Skocz do zawartości
Czolo

Jaki nowy John Deere o mocy 100 KM?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john

Czolo    0

Chcę kupić Johna 100 KM z turem. Jednak do najbliższego sprzedawcy mam ok 100 km. i nie chcę jechać tak zupełnie w ciemno. Tzn. proszę was o radę jaki model o takiej mocy byście polecali, dlaczego i mniej więcej ile może kosztować. Wiem, że ten co chce sprzedać będzie mi mówił to co jemu pasuje. Dodam, że ma on pracować przy ciągłej pracy przy bydle.

Bartek72511    41

Tak czytam kolego i ciężko mi wywnioskować czy to nowy czy używany. Napisz w jakim przedziale cenowym;)

Wiadomość z agroFakt.pl

kotos573    0

jesli codzi o nowy to 5100R ma ok.100 km posiada skrzynie 16przud 16 tył z rewersem hydraulicznym ma konstrukcje ramowo od tylnego mostu do przedniego zaczepu całościowo ramę traktor jest mały gabarytowo w porównaniu do większej serii(6030) przez co bardzo zwinny na małym placu i nie za ciężki trzeba pracować nim z balastem. Jeśli chodzi o serie 6030 to te traktory maja nie pełno ramę majo wiele serii wyposażenia i rodzaje przekładni są większe gabarytowo i cięższe

Michufarmer    21

jeżeli ma pracować w budynkach inwentarskich to raczej seria 5(jeśli nowy) bądź starsza 5020 w przypadku używanego. Poszukaj na allegro tam jest sporo maszyn John'a więc się zorientujesz.

@kotos573 z tego co się orientuję seria 6030 Premium ma konstrukcję pełnoramową.

Pozdrawiam udanych zakupów :]

Edytowano przez Michufarmer

Czolo    0

Ten John ma być nowy i właśnie diler proponował mi 5100R. Mam stare budynki więc będzie wykorzystywany tylko na zewnątrz ale jak to z bydłem całorocznie. A jeszcze jedno. Chciałbym mieć w nim fuul wypas z drugiej jednak strony znajomi straszą mnie, że w przyszłości będą z nim problemy. Napiszcie czy te ciągniczki są awaryjne, bo słyszałem że Holandy to bardzo. Aha mam trochę ponad 100 ha raczej słabych klas więc nie byłoby mu ciężko.

Karpiu    0

5100R spoko ten traktorzyk nie mam zastrzeżeń do niego ale czy da sobie rade u ciebie na gospodarce??

Michufarmer    21

Konstruując jakakolwiek maszynę robi się obliczenia wytrzymałościowe więc nie problem dla producenta aby tą trwałością trochę "regulować". Z jednej strony producenci dążą to jak najwyższej jakości (ale żeby było jak najmniej napraw gwarancyjnych), ale z drugiej utrzymują się ze sprzedaży części zamiennych napraw itp. Stąd maja pieniądze na rozwój, unowocześnianie i wprowadzanie nowych maszyn. Z doświadczenia moich znajomych, którzy użytkują te ciągniki, są z nich zadowoleni i myślę, że i Ty będziesz.

Piszesz, że ma być ciągnik do prac przy inwentarzu a teraz, że masz 100 ha czy ciągnik będzie pracował więcej w polu czy przy zwierzętach?

Piszesz, że nie będzie pracował wewnątrz budynków więc może warto pomyśleć jednak o większym JD? np 6230 Premium?

Czolo    0

Obecnie mam kilka ciągników, ale są to już dobrze przechodzone Ursusy, w tym 2 pow.100 KM. Tego Johna chcę kupić w tym roku i jeszcze kosiarkę dyskową i przetrząsacz ale być może już w przyszłym roku kupię też Johna ok.150 KM. Oczywiście jak się załapię na modernizację. Ale jak nie to rodzaje maszyn pozostają nadal aktualne. Zmienić aię może jedynie marka, za którą jak wiadomo stoi cena.

Kruszek    0

John Deere 5100R będzie dobry. Do tura w sam raz... tak jak już ktoś wcześniej napisał gabarytowo ciągnik jest mały więc nadaje się też do prac w budynku. Jeżeli w wiekszym stopniu przeznaczasz ciągnik do koszenia łąk to bezproblemowo sobie poradzi :)

http://www.deere.pl/pl_PL/ag/products/tractors/5r/5r_product_overview.html

link z wyposażeniem :)

Pozdrawiam :)

John Deere 5100r comfort 50 230€ netto

John Deere 5100r classic 41 635€ netto

Edytowano przez Kruszek

kuba5r    7

witam

mam jd 5100r z turem 583. wyposarzenie na full. mam go od kwietnia - ok 370h narazie bez problemu... pracuje na ok 70 ha i wystarcza... kosztował ok 210 tyś netto z turem i pezednim tuzem

Edytowano przez kuba5r

omen    2

to chyba cena netto te 210tys od jakiego dilera brałes z jakim wyposarzeniem ze tak tanio po jakim kursie euro było

kuba5r    7

brałem w agrotechnice w białej podlaskiej cena brutto... jakoś tak tanio wyszedł

kuba5r    7

wyposarzenie na full oprócz hms II i bióra polowego opony przód 380x70 r 24 tył 480x70 r 34 skrzynia power quad plus i 3 zawory hydrauliki

Piotr6530    0

witam

mam jd 5100r z turem 583. wyposarzenie na full. mam go od kwietnia - ok 370h narazie bez problemu... pracuje na ok 70 ha i wystarcza... kosztował ok 210 tyś brutto z turem i pezednim tuzem

210tyś brutto to wujkowi tyle powiedzieli za 5080R z turem i pełnym wypasem

Kruszek    0

Może to był model nieużywany ale rocznik starszy i dlatego tak tanio. Może z wystawy...

kuba5r    7

nie ciągnik kupiliśmy fabrycznie nowy..

Edytowano przez kuba5r

tomek1980    2

Ja za 5090R dostalem ofertę na 185 tyś netto plus ładowacz 583 za 38 tyś netto do wniosku na modernizację i też w agrotechnice w Białej Podlasce. Ta cena to jak za wersje M, chyba się powołam na Ciebie Kuba przy zakupach :lol: ,

Kruszek    0

Aaaa to znajoomy :)) i wszystko jasne :)

Ale dobry znajomy bo za full wypas niską cena dał :) szczęściarz

kuba5r    7

SORY

przepraszam mój błąd. 210tyś to cena netto z ładowaczem tuzem i OSPRZĘTEM do tura... a ciągnik z turem tuzem i full wyposarzeniem kosztował 203tyś netto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?
    • Przez klocek1231
      Witam, to mój pierwszy post.
      Chciałbym się doradzcic szczególnie osób które miały do czynienia z ciągnikami w temacie. Otóż Posiadam gospodarstwo 20ha i szukam jakiegos używanego ciągnika. Oglądałem ostatnio Renault Aresa 556RX z 2003r. oraz MC Cormick MC115. Obydwa ciągniki są 4-cylindrowe i zwrotne, czegoś takiego szukam. Nie interesuje mnie praca przy turze. Tylko orka, uprawa i siewy. CIągnik ma pracować przy pługu AGROMASZ PO4 na zabezp. kołkowym o szerokości orki od:35 do 50cm na korpus. Posiadam głównie glebę 4 klasy, w tym 3ha III klasy. DO tej pory wszystko obrabiałem ciągnikiem URSUS 3512 + pług 3 skibowy BOMET. Na tym kawałku trzeciej klasy musiałem czasem orać na 2 skiby (zalezy jakie warunki).
      Który ciągnik byście polecili, biorąc pod uwagę pracę przy tym pługu, spalanie, żywotnosć podzespołów, oraz koszty utrzymania i serwisowania?
      Z góry dziękuję za pomoc