Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pablo21

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
jacus    107

Jak byscie poruwnali Zetora7245 do mf675 66KM i duzo tanszy.

musi byc powod ze jest tanszy. wg niemieckich badan mf to najgorszy ciagnik obecny na tamtejszym rynku[najszybciej sie psuje],oczywiscie w zestawieniu nie ma ursusa i belarusa. w polsce dochodzi jeszcze dostepnosc czesci zamiennych i ich cena a takze znajomosc przez mechanikow.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Czeladnik    0

Moim zdaniem dostępność części i znajomość konstrukcji przez mechaników to ważny aspekt, nie lubię powtarzać obiegowych opinii, ale MF uchodzą za delikatne ciągniki i te produkowane na licencji w Polsce szczególnie 45xx 53xx nie mają za dobrej renomy na AF a moje wcześniejsze informacje były inne sam chciałem kupić 5724 zamiast Pronara 82TSA choć teraz nie żałuje decyzji:) Moim zdaniem Zetora jest więcej ofert na rynku co jest dużym plusem, jest z czego wybierać.

qazi    58

a nie zastanawiacie się dlaczego tyle osób chce się pozbyć zetora??

Wiadomość z agroFakt.pl

Czeladnik    0

Bo to stara konstrukcja i nie odpowiednia do najnowszego sprzętu? Mało rozbudowana hydraulika, za słaby do prasy zwijającej?

sebe1033    64

jak to pozbyć ??

nie chodzi tu wcale o żadną starą konstrukcję

Pomyślcie one mają po ok 20 lat czyli w końcu trzeba wymienić zwłaszcza że co niekturym powiększa się areał

2 to najwięcej jednak na rynku jest ursusów w sprzedaży

zorzyk2    50

A nie zauważyłeś ile zetorów zostało sprowadzonych z zachodu. Sądzę, że może to być druga marka, po ursusie, na naszym rynku. Mam na myśli ilość egzemplarzy.

Czeladnik    0

Duża ilość na rynku wturnym to zaleta, jeszcze 20 lat temu ten model był marzeniem wielu polskich rolników, a w tym przedziale mocy poziom rozwiązań technicznych w nim zastosowanych jest nawet aktualnie do przyjęćia, choć do tura przydałby sie rewers i szybsza skrzynia do transportu.

jaro    164

a nie zastanawiacie się dlaczego tyle osób chce się pozbyć zetora??

Ilu z nich to rolnicy ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zresztą mamy PROW. :lol: Podzwoń po ogłoszeniach to większość mówi, że wymienia na nowy. Nie ma specjalnie znaczenia jakiej klasy to ciągnik.

Agronom15    0

Każdy kto posiada zetora 7211 i pochodne to na pewno stwierdzi ,że ten ciągnik to jeden z lepiej dopracowanych ciągników. Mało awaryjny silnik przy normalnym użytkowaniu i serwisowaniu jest prawie nieśmiertelny. Czy dużo pali? Myślę że to nie prawdziwy mit. Może troche w lekkich pracach. Wymięcie w swoich zetorach filtr powietrza i oddajcie od czasu do czasu pompe wtryskową i wtryskiwacze do regeneracji i przestanie dużo palić.

qazi    58

Ilu z nich to rolnicy ?

zapewne mniejszość

zadając te pytanie byłem ciekaw reakcji właścicieli zetorów, co odpowiedzą, większość z postów poniżej nie odniosła się do samego ciągnika(serii) tylko do zwyczajnej kolei rzeczy, i to chyba dobrze świadczy o tym ciągniku, sam jestem zdania że ciągniki tej serii nie są złe(chociaż nie mam, nie miałem i miał pewnie nie będę, ale za to kilka widziałem i to dokładnie) pod warunkiem że są dobre :lol:, chodzi głównie o to że sporo jest "złomów" sprowadzanych które i tak się sprzedadzą bo mają dobrą opinię

@jacus jakie to badania i gdzie je można znaleźć??

Czeladnik    0

To prawda te modele nie cierpią na żadne charakterystyczne słabe punkty w mechanice i ludzie słabo się im przyglądają od strony mechanicznej: "Ładnie wygląda i dobrze pali to będzie" a oryginalne części do Zetora są sporo droższe od tych do 60-tki czy 3512 i naprawy bywają kosztowne.

jacus    107

gdzies tu o tym juz pisalem.to byly badania DLG[zwiazek niemieckich rolnikow]znajdowaly sie pare lat temu w FARMERZE i chodzilo o to po ilu latach niemieccy rolnicy sprzedaja kupione nowe ciagniki-material porownawczy maja o wiele wiekszy niz u nas.najwczesniej sprzedawali mf najpozniej jd i valtre -czyli wiadomo ktory najwczesniej zaczal sie psuc.wystarczy zreszta poczytac to forum zeby dojsc do takiego samego wniosku.

piter19as    0

Chciałbym zapytać do czego uzywacie przekladni na 1000 obrotów? I jezezli mam 3 wyjscia chydrauliczne u siebie w zetorze to jak dziala to trzecie? bo mam prase z 3 szybkozłaczami a podbieraka i tak nie chce podnosic ;/

kuzaj63    26

Dwa dają ciśnienie (te które są jedno pod drugim "w pionie"),a to trzecie obok to tylko "powrót" jest.

Kamil1998    85

Mam pytanie. jak się włącza w zetorze 7745 1000obr.? bo ja nie wiem. :)

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

arek92    1

Ile wchodzi płynu do chłodnicy w zetorze 7745 turbo? Czy chłodnica w zetorze 7745 a 7745 turbo jest inna czy taka sama?

dziubek    4

płynu wchodzi coś koło 11 litrów,a chłodnica jest taka sama.(pasuje do zetora 5211, 5245, 6211, 6245, 7211,7245,7245H, 7211, 7745 turbo). Wiem też,że zakładają od ursusa C-360 bo jest tańsza. (kolega ma w 7211).

zapomniałem jeszcze,ze w zetorze 7745turbo chłodnica różni się przesunięciem korka wlewowego (bo nad chłodnicą dochodzi dolot powietrza do turbo), w innych zetorkach wlew może być na środku.

Zetora7211    0

Witam, nie wiedziałem gdzie umieścic pytanie. a wiec: jak ustawic sprzęgło jezdne w Zetorze 7211? Bo koła nie grzebią i śmierdzi sprzeglo. Odpowiedzcie prosze zebym nie trafil do psychiatryka.

pozdrawiam Franek z Bieszczad.

jacus    107

ustawiasz na wozku do rozjezdzania ciagnika odjezdzasz przodem i zakladasz nowe tarcze sprzeglowe bo regulacja dzwigienek[wg instrukcji,jak ustawisz przy zalozeniu to potem nic nie ruszasz]juz nie pomoze.

sary1212    0

Witam.Mam pytanie do użytkowników ciągników ZETOR 7745 albo 7245.Czy te ciągniki są warte kupna. Jaki pług pociągną ??? Czy dużo palą i co się w nich najbardziej psuje.

Marrus    0

Mój sąsiad ma 7245 i ciągnie nim 5x35 ale ja myślę że 4x40 wystarczy . Traktory nie do zajechania , zwrotne, silne , zrywne . Nie pali dużo max 7l . Łatwo z dostępem do części.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Paula87
      Witam, mam pytanie czy olej avia special hdc 10w nadaje się do ciągnika Zator 5011?
      Ewentualnie jaki polecacie na zimę?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu