Zaloguj się, aby obserwować  
Maxer

Który wybrać?

Polecane posty

Maxer    1

Witam

Zastanawiam się nad wyborem Fendta Farmera 311 z 1995-97r. czy Masseya Fergusona 6160-70 z 1998-99r.

Proszę o opinie i przykładowe rzeczy które mogą sie w nich psuć.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Witam ja miałem Fergusona 6150 i bardzo dobrze mi się sprawował, nic się w nim nie psuło przez cały czas kiedy u mnie pracował (3 lata) ;) To co jest niewypałem w tej serii to rewers przy kierownicy (bodajże elektro hydrauliczny), wszyscy mi znajomi którzy posiadali ciągniki z tym właśnie rewersem musieli go naprawiać.Zatem najlepszy jest mechaniczny (ten obok wajchy zmiany biegów), poza tym silniczek bardzo dobry, komfort jazdy i estetyka zewnętrzna też niczego sobie. Podsumowując polecam ci Fergusona. ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Dzięki, a nie wiesz co przypadkiem wymieniali i ile to ich kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9
Napisano (edytowany)

Wymieniali wodziki w dynashifcie trzeba było rozpoławiać ciągnik, koszt ok 1500 zł

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Mechaniczny rewers doradził mi znajomy mechanik i z takim mam zamiar kupić bo gdy powiedział że cały koszyk sprzęgłowy (do elektro-hydraulicznego) kosztuje 25tyś. bez obudowy to mi nogi sie ugieły. A goścu robił już coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9
Napisano (edytowany)

Do tura to poradził bym ci ciągniki z serii 62XX , rewers też elektro hydrauliczny ale jaden z najlepszych jaki jest dostępny, fachowiec który robił mi kalibrację skrzyni (jako jedyny w polsce ma na to uprawnienia i przeszedł wszystkie kursy)powiedział że ten rewers w modelach 62XX jest najlepszy, bo rewers z modeli 61XX to wielki niewypał.

 

PS: W czasach kiedy seria 62xx wyszła na rynek była prawie 2 razy droższa niż inne modele z tego samego rocznika

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Ciekawa rzecz, tylko nie spotkałem spotkałe jeszcze Mf 6260 ( bo o taki mi by chodziło jakby był)a czemu robiłeś kalibracje skrzyni? I czemu jest najlepszy ten rewers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0
Napisano (edytowany)

Mój sąsiad ma Fendta Farmera 311 i ciągle nim coś robi...

Nic mu się chyba nie popsuło kupił 3-4 lata temu i bardzo sobie chwali ;D

Ale bez tura :)

Edytowano przez xxModzelxx

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9
Napisano (edytowany)

Kalibracje skrzyni robiłem dlatego że powinno się robić, po tej czynności biegi wchodzą łagodniej i nie ma szarpania przy ich zmianie,jakieś tam tarczki w skrzyni się minimalnie ścierają i gdy komputer daje sygnał zmiany biegu to brakuje mu kilka setnych sekundy i powstaje szarpanie ... wszystkiego nie zapamiętałem jak mi tłumaczył.A i pragnę dodać że w tych modelach skrzyń nie ma żadnych zębatek ;) A ten rewers montują do tej pory we wszystkich MFach

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

A co jest jak nie ma zębatek? Ile kosztowała cię kalibracja skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Kalibracja kosztowała 1000 zł, ale po niej praca skrzyni zasadniczo się zmieniła.A jak mi tłumaczył to skrzynia działa na zasadzie ścisków czy coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

dymek333 wysłałem ci wiadomość na priv.

 

Może i ja się skusze na to jak kupie coś z 62xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kalibracje skrzyni powinien zrobić każdy serwis mfa. Więc nie sądze aby w kraju był tylko jeden człowiek z uprawnieniami na to. No chyba, że jakiś główny mechanik od korbanka. Gdzieś na af widziałem, ktos oferował materiałyu na temat kalibracji skrzyń/rewersów do mfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Dzięki dymek333 za posty ale gdzie są inni urzytkownicy MF-ów i Fendt-ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9
Napisano (edytowany)

@hubertuss mi chodziło o prywatnych mechaników ni związanych z serwisem.A co do tej kalibracji skrzyni to jestem ciekawy czy dałbyś radę skalibrować ją według tych planów bez oprogramowania ;)

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

kostekk1990 potwierdz to jakoś:) Wiesz sam że to tylko puste słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

@Maxer jeżeli chcesz to porozmawiaj z @Masseyek6290 on też ma MFa tylko że model 6290 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem dokładnie ile kasy chcesz przeznaczyć na ciągnik ale mf zawsze będzie minimum 3 lata młodszy w tej samej cenie. Jak zawsze wszystko zależy od stanu i przebiegu konkretnego egzemplarza. Fendty nie są wieczne i tez mogą się popsuć.

Co do klaibracji skrzyni nie robiłem tego nawet nie wiem jak to się robi. Ale zawsze można o cenę tej usługi zapytac w serwisie mfa. Z tego co gdzies słyszałem kalibracje rewersu w mf 54xx robi się bez kompa diagnostycznego, kombinacją przycisków na desce rozdzielczej. Ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

U mnie dopiero za 3 razem udało się skalibrować skrzynie :) i myślę że w serwisie musiałbym zapłacić trochę drożej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

tylko fendt te ciagniki nie do zdarcia mam takiego ma ponad 8 tys mth hodzi jak igiełka a wiesz jakie sa oszczędne w spalaniu a co do ferdka to sie niewypowiadam ;)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

MAXER

MF to dobry ciągnik (wygodny,zwrotny,mało pali,funkcjonalny )ale jesli miał bym wybierać miedzy nimi to wybieram fendta np za turbomatik, małe spalanie i trwałość mechaniczną .Miałem porównanie Fendta 308 ,1993rok ,612 1990rok ,do Mf 3065,3075,3070,3080 dla tego taka jest moja opinia .

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Mam pytanie do użytkowników Fendtów i MFów jak sprawdzić czy coś jest nie "halo" z ciągnikiem bez podłączania komputera?

Chodzi mi o nowsze wersje tych maszyn czyli Fendt farmer i favorit oraz MF 61xx i 62xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj