Czolo

Nowe wymagania weterynaryjne

Polecane posty

Czolo    0

W czasie ostatniej kontroli weterynaryjnej otrzymałem nakaz mierzenia i zapisywania temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniu do wytwarzania pasz dla bydła. W tzw. paszarni śrutuję po prostu zboża z własnej produkcji, które potem skarmiam dla bydła. No i problem w tym, że nie wiem jaka jest najlepsza wilgotność do sporządzania paszy, a pracownik ODR na moje pytanie mówi, że trzeba poszukać w necie. Jednak jakoś nie mogę tego znaleźć. Wiosna się zbliża, a wraz z nią kolejne kontrole z inspekcji weter. Proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Na pewno nie może być wilgoci...nie wiem jaka temp. konkretnie ale myślę że ok 10 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

noo dobry motyw, pierwszy raz słyszę o temp. w pomieszczeniu. czeka mnie kontrol w najbliższym czasie i będzie lipa bo zboże śrutuję w garażu i odrazu skarmiam, nie przechwuję w paszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dobrze że prędkości wiatru nie trzeba mierzyc podczas wypędzania zwierząt na psatwisko albo kąta spadania kropli deszczu... mam wrażenie że ci kontrolerzy są papiescy niż papież...jakby ktoś mógł racjinalnie wytłumaczyć po co im te parametry byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Znowu szukają kija żeby psa udeżyć, miałem kontrolę ale pierwsze słyszę o takiej bzdurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
W czasie ostatniej kontroli weterynaryjnej otrzymałem nakaz mierzenia i zapisywania temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniu do wytwarzania pasz dla bydła. W tzw. paszarni śrutuję po prostu zboża z własnej produkcji, które potem skarmiam dla bydła. No i problem w tym, że nie wiem jaka jest najlepsza wilgotność do sporządzania paszy, a pracownik ODR na moje pytanie mówi, że trzeba poszukać w necie. Jednak jakoś nie mogę tego znaleźć....

znaczy się przyszedł urzędas i pyta czy ma pan odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu?

Na przyszłość mówisz: "Panie kochany tydzień temu był kolega ze studiów, weterynarz z zawodu z południa/północy Polski i pomierzył wszystkie parametry i powiedział że jest wszystko w normie i nie mam się czego obawiać, a co coś panu nie odpowiada?"

Przeważnie odpuszczają bo sami nie znają wymagań, przepisów z których te wymagania wynikają nie wspominając że nie mają czym zmierzyć parametrów a nawet nie wiedzą jak obsługiwać część urządzeń.

 

Zawsze twardo obstawać przy swoim że wszystko jest OK.

A jak chcą nam wmówić że nie to niech powiedzą co jest źle, dlaczego jest źle i powiedzą w którym akcie prawnym jest to opisane (dziennik ustaw, rozporządzenie, dyrektywa itp).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie też ostatnio był weteryniarz i wydał rozkaz aby wykonac szawke na przechowywanie srodków czystosci, płynów do dezynfekcji która ma sie znajdować w pomieszczeniu gdzie jest zbiornik na mleko. Ale powiedział ze jak wykonamy tą szafkę to i ona może u mnie w pokoju leżeć, to po h*j mi taka szafka jak ona może u mnie w pokoju leżeć?? Szafkę zrobilismy i zawiesilismy w zbiorniku, przyjechał kierowca do mleka i mówi jaka ładna szafka, kto wam kazał ja zrobić? No weteryniarz. To tylko cos takiego u was jest, u nikogo wiecej nie widzialem, a maja takie warunki niektóży że ja sam nie powinienem zabierać mleka jako kierowca :o Ale tak to jest u was macie bardzo dobre warunki, wszystko w płytkach mamy obłożone itp. ale to jest tak jak masz dobrze i spełniasz wszystkie warunki to muszisz miec jeszcze lepiej :lol: Jeszcze kazał wykonać mate do dezynfekcji która ma sie znajdować przed bramą ale tez może leżeć na strychu :lol:


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

U mnie jak byli z weterynarii z okazji MGR 2011 to po oborze chodziły 3 koty. Gość na poważnie mówi do mnie że od tego roku weszły nowe kolczyki dla kotów i trzeba się zgłosić do ARiMR to mi dadzą! Ja do gościa otwarcie że nie zemną te numery do wiem co jak. A on wtedy że często tak ludziom mówi i mają taką Breche! A jak się ktoś zgłasza do ARiMR to Kabaret !!! Więc jak ktoś wcześniej napisał. Pokaż mi przepis, Nr. Dziennika Ustaw wtedy pogadamy. Przepisy trzeba znać bo cie wszyscy będą robić w BALONA ! :unsure: Taka Święta prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolo    0

Słuchajcie to nie są bzdury. W czasie kontroli zostawiła mi odpowiednie druki gdzie mam wpisywać temp. i wilgotność. Są to konkretne tabele z miejscem na datę itp. dane. Kupiłem niedawno wilgotnościomierz w sklepie z art. dla gołębi. Ja też skarmiam paszę na bieżąco. W zasadzie przy każdych obrządkach śrutuję tak żeby na raz starczyło. Ale to jeden problem. Dostałem też oczywiście nakaz postawienia pułapek na myszy ( tzw.budek) oraz druk o tytule: monitoring gryzoni. I teraz jak złapię myszę to muszę ją zakopać na nieużytku, pół metra pod ziemią i sporządzić protokół z zakopania z dokładnymi danymi. Gdy się uśmiechnąłem w czasie kontroli to niemalże dostałbym natychmiastowy zakaz zdawania mleka. Te wszystkie przepisy z cross complise spełniam bo robiłem audyt ale to mnie po prostu położyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja znalazłem inny sposób. Poprostu od tego roku zboże bede zakiszal w rękaw, a śrutownik z mieszlnikiem pójdą na sprzedaż. Bo nie mam zamiaru wydzielać specialnego pomiejszczenia do tego, no i jescze spełnianie tych śmiesznych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

są na dobrej drodze żeby jeszcze sporządzać protokół z każdego łajna od krowy naczytają sie te urzędasy bzdur połowę nie rozumieją i szukają dziury zawsze może da sie ukarać kogoś i zaoszczędzić kasy w budżecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

to mnie troche nastraszylisci bo ja wlasnie dzis mam miec kontrole z weterynarii na produkcje pasz i dobrostan zwierzat czy cos jeszcze to nie wiem ale dla mnie to i tak za duzo . wstalem o 4 i papiery uzupelniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

odbyłam właśnie dwudniowe szkolenie zorg. przez izbę rolną.. troszkę nas wykładowcy uświadomili.

 

jak ktoś powie że za ciemno w oborze między 9-17 to zapalamy żarówki bądź pytamy czy mają pomiar w luksach :) to samo z zapachem, też jest specjalny sprzęt do tego. cielak na uwięzi, no co pił właśnie ;) noo i wszystkie pieprzone powierzchnie będą mierzone z tym to już gożej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja z wet. miałem kontrole w czerwcu to było wszystko ok. No ale do czegoś trzeba się doczepić więc kazała mnie umyć gniazdo od prądu w dojarce bo było obsrane przez muchy. Ja już wtedy nie wytrzymałem ze śmiechu i powiedziałem ok. jestem dodrze ubezpieczony to mogę umyć :lol: .

 

A tak poza tym to mogę stwierdzić że co inna powiatowa wet. to inna interpretacja przepisów. Więc dla jednych będzie ok. dla innej brud, smród i ubóstwo.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolo    0

Dobra. Są rzeczy z których można się jakoś wyłgać. Ale napiszcie mi wreszcie jaka ma być ta wilgotność. Na razie stosuję metodę którą doradziła mi żona. Zawsze przytakuj, mów że zrobisz i nie polemizuj a już broń boże nie śmiej się z przepisów bo dla urzędnika nie są one śmieszne a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie róbmy tak przytakujmy najbardziej nawet bezsensownym przepisom...i zanim się obejrzymy to gdy nam urzędnicy każą pomalować du..y na kolorowo to się tylko zapytamy "lepiej olejną czy akrylową ?":D .

Już tu kiedyś pisałem jak urzędnicy chcieli mnie zmusić do przekwalifikowania dwóch hektarów (oczywiście za moje pieniądze ) żeby im się papiery zgadzały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj