boku27

Kuhn czy Kverneland ?

Polecane posty

boku27    226

Witam. Tak jak w temacie. Proszę o opinie użytkowników lub posiadaczy wyżej wymienionych pługów o rzetelną informację na ich temat. Chodzi mi o modele Kuhn Vari Master 122 i Kvernelanda ED 100. Wiadomo ,że Kuhn droższy za to na hydraulice ( zabezpieczenia) no i masa większa w porównaniu do KV . Pług ma chodzić przy Ursusie 1614 i NH 6070RC ziemie 3-4 ale pagórki ;) Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

U nas w okolicy są 4 kvernelandy i każdy orze bardzo równo, będziesz z niego bardzo zadowolony, myślałeś nad GB ?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

GB nie chcę bo jest najdroższym pługiem do odbudowy o ile dobrze pamiętam i to taka lekka podruba Kuhna tyle że tanszy jest od Kuhna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kuhn się chwali że ma triplex w odkładniach, ale za to Kverneland ma tańsze części, co do pracy przy Ursusie polecam zainwestować w siłownik do prostowania ramy w czasie obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndeere23    0

jeśli ma chodzić ten pług z urususem to wybór powinien paść na kvernelanda. masa własna pługa coś koło 1400 kg i niskie opory stawia podczas orki. sam mam kvenelanda ED100 5 skibowego juz parę lat i narazie tylko dłuta wymieniam....gdybym miał teraz wybierać to albo kverneland albo overum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Kvernelanda AB 100 i nie zamieniłbym się na inną markę chociaż myślę że Kuhn to też jest dobry pług. Jak składałem na MGR 2011 to dałem proformę na ED 100.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226
Napisano (edytowany)

Siłownik ma być a waga Kuhna 1550 około. Powiem szczerze ,że Kverneland mi się nie podoba i stawiam na razie na Kuhna głownie przez zab. hydrauliczne non stop a po za tym to byłby 2 sprzęt ze stajni Kuhna w moim gosp. a z pierwszego jestem bardzo zadowolony. :)

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Polecam Kverneland . . . Sam mam Kverneland EM 100 + pacomat S :) i słyszałem samo dobre opinie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Ja też mam pytanie odnośnie pługów jaki byłby lepszy Kverneland AB 100 czy unia tur 40 ???? ceny praktycznie takie same tutaj raczej chodzi o późniejsze koszty serwisowania itp. jak myślicie biorąc pod uwagę te rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak spytam, jak można porównywać pług z regulacją bezstopniową z pługiem z regulacją skokową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kverneland kilkanaście procent droższy w częściach od Uni jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Tak spytam, jak można porównywać pług z regulacją bezstopniową z pługiem z regulacją skokową?

Muszę tak porównywać ponieważ Kuhn żeby orał na 50 na skibę przy zab. Hyd. musi być Vario niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert    0

Polecam firmę Kuhn solidna i przemyślana konstrukcja ;) Kuhn to naprawdę mądry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Posiadam AB 100 4-korpusowy mam na maxa rozstawiony i 100 konny zetor forterra nie ma ciężko, orka wygląda bardzo ładnie :) Unia Tur nie jest złym pługiem ale jakbym miał wzbierać jeszcze raz to bym się nie zastanawiał i brał kvernelanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndeere23    0

ile kosztuje dłuto czy płoza do kuhna?? dłuto to kvernelanda 18 zl brutto więc wcale nie jest drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Polecam firmę Kuhn solidna i przemyślana konstrukcja ;) Kuhn to naprawdę mądry wybór.

Też tak uważam . A co do ceny części zamiennych to za 18 zł nie kupisz oryginalnych dłut to po pierwsze a po 2 to teraz do Overuma kupuje dłuta po 60 zł i tez jakoś nie płacze tak wiec nie to jest priorytetem w/g mnie. Zależy mi na przedpłużkach a w KV jak to sami użytkownicy powiedzieli przedpłużki to wielka porażka . Porównując dalej ceny to dzis sprawdziłem i za odpowiednik Kuhna Vari Mastera 122 w KV powiedzieli mi praktycznie tyle samo bo około 59 tys netto. A co do pługów z Unii to uważam że na tanie rzeczy mnie nie stać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndeere23    0

sprawdziłem na fakturze, kupywałem w wrześniu oryginalne dłuta do pługa ED 100 za 18 zł NETTO za sztukę. zakup robiony w Chemirolu mogilno.

zamienne do overuma sa droższe ale np.dłuto wytrzymuje znacznie dłużej niż w kvernelandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

moj kuzyn pracuje w kvernelandzie i mówił mi, że klienci robili testy i zakładali lemiesze i dłuta oryginalne na przemian z zamiennikami

i wyszło, że zamienniki nie sa wcale gorsze, a w niektórych przypadkach nawet lepsze :lol:

i nawet oryginalne części zamienne niestety nie są już takiej jakości jak te zamontowane w fabryce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Mam porównanie w pługach Kvernelanda. Pierwszy zakupiliśy w 2002 roku , obecnie urzytkowany w 2009. Kven przez problemy finansowe koncernu( musiał pozbyć się Vicona)a co gorsza obniża jakość. Same dłuta sa dużo gorszej jakośći- kiedyś nie zdażało się aby orginalne dłuto pękło na pól teraz to jest bardzo częste. Do rozsiewaczy zamiast dodawać markowe wałki Waltesteigera( czy jak to się pisze) dają jakieś chińskie podruby i po gwarancji wałek się rozpada. Też zawsze mówiłem że zabezpieczenia sprężynowe są najlepsze- po zeszłym roku zmieniłem zdanie. Mamy porównanie ponieważ jeden z kolegów też mał kvena z 2005 roku , a w 2010 zakupił Kunha i w porównaniu wypada lepiej francuz. Nie wiem jak jest w innych markach ale gdy jest sucho to nie ma mowy żeby dostać kvena pod ziemię- idzie wieszkiem i tyle. Sama jakość elementów roboczych jest wysoka- dłuta wystarczają na bardzo długo ok 100 ha na jednej stronie , a lemiesze na około 400-500 ha(mam obecnie 4x50) jak jest z wytrzymałoscią u konkurencji to nie stety nie wiem. Jeszcze jedno w pługach z 2009 i 2010 rozdzielacze hydrauliki idą na potęgę i masę tego na gwarancji wymieniają- same zaczynają mieć przecieki dobrze ,że dają gwarancję na dwa lata - tylko co z tego co będzie potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

kolego mam kuhna mastera 102 chodzi u mnie 4 rok, zabezpieczenia na kołku powód takiego zakupu był mała ilość kamieni jedna śruba nawet orginalna jest. pług bez żadnych najmniejszych zarzutów. wszystko kryje idealnie. dłuto zamiennik 30 dychy lemsz orginalny 190. Miałem porównanie orki na kukurydzy kuhn i kvern tyle ze kver uzywany i była spora różnica. po agregowaniu zwłaszcza po kuku wystawały kempy po kvern a po khunku sporadycznie. Nie zastanawiaj sie tylko bierz kuhna bedziesz napewno zadowolony. wadą kuhna są drogie dłuta i lemsze ale służ długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Też mam taka nadzieje i już Kuhn Vari Master zamówiony , ma być w maju ponoć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Dla mnie wydaje sie że kuhn i kverneland to najlepsze pługi ale to co diler mi powiedział bo był na testach pługów że kv ma ostatnie miejsce w jakości orki i oprów a kuhn to juz wogle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

oporów w takowych testach nikt nie mierzy, a jakość to i owszem, z tym że Kuhn jest w tym bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Dzisiaj słyszałem bardzo ciekawą opinie od rolnika który zamienił ibisa z unii na kvernelanda i bardzo tego żałuje. Ceny części o wiele wyższe a jakość porównywalna. Najbardziej narzekał na zabezpieczenia śrubowe i wyrabiające się otwory. Sprawdził że co prawda spalanie przy kvernelandzie jest o 1 l/ha mniejsze ale nie rekompensuje to wad tego pługa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj