Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Alio

Jaki wybrać siewnik do buraków?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    61

Witam kolegów!

Planuję zmienić siewnik do buraków z poczciwej starej i wysłużonej GAMMY na coś nowszego. Rozglądam się za czymś na 6-12 rzędów. Podoba mi się np Kleine Unicorn 2. Mam jednak pytanie. Posiada on (jak i kilka innych modeli innych firm) specyficzne koła dogniatające (?) w postaci dwóch palczastych gwiazd jak np na zdjęciu 1 a czasem ma koła z drutu jak stare gammy -zdjęcie 2. Czy może ktoś używa takiego siewnika i wyjaśni mi co dają takie gwiazdy? Jakie polecacie siewniki i sposób dogniatania? Dodam, że buraczki uprawiam na średnich glebach ze skłonnością do zamulania przy dużych opadach. Trafia mi się i taki i taki do kupma i nie wiem co wybrać. Co wogóle sądzicie i tych siewnikach?

czekam na opinie i porady.

post-32747-0-66290300-1297123409_thumb.jpg

post-32747-0-31051800-1297123423_thumb.jpg

Davido    28

Posiadamy Unicorna pierwszy sezon i jak na razie nie było z nim większych problemów, jedynie serwisant musiał go wyregulować bo potrafił zmielić nie równo zaprawioną otoczkę nasiona. Te palczaste koła ładnie dogniatają i równają ziemię nad nasionem nie pozostawiając nie zakrytych nasion.

Alio    61

Dziękiza tą odpowiedź. Jestem nowy na forum ale podoba mi się tu. Trtafiłem tu dzięki "reklamie" w teleekspresie:) Może jeszcze ktoś napisze coś o tych siewnikach? W sobotę wybieram się na oglądanie i ewentualny zakup.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować