Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cichy26    4

cena zarąbista pojemność zapewne 300L lance 10M produkcja jugosłowiańska pompa orginał ale kiepsko z częściami i są drogie

miałem takiego

damianzbr    988

Każdy pisze że sprzęt super nie ważne czy rolnik czy handlarz... Chociaż widziałem kilka pras od rolników ostatniego czasu i u handlarzy były tańsze i w ładniejszym stanie i jedna z tatą wpadła nam strasznie w oko ale niestety brak siatki co ją zdyskwalifikowało... A od rolników sorki no ale nie było co do ręki wziąć... Ile razy widzę ogłoszenia super ekstra stan od rolnika bo pierwszy właściciel itp a stan ... niestety masakryczny ... I dla dużo osób nawet nas tutaj stan może być super a dla innych będzie dana maszyna ruiną i w rzeczywistości takową może się okazać ... No i wspominam też o jakości serwisu czyli między innymi części na zachodzie a u nas w PL jak ktoś ma do wyboru dwa razy droższą bo oryginalną to i tak wybierze tani zamiennik, bo tnie się koszta. No i wiadomo na zachodzie nikt nic dobrego za małe pieniądze nie odda, akurat jestem po "rejsie po Niemczech" w poszukiwaniu auta i udalo mi się kupić auto z oryginalnym przebiegiem 150 tys km przepłacając ok. 1000zł niż bym miał u nas w PL kupić ... Patrzyłem również z czystej ciekawości za ciągnikami i ceny za dobry sprzęt są wyższe niż u nas w PL...

Co do ciągnika to możliwe że sobie wezmę drugiego nowego Majora :P

Najpierw piszesz że u handlarza są tańsze i lepsze, a za chwilę że na zachodzie nikt tanio nie odda dobrej maszyny.

To w końcu się zdecyduj jakie to maszyny są u handlarzy.

A może masz na myśli że handlarz sprowadza szrot po czym przeprowadza kompleksowy remont i z tego powodu maszyna staje się ,,lepsza,,? To akurat z tym się zgodzę tylko jest jedno ale. Słowo kompleksowy zamienił bym na pobieżny / wizualny i dzięki temu może faktycznie Tobie wydaje się że maszyna jest lepsza.

mds212    151
Napisano (edytowany)

Jak kupujesz opryskiwacz za 2k to sie nie dziw .. :D

A po 2 to jak pyli to zalezy w najwiekszej mierze od stanu koncowek i tych małych filterków ;)

Edytowano przez mds212

mariuszd93    489

Najpierw piszesz że u handlarza są tańsze i lepsze, a za chwilę że na zachodzie nikt tanio nie odda dobrej maszyny.

To w końcu się zdecyduj jakie to maszyny są u handlarzy.

A może masz na myśli że handlarz sprowadza szrot po czym przeprowadza kompleksowy remont i z tego powodu maszyna staje się ,,lepsza,,? To akurat z tym się zgodzę tylko jest jedno ale. Słowo kompleksowy zamienił bym na pobieżny / wizualny i dzięki temu może faktycznie Tobie wydaje się że maszyna jest lepsza.

A tobie wydaje się że wszyscy handlarze to oszuści, i tylko czekają żeby komuś wcisnąć złom , a wcale tak nie jest.

Są tacy co mają tylko kilka szrotów ,i chcą na tym dużo zarobić ,

Są tacy co mają dobry sprzęt , wolą mniej zarobić na jednej sztuce i szybko sprzedać niż bawić się w remonty , i zdarza się że nawet nie zdążą rozładować sprzętu z ciężarówek .

Handlarz z Karczmisk należy do tych drugich , sam widziałem że przeładowywał sprzęty z ciężarówek spedycji na swoje i wiózł do klienta

URSUS16    245
Napisano (edytowany)

Z tymi handlarzami to różnie bywa. Ja kupiłem swojego masseya od sadownika, który sprowadzał od czasu do czasu ciągniki z francji. Mówił że robil w winnicy. Wedlug papierów był z miejscowości Montbrison 26770. Mówił prawde bo widać doskonale tutaj http://maps.gstatic.com/m/streetview/?ll=44.441582,5.014669&spn=0.18,0.3&cbll=44.441582,5.014669&layer=c&panoid=pevmKbGwZlct5sfAXrlZmA&cbp=,102.56,,0,-7.470001&output=classic . Ciągnik bardzo zadbany. Znajomy jak g obejrzał, stwierdził, że francuz nim do kościoła jeździł. Wiadomo, że w środek ciągnika się nie wejdzie. Zobacze czy bylo warto go kupić, jak tylko dostanie jakąś poważną robote w kraju. Znam też takich handlarzy, którzy kłamią ludziom w oczy odnośnie pochodzenia i stanu maszyn

Edytowano przez URSUS16

Shogun    17

Ja też kupiłem ciągnik od handlarza, z resztą jak się okazało użytkownika tego forum i jestem bardzo zadowolony, a jak sam mówił ciągniki muszą być teraz nie tylko technicznie sprawne ale i muszą dobrze wyglądać bo ludzie mają wymagania że głowa mała i w przeciwnym wypadku nie sprzeda albo straci. Mój też był wypucowany, wypolerowany, troszke podmalowana rama z przodu bo był wcześniej zamontowany pług do odśnieżania i były odpryski. Efekt tych zabiegów taki że ciągnik wyglądał jak z fabryki a technicznie był i ciągle jest bez zastrzeżeń.

Ja też kupiłem ciągnik od handlarza, z resztą jak się okazało użytkownika tego forum i jestem bardzo zadowolony, a jak sam mówił ciągniki muszą być teraz nie tylko technicznie sprawne ale i muszą dobrze wyglądać bo ludzie mają wymagania że głowa mała i w przeciwnym wypadku nie sprzeda albo straci. Mój też był wypucowany, wypolerowany, troszke podmalowana rama z przodu bo był wcześniej zamontowany pług do odśnieżania i były odpryski. Efekt tych zabiegów taki że ciągnik wyglądał jak z fabryki a technicznie był i ciągle jest bez zastrzeżeń.

Kolego a możesz powiedzieć od jakiego użytkownika tego forum kupiłeś ciągnik i jakiej marki ??

Sory że pytam ale jestem na etapie poszukiwania jakiegoś ciągnika do mojego gospodarstwa.

XMK13    365

Ten 107KM może mieć problemy z tym agregatem. Jaka może być pojemność zbiornika? Ile kosztuje nowy agregat Unii?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam oryginalny zbiornik od 5211 jak by ktoś szukał

rafal3050    73

to zależy jaki handlarz jak duży to trzeba uważać jak mniejszy też trzeba uważać ale on szuka coś lepszego żeby się szybko sprzedało ja swojego kupiłem u handlarza który szczególnie sprowadza kombajny claas i siewniki prasy pługi itp traktory to rzadkość u niego chyba że coś fajnego znajdzie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?