przemek7652

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania

Polecane posty

damian23199    0

ja nie znam tego pluga ale on jets jakis stary typ a jak bedziesz kupowal to sprawdzaj czy ma luzy na obrotnicy

;;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Na zdjęciu wygląda na przemęczony życiem,sprawdź czy można dopasować do niego części robocze bo sąsiad też niby kupił okazyjnie pług ,a potem nic nie mógł do niego kupić,nie pamiętam nazwy i po paru przeróbkach zpylił go komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić dostępność części zamiennych.Bo czasem dokupienie odkładni może być to bardzo duży wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie wygląda najlepiej i marka jakaś nieznana, ja bym nie kupował lepiej coś znanej firmy żeby się dało pozniej części znalezć. Polecam pługi Rabe Werk i Lemken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0
Napisano (edytowany)

Miałem identyczny pług ale moj to był czeski PHX z roku chyba 1988.

Edytowano przez krzych2007

Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Nie kupuj takiego wynalazku bo nie dostaniesz do niego części, lepiej dołożyć i kupić jakiś popularny typu lemken, rabewerk, kwerneland itp.

Na TEJ stronie po zalogowaniu masz dostęp do wszystkich cen części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

Wydaje mi się ze czy taki czy inny plug obrotowy to raczej nie jest tania zabawka bo w takim za 5 000 tez za parę lat będzie trzeba wymienić odkładnie itd i z 5 000 robi się 8 000. zwróciłem uwagę na ten bo jest hydrauliczny i ma zabezpieczenia sprężynowe . jest to blisko mnie i pojadę go zobaczyć ale jakoś nie jestem przekonany do obrotowych a z drugiej strony sąsiad kupił 2 lata temu nowy polski zagonowy i odkładnie już teraz ma do wymiany orząc 16 ha rocznie wiec tez za ciekawie to nie brzmi

Słyszałem coś kiedyś ze do zachodnich pługów kombinują z zakładaniem naszych lemieszy i pozostałych części . wiecie coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Spoko znam ten pług to czeska konstrukcja mam podobny 4-skibowy z 1994 roku na zabezpieczeniach śrubowych w zeszłym roku kupiłem do niego oryginalne części obecnie z powodu zmiany na wiekszy jest na opchnieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Napisano (edytowany)

przemek7652 - w linku który ci wyżej podałem jest producent polskich zamienników do wielu marek pługów i nie tylko i powiem ci że wcale nie złej jakości a znacznie tańsze od oryginalnych.

Co do pługów obrotowych to gwarantuję ci że jak raz spróbujesz takim orać to więcej zagonowego nie będziesz chciał widzieć, tak mnie namawiał kiedyś szwagier i miał rację i znam jeszcze kilku takich.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja mam do was pytanie, jak sprawdzić głowicę w pługu obrotowym czy nie jest zbyt wymęczona bo wiadomo że to nie jest tania rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Możesz jedynie sprawdzić luz na obrotnicy, jeżeli zdołasz nim poruszać a co do samej osi obrotu to trudno sprawdzić bez demontażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

ogladalem dzis mase plugow obrotowych i kazdy jest w jakims stopniu wytrzaskany chodzi o luz na sworzniach . trudno znazesc plug ktory nie jest gdzies pospawany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Kupując używany na ideał nie trafisz. Albo poszukaj w nowych np. Sukova Junior Roto, Akpil KM80 Unia Ibis L, bądź używanyc,h ale nie starszych od Ciebie bo inaczej taniej Cię wyniesie kupno nowego niż naprawa używanego. Takie moje zdanie, zrobisz jak zechcesz, życzę powodzenia w szukaniu.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj