luki15146

Kredyty preferencyjne

Polecane posty

luki15146    13

Witam. Chodzi mi o kredyt na zakup użytków rolnych. Czy bank udzieli mi kredytu na 100% wartości? Czy będę musiał sam dołożyć ileś %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wkład własny to min. 10% i to nie zależnie od banku takie są wymogi ARIMR która dopłaca do kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ale muszą to być pieniądze? nie może to być już posiadany grunt lub maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dla osoby która sprzedaje grunty chcesz po części zaplacić maszynami czy innymi gruntami???? Chyba nie musisz miec te 10% w gotówce. Możesz zawsze wziąść kredyt komercyjny na własny wklad tyle, że 8% min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkład własny to musza byc pieniadze, ktore musisz wplacic zeby dostac kredyt. Posiadane grunty lub maszyny moga stanowic zabezpieczenie kredytu.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja wlasnie zalatwiam kredyt na zakup ziemi w Banku Spoldzielczym i musze miec 20% wkladu wlasnego w postaci gotowki lub na koncie

 

Ale muszą to być pieniądze? nie może to być już posiadany grunt lub maszyny?

pomyliles wklad wlasny z zabezpieczeniem kredytu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25
Napisano (edytowany)

wkład własny to 20%!!! ale możesz zawyżyć umowę np jeśli ziemie kosztuje 100tyś to piszesz że kosztuje 120tyś gość podpisuje że wziął 24tys zadatku i wtedy masz udokumentowane 20% wkładu a bank jemu przelewa 96tyś to Ty tylko 4tys

Edytowano przez mareczek525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Linie kredytowe oferowane przez Bank

 

Dla osób fizycznych

 

 

nKZ - kredyt na zakup uzytków rolnych 20% wkładu własnego

<LI>nGR - kredyt na zakup użytków rolnych przeznaczonych na utworzenie lub powiększenie gospodarstwa rodzinnego 10 % wkładu własnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie wiem jak nGR ale w nKZ kredytu dostaniesz 80% kwoty za jaka kupujesz grunty LECZ nie wiecej niz100%wartosci zakupywanych gruntów wedlub ceny gusowskiej czyli jesli weglug ceny gusowskiej grunty warte sa

-100tys to dostaniesz 100 tys kredytu jesli zgodziles ziemie za 125tys i wowczas wkladu wlasnego musisz miec 25tys

-100 tys to dostaniesz tylko 100 tys kredytu nie wiecej jesli zgodziles ziemie za wiecej niz 125tys


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

A ja mam takie pytanie : jakie banki współpracują z agencją oprócz banków spółdzielczych bo nie mogę znaleźć bo w spółdzielczym to płaci się sowicie za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

najnowsze dane

Bank Polska Kasa Opieki S.A. Bank Zachodni WBK S.A. Mazowiecki Bank Regionalny S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze Bank BPH S.A. ING Bank Śląski S.A.

 

Edytowano przez Maluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a jeżeli chciałbym wziąć kredyt z linii nKZ muszę być płatnikiem KRUS-u minimum 3lata? tak powiedziała mi pani w banku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wkład własny 10%

Czyli jak chciałbym wziąsc pożyczke na 50tys

to 5tys to wkład własny który mam wpłacic do banku zeby wziasc kredyt

np na 5lat i te 2% jest naliczane co roku?? czyli wyszło by mi 55204zl do spłaty dobrze licze?? A raty ok 920zl/miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w skrocie

jesli załozymy ze kupujesz na kredyt grunty za 100tys to

wklad wkasny(linia nKZ) wynosi 20% czyli musisz posiadac w gotowce 20tys a kredytu dostaniesz 80tys(nie ma mozliwosci dostania kredytu preferycyjnego nie majac wlasnej gotowki)MOZNA TO OBEJSC

jesli kredyt jest na 4 lat i kazda rata na koniec roku po 20tys(20tys x 4 =80tys) i na koniec kazdego roku bedziesz placil odsetki od kwoty jaka jeszcze pozostała do spłaty

czyli po

roku 2% od 80tys=1600

dwoch latach 2% od 60tys=1200

trzech latach 2% od 40=800

czterech 2% od 20=400

wiec splacisz 84tys + prowizja banku

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaga    0

a jeżeli chciałbym wziąć kredyt z linii nKZ muszę być płatnikiem KRUS-u minimum 3lata? tak powiedziała mi pani w banku....

 

Kiedy ja korzystałam z tego kredytu 3 lata temu ubezpieczenie w KRUS nie było wymagane (ja byłam ubezpieczona w ZUS). Być może coś się zmieniło ale moim zdaniem w tej kwestii lepiej poinformowany będzie doradca niż pracownik banku. Z tego co pamiętam to bankowcy nie byli pewni jak jest z ubezpieczeniem i było z tego powodu małe zamieszanie ale babka z ODR przygotowująca papiery sprawdzała w wytycznych, że jednak mogę. Jeśli chcesz być pewny to znajdź wytyczne do nKZ i sprawdź wymagania.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że było trochę papierkowej roboty z nKZ, ale naprawdę się opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma 20% tej którą chcemy zaciągnąć w banku to możemy na wkład zaciągnąć drugi kredyt.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko na te 20% już będzie iężko znaleźc preferencyjny. No i oczywiście na tą ziemię jest limit na 1 ha max średnia wojewódzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok dzieki


  •  
  • ile razy można brac ten kredyt?
  • czy jako MR moge składać na to dokumenty?
  • czy można przeznaczyć też kase na zakup maszyn biorąc 1 kredyt?
  • czy jakbym nie dał rady za tą kase kupic tyle ziemi co zadeklaruje, to czy moge kupic maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

1 zalezy jaka masz zdolnosc kredytowa

2 tak(wiem na podstawie własnego doswiadczenia)

3 na zakup maszyn sa kredyty z lini nMR

4 nie, w biznesplanie piszesz co jest celem tego przedsiewziecia i musisz sie tedo trzymac


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

jak chcesz wziąć np na 80 tys kredyt a nie masz na wkład własny to wez kredyt na 100tyś i dostaniesz 80 tys z kredytu i po klopocie.wkład własny to nie wpłacasz przeciez bankowi ale temu co od niego te pole kupujesz.proste :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy można używany sprzęt kupować na kredyt preferencyjny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile maksymalnie można wziąć pieniędzy na kredyt preferencyjny biorąc pod uwagę że mamy na wkład.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj