bamse

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PatrykGY    4

Ładne bydle oby pogoda pozwoliła żeby wymłócił

Ps A jeśli pogoda by nie pozwoliła to co wtedy?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Jak pogoda będzie w kratkę to mamy suszarnie.

Ale to też tak średnio na jeża a nawet do D.U.P-Y bo jak 1550 kosimy jeden dzień mokre (17-19%) to później tydzień potrzebuję żeby to wysuszyć. A ten CR to ma dwa razy większą wydajność.

 

Czyli jak pogoda nie dopisze to tylko sznurek z pętelką zostaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Bamse tak naprawdę to biznesu życia na tym wynajmie nie zrobiłeś.

Jak zaplaciłeś 120000 pln za wynajem na sezon to przy cenie usługi na rynku około 300 pln/ha ( z paliwem okolo 70pln/ha i operatorem i tu zależy jak kto liczy ja liczę po 30 pln/ha) wychodzi że sam kombajn kosztuje około 200 pln/ha - żeby osiągnąć taką cenę musiałbyś skosić 600 ha co jest nierealne bez koszenia kukurydzy.

Ale z drugiej strony jak ktos nie przyjedzie na czas na usługe i wysypie Ci się kilka ha rzepaku albo pszenica straci jakość bo jej nie skosisz w dobrej pogodzie to robi się tanio.

Stać Cię żeby spróbować to spróbowałeś będziesz bogatszy o nowe doświadczenia.

Ja wolałbym wziąć usługę i nie martwić sie o nic - aczkolwiek przyznaję że czasem ciężko o dobrego usługodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

A na ile czasu go masz?

Kombajn jest dostarczany na cały sezon, nie ma problemu że ktoś, gdzieś na niego czeka i trzeba się sprężać żeby go oddać.

 

@WALEK, ja wiem , że to nie interes życia ale tak jak pisałem wcześniej, wystarczy żeby powtórzyły się ubiegłoroczne żniwa i sprawa zaczyna wyglądać już bardziej sensownie.

A cena usługi na wolnym rynku w mojej okolicy to 300zł plus paliwo za ha :(

 

Jedno wiem na pewno, i większość ludzi na forum też, TANIO TO NIE JEST ale czy JEST DROGO to się okaże dopiero po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Bamse tanio drogo ale pewnie zniwa już skonczyłeś ???

zadowolony z wynajmu ???

kombajn dobrze sie sprawował???

plony w porządku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Małe podsumowanie sezonu.

Ogólna ocena NEGATYWAN, dlaczego.....

  • maszyna przyjechała przed sezonem praktycznie nieprzygotowana do pracy,
  • wiek kombajnu daje podstawy do regenaeracji lub wymiany niektórych podzespołów,
  • obsłóga ze strony działu sprzedaży/wynajmu nieciekawa (delikatnie mówiąc),

 

Plusem za to był serwis, chłopaki od zgłoszenia najczęściej byli przy maszynie w 3-4 godziny.

Wielka szkoda, że tak było praktycznie co 1-2 dni, więc się trochę na nich napatrzyłem ;)

Dodając do tego pogodę w kratkę to nieciekawie było.

 

Wydajności to były takie ja wszędzie, jeżeli mowa o plonach, pszenica w okolicach 5 ton, jęczmień 2,5-3 a rzepaku to właściwie nie było.

 

Maszyna jak wpadła w lepsze kawałki (7-8 t/ha pszenicy) to miała wydajność, w ciągu dnia to można by wykosić do 50ha przy sprawnej organizacji pracy.

Ale niestety nie było się jak i gdzie rozpędzić.

 

Wniosek z tego taki, że NewTech dał ciała na całej linii.

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bamse obserwuje ten temat od dłuższego czasu i chciałbym się dowiedzieć jak wyszedłeś na tym chodzi mi o koszta jakie poniosłeś i ile zarobiłeś czy straciłeś


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

A ja mam tylko dwa pytanka:

ile ha kombajn skosił

i jaki był kurs eur do przeliczenia zapłaty na pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Wykosił jakieś 250 ha, a może mniej, więc kicha na max'a.

Problemem była oczywiście pogoda w kratkę ale głównie problemy z maszyną. ;[

Co chwilę coś się w niej sypało i mimo szybkiej reakcji serwisu traciło się pół dnia pracy.

No a wiadomo, dzisiaj jest pogoda no to brykamy kosić, koło południa coś w kombajnie się psuje serwis jest za 3-4 godziny i kolejne 2-3 walczy. Mamy pół dnia koszenia i szykujemy się na jutro ale niestety w nocy popadało i kicha.

 

No a kurs Euro jest bez znaczenia bo sprzedaże w EURO były.

 

Ostrzegam wszystkich przed firmą NewTech koło Schwedt, kontakt z jej przedstawicielem nieciekawy, gość albo nie wiedział co mówi albo kłamał w żywe oczy.

Ja sam byłem zaangażowany w cały proces wynajmu maszyny, ale nie w finanse i dlatego jestem dziś szczęśliwym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jak to byłes zaangazowany w wynajem ale nie w finansowanie wiec kto za to zaplacił? bo jesli twoi rodzice, rodzina to nie widze powodow do radosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Tak jak już wspominałem w temacie, ten NH to "bonus" od gościa któremu całą ziemię obrabiamy.

On się nigdy w żniwa nie wyrabiał, w zeszłym roku szczególnie dostał w kość, to postanowił wejść w układ z wynajmem.

Z racji zaangażowania w uprawę jego ziemi brałem udział w procesie wynajmu ale jak przyszło do płacenia to serce mnie nie bolało ;)

 

Ale trochę do D.U.P-Y., że tak gościa zrobili na szaro, bo kupę forsy się płaci a maszyna nawet palcem nie była ruszona przed sezonem.

Jednak z tego co się orientuje, to też im nie odpuścił a płatność jest w dwóch równych ratach, przed i po sezonie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam dopiero teraz przeczytałem ten temat i, W lipcu 2011 kupiłem stary kombajn nh tf 42 dodam ze to mój pierwszy kombajn, wykosiłem nim w te przekropne żniwa ponad 300 ha było parę awarii ale generalnie sam je usówałem i kombajn stał około trzech dni "myślę o pogodnych dniach, nadających się do koszenia" dałem za niego 38 k zł palił około 23l/ha więc wynajem kombajnu za ok 120 k zł na 250 ha to lekka przesada. pozdrawiam odważnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj