Skocz do zawartości

Polecane posty

Grzegorz2507    16

do zmienno komorowej nie potrzeba aż tak dużej mocy

Bredzisz. Nawet zmiennokomorowce przy kreceniu porzadnego balota mozna udusic nawet 80 koni przy dobijaniu. A taki 2812? Co Ty zrobisz w sianie? Balota ktory po miesiacu lezenia bedzie wygladal jak dziurawy kondon? Taka moc wystarczy do z 224 i tego sie trzymaj ; )

DEVBOL    0

Może JD545?

545 nie ma zamków od komory tylko trzyma zamkniecie klapy na hydraulice, z tego wzgledu bym nie polecal. A odnosnie mocy to jezdze MF 4270 110KM 6cyl z JD 582 Rotor i potrafi zadusic ciagnik. Uwazam ze do jakiejkolwiek zwijajacej musi byc min 60KM, a im wiecej tym lepiej. Oczywiscie bez przesady.

hodowcamlody    31

Nie lepiej w pryzmę? Taniej, szybciej i taki ferdek pociągnie spokojnie przyczepę rzędu 25m3 i do tego noży 20-30 da radę. Pocięte i szybko to pójdzie.

TommyLee    17

pomagalem sasiadowi przy pierwszym prasowaniu siana prasa jd 545 ktora wspolpracowala wlasnie z c-360. Powiem tak cudow nie ma ale daje rade spokojnie. bele nie sa zbite max lecz wystarczajaca i wydladaja ok. co do zamkow w klapie to szkoda ze ten model ich nie ma. zdarzylo sie ze klapa podczas prasowania uchylala sie ale wystarczy aby ciagnik nie schodzil ponizej 2000 obrotow i problem z glowy. ta sama prasa z zetorem 7211 u mnie krecila piekne bele. wiadomo ze c-360 w sianokiszonce sobie nie poradzi ale do slomy i siana to spokojnie mozna podpinac.

DEVBOL    0

Nie lepiej w pryzmę? Taniej, szybciej i taki ferdek pociągnie spokojnie przyczepę rzędu 25m3 i do tego noży 20-30 da radę. Pocięte i szybko to pójdzie.

Moze i troche taniej ale jak chcesz zrobic dobra sianokisznke to i tak najlepiej zby masa byla zcieta i przesuszona, jak policzysz wszystko to wiele taniej nie wychodzi. A poza tym taka bela sianokiszonki to piekna sprawa do paszowozu. Poza tym pryzme otworzysz psuje sie na calej szerokosci a bele otwierasz pojedynczo.

mat22889    11

witam szukałem ale na allegro nie mogę znaleźć tego czego szukam

otóż szukam tura najlepiej 3 sekcyjny ale mogą być 2 sekcje, używany do c-360 ewentualnie do MF-565 może ktoś ma coś na oku? czasem są z ciągnikami razem w ogłoszeniu ale często jest możliwość kupna samego tura. z góry dzięki za linki :)

simson2812    356

Znajomi rivierre casalis targają 3p nawet i c-330 w sianie i jak czasami jadę przez wieś to te po tym zestawie z 3p lepiej wyglądają niż po jakimś byczku 80 km

rafal4610    54

pierdzielisz głupoty ;) Kuzyn miał Rivierre jak na tym filmiku i IH 574 nie miał lekko w niej. Ostatnio robił Reno 103.14 i mówił że tym już można robić, tylko że pasy gładkie i dużego zgniotu nie ustawisz. Ja w zeszłym roku belowałem swoją Gallignani i 60-tką i nikt mi nie wmówi że 60-tka super sobie radzi w prasie :)

DEVBOL    0

ale to merc, widziales kiedys takiego ? :lol:

Co z tego ze merc... Merc teraz nawet porzadnych samochodow juz nie robi:) Patrzac po popularnosci tego modelu to ladny meksyk jest z czesciami do niego. Za te pieniadze w tych parametrach to 10x wolal bym JCB Fasttrack

Edytowano przez DEVBOL

Shogun    17

Tą prasę to by się opłaciło po cenie nie wiele wyższej niż złomowa, jeżeli komuś potrzeba tylko do słomy i to na nie za wielki areał. W podobnej cenie można znaleźć jakąś zachodnią (rivere czy fiatagri) i gwarantuje że oszczędzimy sobie sporo nerwów i zdrowia.

bratrolnika    1863

wiem, odstraszył mnie przede wszystkim fakt że robi belki 150x150, a poza tym cena takich wacha się pomiędzy 3 a 4 tys.zł

Shogun    17

Nie kupisz bo niema sensu ;) Jeżeli potrzebujesz prase zwijająca to na prawdę warto dołożyć do zachodniej, fakt że dość szybko się nimi prasuje ale chyba to jedyna ich zaleta. Różne cuda się z nimi dzieją podczas prasowania a o prasowaniu kiszonki można zapomnieć. Przestażała konstrukcja, w dodatku awaryjna, można by użytkować hobbystycznie na małym areale choć kto na takim potrzebuje kulki 150x150?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.