Skocz do zawartości

Polecane posty

johenek    3

Ten Zetor wygląda całkiem , całkiem .Błyszczy się bo jest spryskany jakimś specyfikiem , widać na ostatnim zdjęciu .

on nie jest spryskany żadnym specyfikiem tylko napylony jest cały ropą(ON) za pomocą pistoletu do malowania lub ropownicy :)

Stary patent a maszyny wyglądają o niebo lepiej, bo lakier robi się błyszczący oraz nie widać niektórych wycieków bo cała powierzchnia jest delikatnie tłusta

knox777    4

@Paspartou

Trochę podejrzanie wygląda to ogłoszenie, bo gość dodatkowo wystawia mieszkanie i jakiś stół w Warszawie a to trochę duża różnica odległości tylko 353km albo to wystawia syn i ojciec na jednym koncie. 

A wracając do ogłoszenia to może mieć już trochę nakręcone, a i jak to jego mieszkanie w wawie to pewnie trochę kasy ma.

Edytowano przez knox777

Buszmen11    0

w mojej okolicy jest gospodarz który zetorem wziętym na prow przez 5 lat zrobił 8500 mtg i opony zjeździł do zera. po zmianie opon i okręceniu licznika do 3500 ludzie się chcieli pozabijać o niego. ale ciągnik mimo to zadbany

Edytowano przez Buszmen11

lukbold    411

Te chłodnice, zbiorniki, w ogole osprzęt to wygląda jak nowy... może on spalony był? bo po coś ten remont  (niby nawet generalny) był robiony... choc niektórzy remontem generalnym nazywają pędzel i puszke farby

wojtek0508    11

Ta przyczepa d50 to dobry materiał na lawetę do bel. Opony myślę, że raczej do wyrzucenia, bo pewnie popękały od długiego stania w krzakach i ziemi.

wojtal24    173

Panowie co sądzicie o takim zetorze jak wam sie wydaje cena hm:)

http://allegro.pl/ciagnik-zetor-7540-bdb-stan-8540-9540-10540-i4928460104.html

tylko to jest cena netto  brutto wyjdzie ok 44000zł rocznik owo w miarę, opony na tyle nie są złe tylko te modele maja jeden mały mankament w porównaniu z seria 72xx kiepsko pala w zimę bardzo ciezko 

pawel885    380

No według mnie to trochę mało chce za tego zetora, ale obciążników przed maska nie ma. Szyba tylna wybita (chyba).

Co prawda to 75 koni, najlepiej pojechać obejrzeć i się przejechać.

Jeszcze nie widziałem na oczy posiadacza zetora który nie zawyżył by mocy, w mojej wsi 7245 mają 75 koni :)  , ten zetor miał 71 koni jak wyjechał z fabryki 

Piotr6991z    3

Jeszcze nie widziałem na oczy posiadacza zetora który nie zawyżył by mocy, w mojej wsi 7245 mają 75 koni :)  , ten zetor miał 71 koni jak wyjechał z fabryki 

Oj tam 4 konie różnicy ;) Ale to, że zetor 7211 nie ma 70 km to wiem :D

konteno    1066

zetor 7245 ma 66 KM a zetor 7745 ma 73 KM WEDŁUG tej strony www.konedata.net

mało prawdopodobne choć dość blisko prawdy

wg posiadanych przeze mnie instrukcji po polsku , dane z tabel przedstawiają sie następująco (moc była podana w kilowatach więc przeliczyłem na km wg przelicznika 1KM=735,5W)

dla starszej serii moc jest podana na WOM                   a dla nowszej jako moc silnika

5211>  31kW>  42KM                                                     3320/3340>  33,1kW>  45KM

6211>  39kW>  53KM                                                     4320/4340>  41,8kW>  57KM

7211>  43kW>  58,5KM                                                  5320/5340>  46kW>     62,5KM

7711/7745>  46,5kW+5%>  63KM+3KM(66KM)              6320/6340>  50kW>     68KM

7320/7340>  57kW>     77,5KM

nie rozumiem tego sformuowania +5% ale taki był zapis także go podaję i przeliczam choć wątpię w jego prawdziwość bo w każdym jest róznica w mocy przenoszonej na wom (im większa moc przenoszona na wałek tym większe są jej straty)

może na zachodnich stronach internetowych podawana jest większa moc gdyż rzekomo tem na export szły mocniejsze "podrasowane "sztuki

Edytowano przez konteno

Z tą mocą zetorów to gdzie popatrzysz to są podawane inne wartości to niema co się spierać  ja mam zetora 6245 z 89 r to w dowodzie jest 45 KW *1,36= 61,2 KM tylko też trzeba paczyć na lata produkcja bo 52xx i 62xx  do 87 roku są trochę słabsze a po 87 r mocniejsze mam też 5211 z 86 roku z sąsiedniej wiosce  ma z 90 i aż czuć ze jest mocniejszy

FROG1979    7

Zetor Forterra za 75 tyś jest po wypadku. Z tego co mówił sprzedający dachował i cała kabina jest remontowana...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?