy lepiej jakiś chlorokauczuk np. Śnieżka?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jak kupowałem swoją D-55 to dostałem nowe burty gratis. Zrobione z blachy trapezowej 1,5mm. Blaszka trochę słaba moim zdaniem, ale jeśli będzie dobrze konserwowana (ja np. maluje przyczepy tak co 6-7lat, a w międzyczasie robię zaprawki tam gdzie widzę korozję) to będzie ok. W starych przyczepach robiłem burty sam (tzn. tata robił hehe) z 2mm to już będzie z jakieś 15, może i 20lat jak już są na przyczepach i dają radę, choć w niektórych narożnikach pojawiają się dziury (przyczepy stoją pod chmurką).

@LeF przejrzyj tematy związane z rozsiewaczami nawozów, bo coś pamiętam, że tam było trochę pisane o chlorokauczuku. Ja stosuje na swoje przyczepki zwykłe farby (ostatnio z Nobilesu). Na start 1 warstwa podkładu, a potem 1 warstwa lakieru i sprawa na jakiś czas załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj