cygi

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ??

Polecane posty

sirmnemonic    1

aaaa.....

Mojemu ( niedorozwiniętemu ) kumplowi zabrał za nie spłacanie New Hollanda 80 KM a ten idiota poszedł i kupił 6630.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

powiem ci ze mój sąsiad miał 1634 sprzedał go i kupił sobie john deera tylko takiego troche większego 7800 i jest z niego bardzo zadowolony ciągnik z 1997 r prawie nigdy go nie zawiudł wiec radze ci zebyś sprzedał ze 2 ciągniki i kupił jakiegos jelonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli chodzi o spalanie to nie porównam teraz 1634 z Jelonkiem 6620 a mniejsze odpowiedniki: 100 konnego JD 6320 i 120 konnego Ursusa 1224.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=13548

 

Otóż póki w naszym gospodarstwie nie pojawił się pług obracalny orałem 4 skibowym zagonowym Uni Grudziądz 35 cm

Mój znajomy który często mi pomaga ma identyczny pług.

Oraliśmy razem 27 ha pole w jednym kawałku, każdy w swój zagon z identyczną prędkością, ale nie dało się jeździć razem bo ja dużo szybciej swoim zakręcałem i praktycznie jak on robił 5 kółek ja robiłem 6

 

A teraz spalanie: identyczne dla obu traktorów w przeliczeniu na ha, tylko Jelonek zrobił więcej roboty, bo niestety Ursus dużo na nawrotach tracił.

 

Jelonek spalił więcej na godzinę proporcjonalnie do zrobionych ha.

 

Dla ciekawostki w pługu obrotowym 4 skibowym Kverneland ES-95 50 cm słupica pali na średniej ziemi 11-13 litrów na ha. -16 litrów/h

Pewnie 6620 który jest mocniejszy a niebyłby tak przeciążany spaliłby mniej.

 

 

Nic się nie da oszukać -w naturze nic nie ginie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

tak jak byś tej 12 pług 5 skib podczepił do by inaczej wyglądało a jakoś jeszcze nie widziałem żeby orał ktoś 6320-6420 większymi pługami jak 4 skiby to takie gadanie ja swojego ojca też wyprzedzam 330 jak on orze perkinsem heh masa nowego 1224 - 4970 bez obciążników - 6740 z obciążeniem

masa johna 6320 4340kg??? jak sie pomyliłem to mnie poprawcie heh


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

moj Wojek sprzedal 1634 ktora u niego prawie ciagle stala i uwierzcie mi wygladala jak nowa... w to miejsce kupil nowego John Deere 6620se bogato wyposazonego... mowi ze ten jelen mimo miejszej mocy lepeij sobie radzi dzieki nowoczesnej skrzyni biegow... ja jednak bym obstawial jednak ze w polu lepiej sobie poradzi 1634... ale ciagle mam te watpliwosci... co prawda ten problem stanie przedemna za pare lat ale poprostu chce znac wasze opinie wynikajace z doswiadczenia


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Ja wziolbym ursusa

Sam przy c360 prawie wszystko naprawie i mechanizm tego ciagnika nie kryje dlamnie zadnych tajemnic a kiedy pomagajac kumplowi w polu posadzil mnie na same roller fakt fajnie sie robilo do czasu gdy stanoł . przy c360 najczesciej w tej sytuacji wystarczy podstawowy zestaw narzedzi czyli mlotek srobokret i klucze nastawne jakies 20 min i usterka jest usunieta, a przy tym samie to stalem jak slup soli i nie wiedzialem od czego zaczynac......

co do komfortu...wg mnie 1634 jest ok a dla wybrednych mozesz nawet zainwestowac w klimatyzajce i bedziesz mial wersal jak w jd dobre siedzisko i pozadek w srodku. a pozatym dlamnie byly sa i bede najladniejszymi ciagnikami ursusy serii x/xx34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
tak jak byś tej 12 pług 5 skib podczepił do by inaczej wyglądało a jakoś jeszcze nie widziałem żeby orał ktoś 6320-6420 większymi pługami jak 4 skiby to takie gadanie ja swojego ojca też wyprzedzam 330 jak on orze perkinsem heh masa nowego 1224 - 4970 bez obciążników - 6740 z obciążeniem

masa johna 6320 4340kg??? jak sie pomyliłem to mnie poprawcie heh

 

No to jakbys zapiąl 5 skib to spalil by proporcjonalnie więcej, zreszta do 5 Kvernelanda potrzeba min 150 koni, chyba ze oralbys żólwim tempem :) Gdybysmy porównali 2 120 konne traktory, np. 6620 i 1224 to Ursus nie mialby najmniejszych szans

 

Co do masy to 1224 bez obciążenia 4870 kg, z obciążeniem 5588, skąd wziąles aż 6700 kg B) To nawet 1634 z obciążnikami nie ma tyle -6300 kg

 

Jelonek może tyle waży w podstawowej wersji, z najmniejszymi kolami, w moim dodatkowo dochodzi ladowacz czolowy. Mój 6320 premium waży z ladowaczem troche ponad 5 ton, jesli zalozylbys mu zamiast Tura przedni balast i obciazniki na kola to smialo osiagnalby 5500 kg :)

 

Zreszta kto choć raz przejedzie się Ursusem a potem Jelonkiem nie bedzie mial wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

hej troche obiektywności nie zaszkodzi a ja wziełem to ze strony ursusa :P a czemu wszyscy narzekacie że koła wąskie itp bo wszyscy biorą gołe ciągniki to czemu mi nie powiedziałeś dlaczego jelonkami w 4 skiby orzą a ursusami w 5 skib przecież pisałeś ze przeciąga ursusa jeleń mówię ci ten sam pług unia zagonowy :P a szesnastki to u nas 6 skib szarpią


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

nie no spoko bu u mnie koleś ciąga 200KM DF piątke z tym że 3metry zbiera (w sumie to ciągał bo teraz bez orkowo jedzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Greg93 tylko pomyśl nad tym że jelonek może ciagnie 4*45 a Ursus 5*35 ja jak orałem jelonkiem 6800 w pługu 4*45 obrotówka to mi brał za koło z 10 cm.Ja osobiście radze ci kupić jelenia :P ursus siada przy nim


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

a u nas gość ma coś ok.200ha i ora u1734 pługiem obrotowym pięcioskibowym firmy G-B szer.rob 2,5m,i idzie z nim jak rakieta z tego co widziałem,tylko gwizd turbiny słychać. także gangster niemów że 16ka siada przy czwórce obrotowej! jak mi się uda to zrobię adjęcia i je wrzucę. ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeleń wysiada przy Ursusie w czasie napraw.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Jeleń wysiada przy Ursusie w czasie napraw.

No-a Ursus wysiada przy jeleniu w czasie pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

aj weźcie pług uni 5*40 ciąga 1224 (zobaczcie u katatora) a 4*40 jeleń 6420 i co teraz ??


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

tylko ten jelen ma 110km a 12stka ma 120km czyli spoksem jelen da rade


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

stanowczo jakiegos JD lub cos zacodniego....dlaczego zapytacie:

ursus to maszyna z konica lat 70 tylko inne opakowanie niz wtedy, do tego w ursusie hudraulika jest jak by od ciagnika ok 100km to dziwne do tego ta tego skrzynia nigdy nie dopasuje przełorzenia, stary system zadawania paliwa a wiec dlatego tak pali...jedyne co moze przekonywac do zakupu Ursusa to to ze koszty naprawy sa tanie....a dlaczego jd popierwsze w miare oszczedne jesli chodzi o paliwo, odpowiednia skrzynia, hydraulika i az w konicu obsługa maszyny....nom i co najlepsze kabina w której mozna podczas orki, uprawy czy jakiej kolwiek innej pracy spokojnie posłuchac radia i nawet odpoczac nom i jesli odpowiednio bedziemy dbac o silnik i reszte układów ciagnik bedzie chodził długo i bez awaryjnie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom i jeszcze warto dodac ze jak JD to tylko w wesrji PREMNIUM !!!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
widźicie jak sie znacie jelonek ma 110 koni a ursus 117

starsze 1224 mają 115 koni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
aj weźcie pług uni 5*40 ciąga 1224 (zobaczcie u katatora) a 4*40 jeleń 6420 i co teraz ??

 

 

No i nic :P

 

Mój 6320 chodzi w 4 x 50 cm (jest w galerii), a to to samo prawie jak 5 x 40 :P

I co teraz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj