Skocz do zawartości

Polecane posty

DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

Na tym przednim dźwigarze czy czymś tam tyle ton przewoził aż przednie koło dostało flaka, ogólnie stan wizualny tego MF-a wskazuje na eksportówkę na złomowisko  :wacko:  :P

No i widzicie - wkur........ się na handlarzy że zdzierają i na was zarabiają. A w tym ciągniku jest potencjał - pewnie za 10k go ktoś wyrwie dołoży trochę grosza i znajdzie frajera na którym zarobi przynajmniej z 6k. 

Tak jak ostatnio czytałem że kupił ode mnie pług za x a teraz chce y... I co żal Ci???? Tak się zarabia... Też trzeba było wołać y - jak jesteś taki cwany to sprzedaj za tyle - nie umiesz to trudno. Każdy ma swój sposób na zarobek.

 

P.S.

A jak szukacie rarytasów to tutaj jest : :P

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-amazone-za-f-603-zaf-CID757-ID8DSt5.html#40cd58f2e5

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1302

Tylko często jest tak, że sporo ludzi woli kupić od handlarza, bo jest w czym wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nawet jeśli to i tak ponarzekać nie zaszkodzi - taki narodowy "sport - narzekanie :D 

Ale to i tak nie zmienia tego co napisałem wcześniej. Bo ten ciągnik może kupić handlarz który nie będzie miał innego w ofercie, a i tak go sprzeda i zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489

Izydor a ze te wystające poza obręb koła dowód zabrany

Tak z  ciekawości?   na  jakiej podstawie? podaj przepis  który  tego zabrania .

chyba  że  zewnętrzna  szerokość  przekroczy  255 cm , wtedy  zgoda  ,  bo jeśli nie  to  nie  widzę podstaw....... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

oczywiście że jest taki przepis. Jednak nie wiem czy jest egzekwowany przy takich pojazdach. Na pewno przy samochodach TAK. 

 

P.S. znalazłem:

Podstawa prawna: Dz.U.1996.155.772: Warunki techniczne i badania pojazdów. 

Rozdział 2: Pojazdy samochodowe i przyczepy przeznaczone do łączenia z tymi pojazdami 
§ 10. 1. Pojazd samochodowy powinien być wyposażony: 
[...] 
9) w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, (...); ponadto błotniki samochodów osobowych i motocykli, przy masie własnej pojazdu, powinny odpowiadać następującym warunkom: 
a) kąt opasania koła przez błotnik powinien być taki, aby obejmował co najmniej z przodu 30° i z tyłu 50° od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś koła, 
b) odległość między zewnętrzną krawędzią błotnika a osią koła w wymaganym kącie opasania nie może być większa niż dwukrotna wartość statycznego promienia opony, 
c) najniższy punkt przecięcia tylnej krawędzi błotnika lub innego elementu pełniącego jego funkcję w płaszczyźnie symetrii opony nie może znajdować się wyżej niż 150 mm ponad poziomą płaszczyzną przechodzącą przez oś koła;

 

Wynika że dotyczy pojazdów samochodowych i przyczep do nich doczepianych.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

Post edytowany: przeczytaj powyżej.

 

Chyba dosyć jasno jest to przedstawione.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489

Może  się  mylę , ale  według  mnie  oznacza  to, że jeśli nie  przekracza  255 cm , to   wystarczy  doczepić  błotniki  i po  sprawie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

heheeh :) przeczytaj jeszcze raz :D może zrozumiesz. Do passata np. doczepisz błotnik?

 

Z tego co pamiętam była to chyba przyczepa rolnicza więc jej to nie dotyczy.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

Jeśli zostanie podczepiona do pojazdu samochodowego to koła nie mogą wystawać poza obrys. Obrys stanowi linia poprowadzona od najbardziej wysuniętych elementów pojazdu. z tyły koło nie wystaje nie wiem jak to wygląda od przodu.

 

Aha tym elementem nie mogą być światła boczne, lusterka i inne elementy elastyczne.

 

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489
Napisano (edytowany)

lekko wystają  raczej  ,  chociaż  nie widać  dokładnie ,  to  przyczepa  rolnicza raczej  bo ma  trójkąt .

gdzie  jest  napisane  że  nie  mogą  wystawać  te  koła? pytanie  czysto  hipotetyczne  

221447137_6_644x461_przyczepa-autosan-d-221447137_3_644x461_przyczepa-autosan-d-

 

 

 Szerokość pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 12, § 45 ust. 3 pkt 1, § 54 ust. 3, nie może przekraczać 2,55 m i nie obejmuje ona lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz elementów elastycznych wykonanych z gumy lub z innych tworzyw sztucznych. Szerokość nadwozia pojazdu, który przeznaczony jest do przewozu towarów w określonej temperaturze, jeżeli jego ściany boczne wraz z izolacją termiczną mają grubość nie mniejszą niż 45 mm każda, może wynosić do 2,6 m. 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

No jak to gdzie przecież podałem Ci przepis. ewidentnie wystaje - trzeba zrobić błotniki i tyle.

 

To co Ty podajesz dotyczy zupełnie czegoś innego. Tu nie chodzi o szerokość tylko o budowę pojazdu. Pojazd może mieć 1 metr szerokości, ale jak koła wystają poza obrys to nie może się poruszać po drogach (pojazd samochodowy lub przyczepa do niego dołączona).

 

To tak jakby policjant zatrzymał cię za brak tablicy rejestracyjnej a Ty mu mówisz że przecież ie przekracza 2,55m szerokości :D

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    511

ale co wystaje, zobacz z tyłu

równie dobrze można powiedzieć że beczki nie są dopuszczone bo wystają koła poza obrys


Polska B

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489
Napisano (edytowany)

kolego zapytałem  na  jakiej podstawie  może  być  zabrany dowód  za  to że  koła  wystają za  ramę , w  przyczepie  rolniczej .

-wkleiłeś  coś o błotnikach co wyraźnie  dotyczy pojazdów  samochodowych nie  rolniczych 

-napisałem że  nawet  gdyby  to  wystarczy  dorobić  błotniki 

-Ty że  źle  zrozumiałem 

- teraz  piszesz  że  wystarczy  dorobić  błotniki 

 

Mam  wrażenie  że  się  pogubiłeś  :P i nie  masz  pojęcia  o  czym  piszesz 

podaj konkretny przepis ,  a  nie  wstawiłes  coś o błotnikach i zgrywasz  cwaniaka  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

No to mówię że z tyłu nie wystaje. Ale jak poprowadzisz linię od tego zderzaka czy co to jest do najbardziej wysuniętego elementu z przodu to koła wyjdą za obrys pojazdu.

 

edit: Tutaj się pomyliłem bo obrys to:

. Boczny obrys pojazdu oznacza płaszczyznę równoległą do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu, przechodzącą przez najdalej wysunięty punkt na zewnątrz pojazdu, z wyjątkiem lusterek, świateł bocznych i elementów elastycznych (§ 2 ust. 2 rozporządzenia). 

 

 

Więc w tym przypadku koła nie wystają poza obrys.

 

 

P.S.

Ja się nie pogubiłem, od razu zaznaczyłem że dotyczy to pojazdów samochodowych i przyczep do nich podczepianych. Czytaj uważnie.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489

Każdy  post  edytowałeś,  więc  kto  wie  co  tam  było na  początku........... 

Pytanie  dotyczy  czegoś  innego,  więc  po  co  ta  cała  dyskusja ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Jesteś jakiś dziwny. A co miałbym tam zmieniać. W przepisie który wkleiłem pisze jasno czego dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489

Cały ten świat jest  dziwny  :D

Człowieku pytanie  dotyczy  czegoś innego ,  co ten przepis  ma  wspólnego  z  moim pytaniem? po  co ta  dyskusja? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem a pytałem kolegi policjanta w takim przypadku wystarczą błotniki większe i spokój, ale z drugiej strony koś jak ma bliźniaki w traktorze to co też dowód straci, bardziej to się doczepią czy jest przegląd a o ile przyczepa mieści się w pasie jezdni to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )
       
      Ja zaczne:
       
      Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie
       
      Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html
       
      przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?
       
      Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330
       
      http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html
       
      http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html
       
      http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html
       
      I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?
       
      http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
×