bamse

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuba87    5

@brzozak jak ze wszystkim - kupujesz nożyczki do strzyżenia za 30zł i golisz cały rok, idziesz do fryzjera raz na 2-3 tygodnie zostawiaz 10zł :rolleyes: - ale obsługa :D i jakość nieporównywalna :P

 

Dobrze jest :) -za rok pomyśli się o swoim :) -widzę, że "sny" jednak pomagały w podjęciu decyzji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kolego jak potrafisz sobie zalatwic taki kombajn taniej to po prostu daj nam cynk, a jak nie to sie glupio nie udzielaj.

 

@Kuba87 chodzilo mi tylko, ze podpisanie umowy to nie jest jeszcze zaden sukces. sukcesem bedzie jesli rzeczywiscie na tym CR da sie elegancko skosic, splacic, pokryc pozostale koszty i jeszcze zeby zostalo ;) .

generalnie raz ojciec w ten sposob starego deutza wynajal i wiecej go robilismy jak kosil, ale i zaplata w kwocie ok. 10 k pln nieporownywalna :lol: , cos tam skosil, ale czy za te 10 k oplacalo sie go wynajmowac to ci nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

http://www.raitech.pl/maszyny_uzywane.ehtml

 

 

 

Kombajn zbożowy NEW HOLLAND CR 9090 2009

MODEL 2010; PROWADZENIE PO ŁANIE SMART STEER, TYLNA OŚ Z CZUJNIKAMI PROWADZENIA PRZYGOTOWANY DO WSPÓŁPRACY Z HEDEREM BI...

04M|

739.000 PLN netto

 

 

120tys na sezon to chyba troche duzo trzeba jeszcze pamietac ze np po siedmiu latach ma jeszcze jakąś wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

Patrzyłem na stronie RaiTech i faktycznie ciekawa oferta, tylko szczegóły się nie włączają po kliknięciu.

Ten kombajn już chyba kosił. Jak dają gwarancję to bomba. Tylko brać.

 

Swoją drogą to coś jak by nawet za tanio za taką maszynę, w końcu to najwyższy model.

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

sukces heh, jednak 200 ton pszenicy trzeba oddac, a to tylko kombajn ;) .

 

czym do tej pory kosiles?

200 ton pszenicy na rok przez 10 lat albo 2000 ton na raz .

Albo rybki albo akwarium, co robić ;)

 

30 tys euro za skorzystanie z takiego kombajnu chyba cie gnie

 

No właśnie tu to masz rację, że te złomy kosztują takie cholerne pieniądze!

Ale kiedy diler podaje mi cenę maszyny, ja na nią patrzę i mówię, że go pogięło to ziomek nawet nie traci fasonu :blink:

 

Kosiłem i będę kosił 1550 WTS jeszcze jeden sezon, z tym NH to taki dla nas bonus gościa z którym współpracujemy i mu ziemię obrabiamy.

On się nie wyrabiał jak kombajny wynajmował, bo ludzie najpierw u siebie kosili a później do niego dopiero jechali.

No to postanowił trochę zainwestować, swoje wykosi, nam też rąbnie sporo i dalej będzie szukał roboty.

Raczej nie powinno być problemu.

W zeszłym roku to opłaciło by się żniwa robić nawet na dwa takie wynajęte ;)

 

 

NH bez limitu ha i z dostawą/odbiorem do gospodarstwa.

Nie piszemy posta pod postem

 

 

 

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

to CR tylko brać a na ile ha ma pod kose? dealer NH tak powini zrobić z serią TC, CSX i CX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Gwarantowane to 230 ha(130+150), ale to powinien jak dobrze pójdzie w 8 dni machnąć a dalej to już jak się robota nawinie to do bólu.

Wiadomo, tak naprawdę to dwa tygodnie w roku te maszyny pracują :( , więc dzień i noc trzeba rąbać jak jest gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

130+150=230 , no dobra ciekawe. ja przyjme ze 280. 130 000/280=464 zl/ha :blink:

poki co to interes zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Ludzie kupują kombajn za min. 100 tys. euro który teoretycznie może wykosić 300ha mając 100ha. :blink:

To nie jest dziwne?

A jak ktoś chce wynająć bardzo duży kombajn mając zagwarantowaną robotę na połowę możliwości maszyny to jest to bardzo dziwne.

U nas wiele rozwiązań jest mało popularnych bo do nich przywykliśmy, liczy się nie tylko ile kosztuje nas usługa oderwana od rzeczywistości ale ile ona nam daję zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Według mnie, aby wyjść na tym należy wykosić minimum 500 ha... (nawet i więcej, ponieważ przy takim areale nie uzyskamy z pewnością zysku 30 tys euro). W Twoim przypadku niby gwarantowane 230 czy tam 280 x średnio 300 zł/ha (w mojej okolicy przy większych areałach biorą jeszcze mniej)- wychodzi 84 000 zł. A gdzie wynagrodzenie kombajnisty czy najważniejsze- paliwo ?????

 

Ludzie kupują kombajn za min. 100 tys. euro który teoretycznie może wykosić 300ha mając 100ha. :blink:

To nie jest dziwne?

Mają wtedy pewność, że 3 x dłużej pochodzi, czyli dożywotnio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Panie i Panowie,

widzę, że dyskusja zeszła w kierunku "nie opłaca się dać więcej niż 300zł/ha".

Wg. mnie i nie tylko mnie to nie jest do końca takie oczywiste.

 

Licząc cyferki łatwo dojść do wniosku, że wiele czynności/inwestycji jest nieuzasadnionych ekonomicznie, ale jak zobaczymy pełny obrazek jesteśmy w stanie dać nawet więcej aby tylko było dobrze.

I tak jest w tym przypadku.

Maszyna tej wielkości może spokojnie skosić 30ha dziennie.

Jak to policzymy 30 x nawet 400zł to mamy 12 tys. zł.

Jeżeli założymy, ze kosimy rzepak który sypie 4 t/ha to daje nam 120 ton.

W tym momencie rzepak można kontraktować po 500 euro bez żadnego problemu.

120 x 500 daje 60 tys. euro które możemy stracić bo ucieknie nam jeden dzień koszenia.

No i tutaj pojawia się pytanie czy stać nas (rolników) na takie oszczędzanie?

 

Podobna sytuacja maiła miejsce w roku poprzednim a to jest tylko strata bezpośrednia. Utrata jakości plonu też jest potężna jak się z koszeniem nie wyrabiamy. Opóźnione uprawy i siewy tak samo dają negatywny efekt w niższym plonie następnego sezonu.

 

Doskonale sobie zdaję sprawę, że to duża kwota za wynajem tego kombajnu ale jak człowiek dostaje w d*pę bo sprzęt którym pracuje, relatywnie nowy, więcej stoi rozkraczony niż pracuje to na siłę szuka się jakiś innych opcji.

Albo jak nie ma się sprzętu i czeka jak pies aż inni przyjadą "jak się obrobią u siebie".

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

twoje pieniadze twoja sprawa, jesli widzisz w tym sens, to nie mamy nic do tego, tylko sie zastanawiam po co kolejny temat-blog zakladasz?

 

przypominam o co chodzilo:

Panowie i Panie,

czy to wg. was będzie dobry biznes?

wszyscy ci odpowiadaja, ze nie. ze to sie nie oplaca, a ty masz juz obrany tok myslenia i nawet nie probujesz zastanowic sie nad argumentami innych.

praktycznie w momencie zalozenia tematu piszesz, ze juz podpisujesz umowe.

zalozyles ten temat, zeby sie zwierzyc, ze musisz wynajac duzy kombajn, czy zeby sie utwierdzic w przekonaniu, ze dobrze robisz?

 

skoro masz tylko 300 ha do wykoszenia, to zadzwon do raitechu, wynajma ci CX za polowe sumy, ktora chcesz zaplacic za CR i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ludzie kupują kombajn za min. 100 tys. euro który teoretycznie może wykosić 300ha mając 100ha. :blink:

To nie jest dziwne?

 

 

Dla mnie dziwne jest mieć kombajn John Deere 1450 i kosić im rocznie prawie 600ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

W sumie trochę racji macie.

Nic na siłę ;)

Jak maszyna przyjedzie to foto wrzucę a za jakieś 6 miesięcy to raport z akcji "ŻNIWA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

kolego te 30000 tys euro to chyba sam wynajem bez amortyzacji, dolicz sobie paliwo choć maszyna jest nowa nie wierze że na areale 600 hektarów nic się z nim nie stanie dlatego musisz sie dodatkowo ubezpieczyć, znajdz dobrego i pewnego operatora na nowy kombajn. przy twoim areale zastanowił bym się nad kupnem duzego kombajnu przy tych kosztach które płacisz co rok spłaciłbyś go w 8-12lat i ty jeszcze bys jezdził na usługi. ale z drugiej strony mam kombajn choć polski i wiem ze to same kłopoty....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

30 tys. to jest oczywiście cena tylko za wynajęcie maszyny, do tego 1,5 tys. za ubezpieczenie "od wszystkiego".

Później to paliwo i koniec wydatków.... jakby ich było mało do tej pory :(

Amortyzacja tak jak by tu nie ma zastosowania a operatorem to chyba będę ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

a to fajnie sam bym pojeźdźił takim sprzętem oczywiście po przeszkoleniu w mojej okolicy tzn świętokrzyskie są małe i średnie gosp. i nie mam dostępu do takich maszyn ale są nowe kombajny traktory ale takie średnie do 200km ciągniki, kombajny do 5m hedra .to jak masz okazje to korzystaj kto to wie co dalej będzie...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

w moim rejonie gość 7 Lexionami robi usługi w zeszłym roku kosił za 250 za hektar plus paliwo nocleg i wyżywienie operatora to wynajęcie kombajnu za taką kase to chyba nie interes życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

I jak Cr dojechał?

Co do wydajności to Cerplon Cerekwica wczoraj 200 ha rzepaku walnął 4 Cx-ami i chyba 2 lub lexami 450

I oni również mają 2 kombajny bodajże 2 Cx A resztę wynajmują A mają ponad 2 tys ha ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Maszyna dojechała ale się w między czasie pozmieniało.

W NewTech'u się im coś p******o i nie zdobyli nowego CR 9070.

Za to dali CR 980 z 2004 roku.

Heder 7,5m. Plus jest taki, że ten model ma już większe rotory i sporo koników więcej.

Na razie to nawet 2 ha nie ukosił bo nie było jak.

Maszyna objęta normalną gwarancją.

No i ma GPS'a ale tylko do zbierania danych bo wtedy to prowadzenie maszyny to jeszcze kulało.

Maszyna naprawdę przyzwoicie zadbana, nie powiedział bym, że ma tyle lat.

Jak coś się ruszy w polu to zdam raport.

 

Foto dla ciekawskich

071820111712.jpg

 

Cenzura

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj