Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opasy
stobierski    0

NA MOJEJ ZIEMI KUKURYDZA UROŚNIE ALE JEJ WYPRODUKOWANIE KOSZTOWAŁO BY MNIE MAJĄTEK.6 klasa ziemi człowieku-a jak sucho to chyba z kranu będe podlewał to za wode lepiej nie myśle a z jeziora to mnie sąsiad zaraz pod..irdoli!+ktoś kto mi to skośi(jednorzędowym:)).a młuto i wysłodki mnie tyle nie kosztują(i wygodniejsze w składowaniu).i nie tylko je kupuje.sam produkuje ziemniaki których mam pod dostatkiem.są relatywnie tanie w produkcji a w ostatnim roku spróbowałem z dynią i to cholerstwo rośnie a wcale nawozu dużo nie sypałem.no i siana mam opór.a byki to wpierniczają aż mało nie podskakują...(dynie) a wogule to ja siekam dynie z kartoflami-do zbiornika 500l do tego kilka dużych wiader młuta a wysłodki dzień wcześniej mam namoczone (tak ze dwa małe wiaderka )bo strasznie puchną.do tego dwa wiadra śuty(owsianej,troche przenicy,czasem bobik-zależy co tam kupie)i zalewam to wodą do pełna i widerkami nosze bykom -wlewam do koryt i one to żrą a jak już ponosze to biore pół wiadra śruty i pół prowitu i na jeszczcze nie zjedzoną zupe posypuje im dwa takie wiadra dla smaku,jak zjedzą to w drabinki ładuje siano do bólu.i ide spać a rano siano i młuto na sucho i po południu siano.-czasami to sie troche zmienia bo morze czegoś niebyć albo czegoś mam więcej ale średnio tak to wygląda u mnie.czasem jakaś marchew lub suchy chleb no i siano mam solone.

 

ja kupowałem ostatnio tone 920zł w stężycy ale to chwile temu było a teraz to niewiem-ale po namoczeniu z jednej tony robi się tego porządna kupa!?no nie?a młuto ostatnio 10 ton -1600zł z przywózką A 10 TON KISZONKI \Z QQ TO 1800ZŁ + TRANSPORT Z OSTATNIO WIDZIANE OGŁOSZENIE W ANONSACH TO OK 50KM JAK CIĘŻARÓWKĄ NA KUŁKU 100KM RAZY 3,50ZŁ TO RAZEM 350ZŁ ALE ZA TYLE TO ON MI NIE PRZYWIEZIE BO MU SIE NIE OPŁACA BO ZA KRUTKA TRASA TO WEZNIE ZE 500ZŁCO DAJE 2300ZŁ A JAK JA DO TEGO MŁUTA Z 6 WORKÓW PROWITU W SYPIE TO MI WYCHODZI 1900ZŁ----WIĘC TANIEJA ZA TE 400ZŁ JESZCZE BYM KUPIŁ PO 50ZŁ ZA WOREK PROVITU TO ZN 8 WORKÓW TO MI BYKI PADNĄ CHYBA NA ZAWAŁ OD TEGO BIAŁKA.I NIEROZUMCIE MNIE W TEN SPOSÓB ŻE JESTEM PRZECIWNKIEM QQ ALE MI SIĘ ONA NIE KALKULUJE!JAK BYM MIAŁ SPRZĘT I TROCHE LEPRZĄ ZIEMIE TO OWSZEM...

 

NIE ŻEBY ZIEMIA WSZYSTKIEMU WINNA BO I JĄ MOŻNA ULEPSZYĆ ALE KOSZTY,KOSZTY KOSZTY A PRZYJDZIE MIESIĄC UPAŁÓW TO H.J TĄ KUKURYDZE STRZELI I I TAK MUSZE KUPIĆ I TAK WIĘC LEPIEJ OWIES W TO MIEJSCE SIAĆ ALBO DYNIE. ;)

 

a te wysłodki toffi i młoto to co moze sa za darmo? zadna roslina nie da takiego plonu masy jak kukurydza i niech kazdy mowi co chce ale dla mnie zywienie bykow bez QQ nie ma sensu nasze byki dostaja kukurydzy do syta i zadnego siana kiszonek ani srut zbozowych nie dostaja.Do kukurydzy kazdy dostaje jeszcze 2kg paszy pełnoporcjowej od krow 18 procent białka i w wieku 16 miesiecy jeszcze nie było byka poniżej 700kg

 

NO TO GRATULUJE-TAK TRZYMAC ALE I JA NIE NAŻEKAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    3

stobierski zkąd dokładnie jesteś?

Masz racje dobrze wyliczyłeś z tą kukurydzą ale qq jest dla ludzi którzy idą na skórty czyli juz tłumacze o co chodzi. A wiec przywiezie raz w roku ileś ton i koniec i to karmi a z wysłodkami czy zbozem na srute to co kilka dni trzeba srutować tak samo jak provit trzeba co ileś dni dokupywać chyba ze bierze sie 3 tony na raz ale watpie ze ktoś bierze takie ilośći. Ty robisz zupke jak świnią :lol: wujas daje srute z witaminami kartoflami i wysłodkami potem sianokiszonke siano słome i też rosną :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stobierski    0

no ja tak właśnie na mokro im daje i wchłaniają to niesamowicie:)3 tony provitu to nie na moją kieszeń ja dopiero się rozwijam także powoli...a ja z żuromina koło stężycy 15 km koło kościerzyny jestem.jak na zumi zobaczysz to u mnie co kilometr żwirownia jest.:)

 

a jak myślisz lepszy provit czy jakieś wynalazki typu sanbull?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

komodo    89

no wiadomo kazdy orze jak moze no u nas ziemie dobre wiec kukurydza wychodzi najtaniej przeciez ja tez nie mowie ze zle robisz czy cos bo kartofle to tez energetyczna pasza no i jednak BBB nigdy nie mielismy takze nie wiem jak by poszedł my głownie mieszance simentala i hf trzymamy bo wiadomo ze jak na mleko sie trzyma to raczej miesnymi nie robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stobierski    0

ja wszystko trzymam ,ale ten bbb to pierwszy raz mi sie tafił.ale z h-fa zrezygnuje bo one co by im niedał to marnie wyglądaja.mój ma 150cm wys i długi jest i rogi ma długie i wielki apetyt i na d*pie same gnaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    3

JA mieszkam obok bytowa 30km mam do kośćierzyny w stezycy kiedyś w grene byłem

A ten provit to co to jest dokłądnie typ premiksu czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    85

Nie wiem jak w innych firmach ale w sano koncentrat dla opasów jest dużo tańszy niż ten dla tuczników to jaki jest sens dawać ten dla świń opasom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stobierski    0

u mnie koncentrat dla opasów jest nieco tańszy i ja go początkowo dawałem ale efektów brak to się przerzuciłem na rzepakową ale to też słabo a koncentrat dla tuczników to efekt widać na oko z dnia na dień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.
       
      P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez jazda
      witam ma takie pytanie czy opłaca się kupować byczki od takich firm:http://allegro.pl/ci...2076112972.html i czy są takie firmy w województwie Mazowieckim lub Lubelskim??
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, czy ktoś hoduje byki tak że je kontraktuje z jakąś firmą? Kiedy płaci się za cielaki, czy trzeba we własnym zakresie kupić pasze, jakich zysków ze sztuki można się spodziewać, czy to się w ogóle opłaca?
    • Przez mwp113
      Panowie zwracam sie z takim dylematem mam dwa ładne byczki tak mi sie wydaje. Wprowadziłem im do diety marchew ze śrutą i kilka ziemniaków , podaje im to 3 razy dziennie razem z wodą , rano z niewielką iloscią mleka zastepczego. i oczywiscie po karmieniu uzupełniam  kratownice sianem drobnym , to zjedzą do nastepnego karmienia. zastanawiam sie nad tą dawką marchwi że 3 razy dziennie. Co o tym sądzicie ? Dodam ze byczki mają 4,5 miesiąca 
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy ktoś z forumowiczów w ostatnim czasie podpisywał kontrakt na cielaki z tą firmą, lub sprzedawał zakontraktowane cielaki do nich? Niedlugo mam brać kolejną partię cielaków ale słyszałem że trochę się pozmieniały warunki co do kontraktacji i sprzedaży
      Dziękuję za odpowiedź
×