bamse

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy!

Polecane posty

bamse    2

Panowie i Panie,

czy to wg. was będzie dobry biznes?

Kombajn fabrycznie nowy NH CR 9070, heder 7,4m, na gwarancji producenta dostarczany na jeden sezon bez ubezpieczenia.

Cena 30 000 EURO netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te 120 000 złotych netto to za jeden sezon korzystania z kombajnu, czy jak? Jak skosi ponad 400 hektarów to się będzie bardziej opłacać, niż najem kombajnu z operatorem. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Nie bardzo chyba że przepracujesz 1000 godzin w sezonie, to wychodzi 46 dni po 24 na dobę to będzie biznes. Wystarczy trochę policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

moim zdaniem bez sensu jezeli sie stac wywalic ponad 120 tys za jeden sezon o lepiej kupic troche tanszy kombajn a miec na wlasnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u nas gospodarstwo majace 600 ha wynajmuje kombajny nh i zawsze w 100 tys. za sezon sie mieszcza. wychodzi im na to samo jak by mieli zaplacic rate od kombajnu (na 10 lat rozlozone), ale zawsze maja nowe komabajny, nie martwia sie awariami, przegladami i garazowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Te 120 000 złotych netto to za jeden sezon korzystania z kombajnu, czy jak? Jak skosi ponad 400 hektarów to się będzie bardziej opłacać, niż najem kombajnu z operatorem. smile.gif

 

Jeden sezon. Też tak kalkulowałem i 300 PLN to dobra cena.

 

Nie bardzo chyba że przepracujesz 1000 godzin w sezonie, to wychodzi 46 dni po 24 na dobę to będzie biznes. Wystarczy trochę policzyć.

 

Nie rozumiem :blink:

Jakie 1000 godzin?

 

Ten CR 9070 to już jest spora maszyna.

My mamy 330 ha, do tego doszło by w usłudze na pewno 130 ha gościa któremu wszystko w polu robimy.

To daje 460ha.

Jednak słyszałem opinie, że jak taka duża maszyna pracuje dzień i noc to w sezonie może nawet 600 ha wykosić.

Problem to jedynie transport. Jak byśmy jeszcze kogoś dokoptowali do tego areału to można nawet fajnie na tym wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4
Napisano (edytowany)

jak chcesz mieć dobry biznes to policz 30 000 euro plus wat dodaj koszty amortyzacji (przynajmiej paliwa) podziel przez średnią cenę usługi dodaj że chciałbyś zarobić i ci wyjdzie w przybliżeniu (może 1000 to przesadziłem) ale bez kosztów paliwa to jest 400 godzin

dolicz jeszcze że pogoda zmienna a czy gościu będzie czekał na ciebie

Edytowano przez gregc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u nas uslugi swiadcza za 300 pln od ha, a tu nawet paliwa nie ma ujetego jesli liczyc na 400 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

Nawet ubezpieczenie takiej maszyn od każdego ryzyka to nie są straszne pieniądze, więc człowiek się nie boi o maszynę.

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

VAT'u nie naliczą bo i tak bym go odliczył.

U nas to kroją za usługę 300zł/ha + paliwo :(

Tak naprawdę to zarobić na tym się nie da, chodzi tylko o minimalizację kosztów a właściwie o bezproblemowe zebranie plonów z pola.

Teraz to celujemy żeby zejść poniżej tych 300zł netto, bez paliwa.

Ile będzie palił to myślę, że na pewno ok.15-20l/ha? Jak każdy.

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie opcja ciekawa. Kolega był na praktyce to właściciel gosp. wypożyczył na żniwa Claasa Ariona 640, stawka liczona była za godzinę, więc Arion wykonywał tylko konkretne prace. Takim sposobem traktor w żniwa zrobił ponad 400 godzin. Dla właściciela korzystnie, bo dostał nowy ciągnik, płacił tylko za jego wykonaną robotę. Potem taki ciągnik sprzedaje się jako roczny z niezłym zyskiem, takie coś jest bardzo popularne na Wyspach Brytyjskich.

 

Przez ten sezon taki gigant zrobi pewnie nie więcej, jak 150 godzin, więc w z perspektywy lat nowy kombajn tego pokroju średnio opłaca się kupować. Z drugiej strony przez 15 lat każde 120 k zł daje nam 1800 k złotych. Podejrzewam, że nowy kombajn tej klasy to wydatek rzędu 1-1,5 mln złotych, więc po tylu latach zostaje nie mniej jak 300 k zł, a nie uważam, aby naprawy przez te 15 łat pochłonęły tyle. Także trzeba sobie zadać pytanie, czy zaoszczędzam około 20-30 k złotych rocznie, ale muszę wykładać na naprawy, czy może jednak pożałuje tych kilkudziesięciu tysięcy rocznie i będę miał dużą pewność, że maszyna nie padnie, a jeżeli już to jest to serwis usunie usterkę.

 

Takie moje przemyślenia w tym temacie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Dokładnie.

Po ostatnim sezonie nie liczę tylko tego ile sama usługa kosztuje w porównaniu z 10-15'sto letnim okresem eksploatacji. Bo przez awarie tracimy więcej niż tylko godziny pracy maszyny.

Chyba nikomu tutaj nie muszę tłumaczyć jak różni się cena pszenicy energetycznej i konsumpcyjnej, czy choćby strata przez wylegi lub osypywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szczerze wolałbym kupić większy kombajn, mieć większa wydajność i elastyczność czasowa. smile.gif Takie moje zdanie... Po tych 15 latach ten kombajn też ma jakaś wartość, więc część jego pierwotnej ceny się zwraca. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

Też prawda ale wywalając od razu całą kwotę to tak naprawdę płacisz więcej niż ratami za wynajem przez te nawet naście lat. Może nawet więcej zapłacisz niż wartość tego kombajnu wyniesie na końcu ekploatacji ;)

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

fakt jesli u was za usluge kroja i tak 300 zl/ha + paliwo (sam bym kupil kombajn tylko na uslugi :) ), to tez bym sie pochylil nad taka mozliwoscia.

a jak wyglada wypozyczenie duzego CXa? bo u nas wlasnie CXami popylaja i to wychodzi podobnie jak usluga z tym, ze majac komabajn na podworzu ma sie wieksza dyspozycyjnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Nie wiem jak z CX'sem, jutro postaram się coś wybadać.

Trudno od niemców wyrwać jakieś częściowe informacje, muszą koniecznie ofertę przygotować ;[

 

Z tymi usługami to jest fajnie jak pola są w miarę duże, fajnie rozłożone i blisko siebie.

No i transport śmiga jak marzenie bez zbędnego stania kombajnu na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

Ale o co chodzi??? :blink:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Napisano (edytowany)

Kolega źle zrozumiał Twój temat. Koszt wynajmu kombajnu na żniwa to 30tys Euro, tak jak napisałeś, a @mikon71 wydaje się, że to za dużo i myśli, że się pomyliłeś co do ceny ;) i niby ma to kosztować 3tys Euro.

 

Gdyby tak było, to co drugi by dzierżawił taki kombajn na żniwa :D .

 

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45
Napisano (edytowany)

Chyba o to, że cena za wypożyczenie miałaby wynosić 3k a nie 30k Euro :D

Przynajmniej ja to tak zrozumiałem :)

Edit: sorka nie zauważyłem posta @MarcinPykuS ;)

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak2 - te CX'y to z Raitechu?

chyba tak, ale pewnosci nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Panie i Panowie ,

SUKCES.

Po burzy mózgów i dwóch flaszkach czystej "bez gazu" problem rozwiązano.

Umowa podpisana. Maszyna ma być dostarczona jeszcze nie wiem kiedy dokładnie ale, mam nadzieję ;) , przed żniwami.

 

Cena 30 tys. EURO + ubezpieczenie.

 

Nówka tak do kupienia to po zniżkach jakieś 300 tys. EURO.

Czyli jak już wszyscy widzą jeden sezon 10% + 0,5% wartości maszyny na ubezpieczenie.

Liczę kurs na 4 zł, żeby się nie zdziwić, to mamy 126 tys. PLN. Chyba będzie dobrze :D

 

Jeden myk jest taki, że firma ubezpieczeniowa z niemiec nie chce ubezpieczyć maszyn które do polski jadą.

Więc ubezpieczenie we własnym zakresie ale wg. nas to lepiej by było gdyby dać im forsę i wysłać do nich agenta z polski żeby sami sobie to zrobili.

Wtedy to jak coś się wygłupi ubezpieczalnia to problem tych od NH.

 

Na razie maszynka ma zaklepane ponad połowę mocy przerobowej, nawet 70%.

Teraz tylko na szkolenie trzeba się szykować.

 

P.S.

Z tym CX'em to nie wiem i może potrwać żeby się dowiedzieć ile za wynajem bo już ziomek ma umowę w łapie podpisaną.

 

Druga super sprawa, gwarancja obejmuje cały kombajn.

Czyli paski, łożyska, żarówki, naklejki i inne pierdoły. Nawet jak olej z powodu awarii wyleci to dają.

Musze się jeszcze dopytać o powietrze w oponach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sukces heh, jednak 200 ton pszenicy trzeba oddac, a to tylko kombajn ;) .

 

czym do tej pory kosiles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj