Czolo

Jaki nowy John Deere o mocy 100 KM?

Polecane posty

Czolo    0

Chcę kupić Johna 100 KM z turem. Jednak do najbliższego sprzedawcy mam ok 100 km. i nie chcę jechać tak zupełnie w ciemno. Tzn. proszę was o radę jaki model o takiej mocy byście polecali, dlaczego i mniej więcej ile może kosztować. Wiem, że ten co chce sprzedać będzie mi mówił to co jemu pasuje. Dodam, że ma on pracować przy ciągłej pracy przy bydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tak czytam kolego i ciężko mi wywnioskować czy to nowy czy używany. Napisz w jakim przedziale cenowym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotos573    0

jesli codzi o nowy to 5100R ma ok.100 km posiada skrzynie 16przud 16 tył z rewersem hydraulicznym ma konstrukcje ramowo od tylnego mostu do przedniego zaczepu całościowo ramę traktor jest mały gabarytowo w porównaniu do większej serii(6030) przez co bardzo zwinny na małym placu i nie za ciężki trzeba pracować nim z balastem. Jeśli chodzi o serie 6030 to te traktory maja nie pełno ramę majo wiele serii wyposażenia i rodzaje przekładni są większe gabarytowo i cięższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

jeżeli ma pracować w budynkach inwentarskich to raczej seria 5(jeśli nowy) bądź starsza 5020 w przypadku używanego. Poszukaj na allegro tam jest sporo maszyn John'a więc się zorientujesz.

 

@kotos573 z tego co się orientuję seria 6030 Premium ma konstrukcję pełnoramową.

 

Pozdrawiam udanych zakupów :]

Edytowano przez Michufarmer

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolo    0

Ten John ma być nowy i właśnie diler proponował mi 5100R. Mam stare budynki więc będzie wykorzystywany tylko na zewnątrz ale jak to z bydłem całorocznie. A jeszcze jedno. Chciałbym mieć w nim fuul wypas z drugiej jednak strony znajomi straszą mnie, że w przyszłości będą z nim problemy. Napiszcie czy te ciągniczki są awaryjne, bo słyszałem że Holandy to bardzo. Aha mam trochę ponad 100 ha raczej słabych klas więc nie byłoby mu ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

5100R spoko ten traktorzyk nie mam zastrzeżeń do niego ale czy da sobie rade u ciebie na gospodarce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Konstruując jakakolwiek maszynę robi się obliczenia wytrzymałościowe więc nie problem dla producenta aby tą trwałością trochę "regulować". Z jednej strony producenci dążą to jak najwyższej jakości (ale żeby było jak najmniej napraw gwarancyjnych), ale z drugiej utrzymują się ze sprzedaży części zamiennych napraw itp. Stąd maja pieniądze na rozwój, unowocześnianie i wprowadzanie nowych maszyn. Z doświadczenia moich znajomych, którzy użytkują te ciągniki, są z nich zadowoleni i myślę, że i Ty będziesz.

Piszesz, że ma być ciągnik do prac przy inwentarzu a teraz, że masz 100 ha czy ciągnik będzie pracował więcej w polu czy przy zwierzętach?

Piszesz, że nie będzie pracował wewnątrz budynków więc może warto pomyśleć jednak o większym JD? np 6230 Premium?


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolo    0

Obecnie mam kilka ciągników, ale są to już dobrze przechodzone Ursusy, w tym 2 pow.100 KM. Tego Johna chcę kupić w tym roku i jeszcze kosiarkę dyskową i przetrząsacz ale być może już w przyszłym roku kupię też Johna ok.150 KM. Oczywiście jak się załapię na modernizację. Ale jak nie to rodzaje maszyn pozostają nadal aktualne. Zmienić aię może jedynie marka, za którą jak wiadomo stoi cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Skoro masz w planach zakup większego i mocniejszego to teraz kupiłbym John Deere 5100R.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

John Deere 5100R będzie dobry. Do tura w sam raz... tak jak już ktoś wcześniej napisał gabarytowo ciągnik jest mały więc nadaje się też do prac w budynku. Jeżeli w wiekszym stopniu przeznaczasz ciągnik do koszenia łąk to bezproblemowo sobie poradzi :)

http://www.deere.pl/pl_PL/ag/products/tractors/5r/5r_product_overview.html

link z wyposażeniem :)

 

Pozdrawiam :)

 

John Deere 5100r comfort 50 230€ netto

John Deere 5100r classic 41 635€ netto

Edytowano przez Kruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

witam

mam jd 5100r z turem 583. wyposarzenie na full. mam go od kwietnia - ok 370h narazie bez problemu... pracuje na ok 70 ha i wystarcza... kosztował ok 210 tyś netto z turem i pezednim tuzem

Edytowano przez kuba5r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

to chyba cena netto te 210tys od jakiego dilera brałes z jakim wyposarzeniem ze tak tanio po jakim kursie euro było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

brałem w agrotechnice w białej podlaskiej cena brutto... jakoś tak tanio wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a wyposarzenie jaki rozmiar opon jaka skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

wyposarzenie na full oprócz hms II i bióra polowego opony przód 380x70 r 24 tył 480x70 r 34 skrzynia power quad plus i 3 zawory hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

witam

mam jd 5100r z turem 583. wyposarzenie na full. mam go od kwietnia - ok 370h narazie bez problemu... pracuje na ok 70 ha i wystarcza... kosztował ok 210 tyś brutto z turem i pezednim tuzem

 

210tyś brutto to wujkowi tyle powiedzieli za 5080R z turem i pełnym wypasem


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Może to był model nieużywany ale rocznik starszy i dlatego tak tanio. Może z wystawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

nie ciągnik kupiliśmy fabrycznie nowy..

Edytowano przez kuba5r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Ja za 5090R dostalem ofertę na 185 tyś netto plus ładowacz 583 za 38 tyś netto do wniosku na modernizację i też w agrotechnice w Białej Podlasce. Ta cena to jak za wersje M, chyba się powołam na Ciebie Kuba przy zakupach :lol: ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Aaaa to znajoomy :)) i wszystko jasne :)

Ale dobry znajomy bo za full wypas niską cena dał :) szczęściarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

SORY

przepraszam mój błąd. 210tyś to cena netto z ładowaczem tuzem i OSPRZĘTEM do tura... a ciągnik z turem tuzem i full wyposarzeniem kosztował 203tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj