Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jaki pług do zetora 10145

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam wszystkich.

Właśnie stanąłem przed sprawą kupna pługu do mojego zetora 10145 turbo. Jaki według was pług byłby najlepszy dla tego ciągnika?? Dodam ,że ma on pracować na powierzchni 20ha z ziemiami IV-tej i V-tej klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseaudi    0

jeśli chcesz cos taniego to najlepszy będzie phx są one nie do zdarcia , części sa dobrze dostępne i tanie ,ale jak już to kup sobie phx z olejowymi zabezpieczaniami na kamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david62    0

Ja bym polecał lekką 4 obrotową. My mieliśmy 1014turbo i spokojnie sobie latał w obrotóweczce rabewerku 4 skibowym. Trzeba było tylko troche przód dociążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

tak czwórka obrotowa lekka to jest dobry pomysł, coś takiego

http://allegro.pl/plug-obrotowy-4-skibowy-kverneland-vd-85-lekki-i1447294078.html

http://allegro.pl/plug-vogelnoot-ramie-do-walu-krone-lemken-i1444673007.html ja mam vogla ale na nowszej ramie i 12245 na lekkiej ziemi pociągnąłby jeszcze jedną skibę

http://allegro.pl/plug-4-skibowy-lemken-opal-90-i1436615031.html kuzyn ma lemkena 3 skibowego i ciągnie go c 360 na ciężkiej ziemi,lekko nie ma ale ciągnie :rolleyes: musiał dorobić dodatkowy siłownik do podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

U nas w eskaerze mają zetora 10111 turbo i mają do niego pług 4 skibowy chyba 4*40. To jak mu przyłoży tak na 3 klasie gleby to aż ziemia gilgocze. Orze 4 polową. Bardzo mi się podoba ten ciągnik w orce.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja do mojego Ursusa C-385A Turbo mam plug 5(4+1)x35 i ciągnik swobodnie sobie z nim radzi a ziemie mam miejscami ciężkie. A jak by było mu za ciężko to zawsze można 5 skibę odkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Moim zdaniem bierz 4skibowy obrotowy zetorek poradzi sobie bez żadnych kłopotów

 

 

dostajesz 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david62    0

O z tym pługiem może mieć już problem. Mimo ze bardzo przód byłby dociążony to by pompa mogłaby siadać. Gdyż nalezy już do cieższych pługow - ma szeroka ramę a ponadto ma zabezpieczenia resorowe i ważna tez jest odległość 1 skiby od ciagnika im dalej tym tam masa przesowa się bardziej do tyłu. Do najlżejszych pługów nalezą te z zabezpieczeniami kołkowymi często są to pługi typu 3+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

A ja proponował bym 3+1 obracanego z regulowaną szerokością orki ;) Na zabezpieczeniach resorowych, albo hydrualicznych ale to zależy czy masz dużo kamieni :P Powinien pociągnąć 4 skiby , bo swoim Ursusem 914 ciągam 3 Kvernelanda bez większego problemu ;)

Edytowano przez PaWeL1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Jeżeli chodzi ci o pług zagonowy to bym polecał tobie Unia tur 4+1. Bardzo dobry pług. A jezeli bys chciał jakis obrotowy to najlepszy był by Kverneland 4 skibowy. Zetorek powinien jego pociagnoć tylko zostaje proglem z udziwgu. 


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zetor @ gandzi ale mój ma dwa tłoki wspomagające i pompę wzmacnianą ja zamierzam zmienić właśnie na 4 obrotową na resorach

tobie też bym radził taki brać

Edytowano przez piotrowicz19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

To 100km powinno se z tym poradzić.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Witam wszystkich.

Właśnie stanąłem przed sprawą kupna pługu do mojego zetora 10145 turbo. Jaki według was pług byłby najlepszy dla tego ciągnika?? Dodam ,że ma on pracować na powierzchni 20ha z ziemiami IV-tej i V-tej klasy...

przed zadaniem takiego pytania powinieneś/nas przejrzeć archiwum.

Najlepsze jest to że jestem pewien że było o pługach do ciągnika 4garowego z turbiną i przednim napędem marki ursus/zetor. AFAIR pisał o tym miłościwie nam panujący YacentY bo miał taki ciągniczek a dokładniej zetorka 10245. Było też o agregatach to takiego ciągnika. Skąd o tym wiem? Bo sam mam Z10145 i miałem do niego kupować nowy pług.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj