marciniu94

Rosnący poziom oleju w misce olejowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marciniu94    6

Witam. Mam problem z rosnącą ilością oleju w misce w kombajnie bizon Z058, kombajn pali bardzo dobrze, nie puszcza dymu, spala na godzine ok. 16-17 litrów. Prosze i z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jakby laly wtryski to by kopcil i ciezko palil . a jakiego koloru jest olej na wskazniku czarny czy szary bo jak szary to gdzies woda sie dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Jakby woda mu leciała to chyba by się skapnął po barwie oleju,mnie kiedyś jeden wtrysk lał w ciągniku i nie było wielkiego kopcenia a oleju przybywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Sprawdz pompę od wspomagania bo tam jest przeciek.Taki sam przypadek miałem w żniwa uszczelniłem pompę i było OK.Ale proszę się tym nie sugerować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

umnie jak przybywało oleju to pekła mi rurka od nadmiaru sprawdz ja kosztuje grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

ej jeszcze jedno pytanie ile bizon Z058 spala ok na godzine przy zwyklych warunkach?? Bo 16-17 l to chyba za duzo i zastanawiam sie czy nie powinienem wyregulowac pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

To nie jest dużo bo mój 56 jak go pognam to 14 litrów łyknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to jednak troche dużo spala bo Bizon pali nie wiele ale więcej od IFY a tam w 12l się mieści więc 14 to ujdzie ale 16-17 za dużo


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Na 100% uszczelniacze na pompie wspomagania kierownicy U mnie w reksiu było podobnie po dniu młocki 1 litr oleju przybywało. Groszowe sprawy tylko jak już zrobisz to wymień olej w silniku.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

ja stawiam na rurką od przelewu lub jeszcze może być opcja z którą się spotkałem na własnym przykładzie że wtrysk był strzelony mianowicie pęknęty i siączył paliwo do oleju lub jak kolega pisał od pompy hydraulicznej sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to jednak troche dużo spala bo Bizon pali nie wiele ale więcej od IFY a tam w 12l się mieści więc 14 to ujdzie ale 16-17 za dużo

Zapomniałes kolego że Z058 ma turbinę i 16-17 litrów to łyknie jak nic o ile nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

jak juz ktos zaczyna mowic o spalaniu to powinien to odnosic do t na godzine,bo kraj jest podzielony pod wzgledem wydajnosci!moj rekord pali ok 20 litrow z szarpaczem na godzine przy wydajnosci 8 ton hektar z jazda na 2 powyzej 8 ton juz tylko 1 bieg zostaje

 

odnoszac sie do tematu to z rosnaca miska mozesz miec problem ja tak mialem z ciagnikiem okazalo sie ze woda leciala przez wzer w cylindrze na tlok i do oleju tylko z ta roznica ze czasem nieszlo go odpalic i dopiero na pycha odpalal dodam ze dzisiejsze oleje silnikowe po polaczeniu z woda zadko robia sie metne i dlatego ciezko bylo sie skapnac,ale jak by ci sie olej hydrauliczny dodawal to juz raczej by cos bylo widac moze tez dostawac ci sie paliwo do oleju poprzez pompke zasilajaca na pompie paliwowej tak mial znajomy ale wtedy olej mu ropa zalatywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego @Heniekii jak w Bizonie może paliwo z pompki zasilającej dostać się do oleju w silniku jak pompa wtryskowa napędzana jest przez wałek, wystarczy że rurka od wtryskiwaczy nawet nie pęknie tylko się na któryms polużni i pompuje paliwo do silnika ile wlezie.Jeszcze jedna sprawa jaka pompa od wspomagania jaki olej hydrauliczny w silniku bo tu kilku poprzedników o tym pisało, Wy się w ogóle zastanawiacie co piszecie czy piszecie byle pisać? ;[

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

moj blad faktycznie pompa paliwowa w bizonie polaczona jest walkiem wiedz to odpada,ale pompa od wspomagania ukladu kierowniczego jest pod alternatorem i jest wkrecona w silnik i bodajrze ma naped od rozrzadu i przez nia przeplywa olej hydrauliczny i chodzi mi o to ze zniej moze sie olej hydrauliczny przedostawac do miski ale to tylko moja sugestia jak ktos jest pewien na 100% ze ta droga olej sie nie dostanie do miski to niech to jasno napisze dlaczego to bedziemy mieli to z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj