marcinXD

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinXD    1

witam. jestem w 4 klasie agrobiznesu. ciężko widzę zdanie egzaminu zawodowego. czytałem gdzieś że rodzic może przepisać pole na dziecko bez wykształcenia rolniczego. czy to prawda? bo jeśli tak to chyba upiję się ze szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Może przepisac całe gospodarstwo tylko nie będziesz mógł starac się o premii Młody rolnik i dofinansownia z PROWu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

Jak dobrze się orientuje to przepisać mogą ale jak np. bedziesz chciał startować na Młodego rolnika to chyba musisz mieć średnie wykształcenie jesłi coś zle napisałem to proszę poprawić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

idz na technikum rolnicze zaoczne i mozesz zrobic same egzaminy zwodowe i bedziesz miał wykształcenie rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinXD    1

na MR i dofinansowaniu z prow mi nie zależy. chodzi mi tylko o to żeby mama mogła mi przepisać pole i isc na emeryture. a ja żebym był ubezpieczony w krusie i opłacał składki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcinku mam podobny problem ;) ale wykombinowałem inaczej. Chodzę do liceum (klasa maturalna). Nie bede miał wykształcenia. Ale u nas w szkole rolniczej otwierają takie kursy dokształcajace przez okres 2 lat zaocznie. Po 2 latach zdaje sie egzaminy i masz świstek, więc mogą CI pole przepisać. I jeśli masz okazje to zapisz sie do takiej szkoły bo naprawdę warto skorzystać z jakiś premii z uni czy np młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinXD    1

dzięki za odpowiedzi:)

ale po technikum dokształcającym jest taki sam egzamin zawodowy jak po 4 letnim technikum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1910    2

no nie żartuj że starzy nie mają na imprezę w twojej budzie troszeczkę kombinujemy papierek dostajemy tatuś gospodareczkę przepisuje i wszyscy są zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jeżeli nie masz zamiaru starać się o MŁODEGO ROLNIKA,to notariusz tylko,i w KRUSie też nie wymagają wykształcenia-nawet podstawowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aron22    0

Moi drodzy mogl by startowac na Mlodego rolnika bez wyksztaucenia rolniczego...najlepszym przykladem jestem ja wyksztaucenia geodeta bez egzaminu zawodowego tylko matura...a zeby startowac na MLODEGO musialem oplacic KRUS 3 lata w stecz aby miec praktyke w gospodarstwie :)...fakt troche to kosztowalo ale warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Aron chyba ma racje tak też można a po 2 po co wam ten egzamin :blink: samo świadectwo ukończenia szkoły wystarczy , i jest jeszcze taka możliwośc że można się zobowiązać do uzupełnienia wykształcenia (jak składałem podanie to można by powiedzieć że na kolanie jakś dziewucha przede mną pisała że się zobowiązuje uzupełnić wykształcenie )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Aron a kiedy tak robiłeś, Z ODRu powiedział gośc że mają właśnie zlikwidowac w krusie takie opłacanie wstecz np. 3 lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

dokladnie ja tak samo jak Aron22 mam skonczone technikum rolnicze i mature a egzamin oblałem i otrzymalem premie mlodego(i nie oplacalem zadnego krusu tez tego nie wymagali) rolnika wiec nie daj sie wpuscic w maliny tylko musisz miec albo mature albo egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

ja mam 16 lat i zacznie tata zamnie krus opłacać to za 3 lata dostane młodego rolnika??

jestem w liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żeby brać premie za młodego rolnika i prow to trzeba mieć wykształcenie rolnicze czy np. mam ileś tam pola i ide na górnika to moge sie starać o dofinansowanie moich pól czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Wykształcenie mieć musisz tylko że nie musisz go mieć w chwili składania wniosku możesz złożyć wniosek z tym że musisz się zobowiązać do uzupełnienia wykształcenia ( nie pamiętam ile jest na to czasu)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Ale żeby dostać młodego rolnika to trzeba tylko pracować w gospodarstwie przepisanym nie wolno chodzić do pracy czy jest to prawda czy nie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj