Skocz do zawartości

Polecane posty

adab11    0
Marcin_95    7

to sobie kup co za problem przeciez to nie john serji 8000 co kosztuje majatek.nie rozumiem czemu niektorzy tak sie jaraja taki ciagnikami,przeciez i to stare i dziadowskie i ani komfortu ani nic.porownac cos z tych samych lat z zachodu do 60-tki to tak jak poloneza do bmw

widzisz ja posiadam gospodarstwo 9 ha ale ornych tylko 7 a na dodatek klasa ziemi 6 więc plony marne.

Nie jest to źródło utrzymania a raczej hobby do którego się dokłada więc po co mi taki skoro mam c 360 i to samo robi

a co do zachodnich to się z tobą nie zgodzę mam styczność z jd 2120 z 1981 roku to wole 60 w jd hałas w kabinie nie wygodne siedzenie ale co trzeba mu oddać to moc

tom1989    16
http://olx.pl/oferta/zetor-7245-traktor-ciagnik-rolniczy-CID757-ID5EAH3.html#2537854df4 ciągnik nie wart tych pieniędzy, przednie opony do wymiany, tylne też żadna rewelacja. Przednia oś ma duży luz chodzi przód tył, krzyżaki i końcówki drążków chyba też do wymiany, nawiewy nie sprawne, w środku mech, podsufitka obskórna, tylne ramie podnośnika ma luz być może to tylko śruba się odkręciła. Pokrywa rozrządu prawdopodobnie była zdejmowana a sprzedający zapewnia, że nic nie rozbierane wszystko oryginał i ciągnik bez wkładu finansowego. Wiem, że to nie nowy ciągnik ale za taką cenę czegoś się wymaga od. Cena do oddania 40tys nie polecam.

dymek333    1

http://olx.pl/oferta...html#2537854df4 ciągnik nie wart tych pieniędzy, przednie opony do wymiany, tylne też żadna rewelacja. Przednia oś ma duży luz chodzi przód tył, krzyżaki i końcówki drążków chyba też do wymiany, nawiewy nie sprawne, w środku mech, podsufitka obskórna, tylne ramie podnośnika ma luz być może to tylko śruba się odkręciła. Pokrywa rozrządu prawdopodobnie była zdejmowana a sprzedający zapewnia, że nic nie rozbierane wszystko oryginał i ciągnik bez wkładu finansowego. Wiem, że to nie nowy ciągnik ale za taką cenę czegoś się wymaga od. Cena do oddania 40tys nie polecam.

Nie lepiej poszukac jakiegoś MFa 30xx ? W tych pieniądzach z pewnością coś znajdziesz a praca MFem w porównaniu do Zetora jest według mnie dużo przyjemniejsza. ;)

Maciek1337    2

Ladna przyczepka,ale faktycznie do c360 moze byc duza troche,ale na "chama" tez pociagnie. Szkoda tylko troche 60atki,bo w du.. na pewno dostanie;/

tom1989    16

dymek333 żaden mf czy jakiś inny ciągnik nie wchodzi w grę tylko zetor 7245 ewentualnie w ostateczności 7745 ale wolałbym 7245.

Edytowano przez tom1989

tom1989    16

Mam zetora 6011 i się nigdy na nim nie zawiodłem, w porównaniu do zachodnich ciągników w razie awarii nie powinno być problemu z częściami i teoretycznie w razie czegoś koszt naprawy powinien być niższy, takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgodzić. Fakt spalanie w porównaniu np z mf będzie większe ale się przeżyje. -_- Tylko jest bardzo ciężko znaleźć zadbany egzemplarz....

XMK13    365

Ja polecam MF 6xx. Dużo części pasuje od Ursusów, więc nie powinno być problemów w tym zakresie. Skrzynia 12/4, silnik Perkins. Oczywiście tylko proponuję...

tom1989    16

Każdy ma jakiegoś swojego faworyta w moim przypadku jest Zetor i tak chyba półki co zostanie ;)

jahooo    244

Nie wiem, czemu uparłeś się przy Zetorze. Niewiele lepszy od naszych Ursus-ów, właściwie, to tylko wspomaganie i kabina. Wększość egzemplarzy na rynku ma bogatą przeszłość i zbyt wysokie ceny. Sprowadzane z zagranicy też nie są lepsze. Części zamenne tłuczone w PRC tak samo jak do innych traktorów. Ja nie mam sentymentów, kieruje się zasadą - najpierw cena, potem stan teczniczny, na końcu marka.

RoLLand    10

Nie wiem, czemu uparłeś się przy Zetorze. Niewiele lepszy od naszych Ursus-ów, właściwie, to tylko wspomaganie i kabina. Wększość egzemplarzy na rynku ma bogatą przeszłość i zbyt wysokie ceny. Sprowadzane z zagranicy też nie są lepsze. Części zamenne tłuczone w PRC tak samo jak do innych traktorów. Ja nie mam sentymentów, kieruje się zasadą - najpierw cena, potem stan teczniczny, na końcu marka.

I tutaj się nie zgodzę. Zetor bije na głowę Ursusy. Niby to samo a jednak nie. Komfort zupełnie inny, jakość wykonania dla mnie rewelacja. Dużo więcej uciągnie niż porównywalny Ursus. Sam mam od nowości 7011. Ciągnik z 1981r do dziś nic nie robione. Nawet do wtrysków nikt nie zaglądał. A Zetorek przez blisko 12lat pracował jako główny i wciąż swoje robi w polu. Zastąpił go jako główny Zetor 10540 i też jestem mega zadowolony. Kiedy kupowaliśmy 105-tkę u nas na wiosce wszyscy pokupowali jak jeden mąż Ursusa 1014. I co? Wszyscy już zdążyli je sprzedać bo się sypały co chwila. A nasz Zetor wciąż ostro pracuje bez żadnego remontu. przypadek? Nie sądze. Dlatego jak ktoś mówi że kupi tylko Zetora to ja go całkowicie rozumiem. Zaznaczam że nie jestem z tych którzy twierdzą że stare zachodnie to "Afuj Afuj". Sam rozglądam sie teraz za jakimś John Deerem bo Zetorek już za mały. Ale uważam że Zetor to porządna marka, tylko ciężko dziś znależć egzemplarz za ktry faktycznie można zapłacić kwoty jakie proponują sprzedający...

jahooo    244

No i ja się właśnie odnoszę do twojego ostatniego zdania. Masz Zetora od nowości, poszanowany - to trzymasz. Znaleźć taki traktor od pierwszego właściciela, zadbany, poszanowany - to skarb, jeszcze w normalnej cenie. A jak się kupi malowany złom, to potem same problemy. W dodatku ta marka jako bardzo poszukiwana, jest też masowo picowana i glancowana przez handlarzy. Co innego kupić za kilka złotych "złomka" na lawecie, a co innego malowanego "złomka" za ciężkie pieniądze, a koszt remontu ten sam i ciągle coś wyłazi, bo do sprzedaży był "czerwony silikon".

Chodzi mi także o to, że szukanie "tylko Zetor" czasami powoduje, że umknie gdzieś inny fajny traktor.

Luke16    144

Powiem szczerze miałem Zetora 7211 od nowości sprzedałem i kupiłem 8145 większego nieporozumienia to nie miałem i nie to że się psuł ale projekt tego ciągnika to lata 70te gdzie zachód potrafił zsynchronizować skrzynię biegów i zrobić ciągnik palący połowę tego co 8145 o komforcie nie wspomnę... Teraz posiadam Renault 77.12 i w życiu bym jej na Zetora 7211 nie zamienił. Tu jest wszystko 100 razy lepiej zrobione no i o komforcie nie wspomnę a rocznik ten sam co mój Zetor...

Wniosek: Używanego Zetora tym bardziej 7245 w życiu za 40 tysi bym nie kupił. Ciągnik będzie z roku ok. 1989 z przebiegiem ok. 8 tys mth który będzie klasyfikował się jedynie do remontu... Przy czym taka Renówka z takim przebiegiem będzie dopiero dotarta ....

Edytowano przez Luke16

szmergiel    195

wez juz zejdz na ziemie.wszystko co masz teraz to jest super i najlepsze a co miales lub nie miales to bee.czlowieku tak zachwalales tego 8145 jak go sprzedawales ze jaki to cud i kase chciales wziasc.teraz gadasz glupoty ze jakas stara renia po 8 tys jest dopiero dotarta-wez prosze nie pisz glupot.nie kazdy ciagnik z 1989 ma 8 tys bo sa co maja do 4 ale trzeba za nie zaplacic troche wiecej.tak sie rozpisywales o komforcie w tej swojej kabine 8145 a teraz tak to ganisz to sie wkoncu zdecyduj .mialem ursusa 912 silnik ten sam co 8145 i wiem ile to pali jak jest silnik nominal z dobra pompa wiec nie opowiadaj ze tak duzo bo mi palil do 10l w orce,a to ze major pali polowe tego co 8145 to juz naprawde miedzy bajki mozna wlozyc,robie teraz proximami i forterrami i jak jej dasz 2500obr to spali sporo wiecej jak 912.

Edytowano przez szmergiel

jahooo    244

Eeee, nie narzekaj, ładnie wykonana ta ładowarka, z pomysłem. A za takie peniądze to ciężko znależć taką miniładowarkę w stane "do użytku"

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.