Polecane posty

Gość   
Gość

Chodzi ci o tego 5211?

Jeśli c360 ma ciężko to i ten nie będzie sobie lepiej radził , katalogowo jest nawet słabszy . Szukaj 6211, 7211 lub inny 4 cylindrowy

 

tak chodzi mi o tego 5211 właśnie dlatego pytam bo podobno te zetory mają dobry uciąg ale za to on ma tylko 3 cylindry więc sam już nie wiem <_< wiem że zetor 7211 6211 będzie lepszy sle ten jest nawet w przystępnej cenie a silnik ładnie pyka więc się zastanawiam a może ty wiesz gdzie w lubelskim są takie zetory w przystępnej cenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Poszukaj kolego na tablicy bo tam jest dużo zetorów z lubelskiego. A jeśli nie to wiem że mają też sporo zetorów w Modliborzycach i Radzyniu Podlaskim ale to już są ciągniki od handlarzy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Znając życie będzie to totalna padaka.Nie uważasz ,że jest za tani aby mógłby być w dobrym stanie,przecież w cenie jest jeszcze zarobek sprzedającego.Za ok.70 tys. zł mógłby dopiero nadawać się do jazdy.A ogólnie maszyny w tym komisie są w mizernym stanie <_<


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego @qqq wydaje mi się że cena na pewno nie jest za niska bo te ciągniki tak chodzą, a poza tym to cena jest za wysoka moim zdaniem, widać opony z tyłu już się proszą o wymianę no i nie wiadomo nic o przebiegu tego ciągnika. Więc uważam że jak jest jeszcze w dobrym stanie silnik i inne podzespoły to można się o niego pokusić ale i tak by pasowało parę tyś zbić z niego.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

nie warto


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Ta amazonka też droga

Ja swoją kupiłem 5 lat temu za 4500 w owiele lepszym stanie i wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Ten Mf 3080 to fajny bo rewers i duża wygoda, szczególnie przy pracach typu orka, siew bo do tyłu dobra widoczność, stabilność duża bo 6cyl, duży udźwig 4,8t Ja bym szukał jakiegoś bez tura bo tak to to sprzęgło, przedni most i skrzynia na pewno są wylatane a o pompie hydro to już nie wspomnę no i na szerszych oponach tj 18.4r38 bo nie wykorzystasz tych 100km bo sam ciągnik bez żadnych płynów i obciążników waży 4,5t a tyle waży czyli dość ciężki i może się topić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Kolego @qqq wydaje mi się że cena na pewno nie jest za niska bo te ciągniki tak chodzą, a poza tym to cena jest za wysoka moim zdaniem, widać opony z tyłu już się proszą o wymianę no i nie wiadomo nic o przebiegu tego ciągnika. Więc uważam że jak jest jeszcze w dobrym stanie silnik i inne podzespoły to można się o niego pokusić ale i tak by pasowało parę tyś zbić z niego.

Te ciągniki tak chodzą u Nas w kraju bo handlarze za granicą patrzą aby się w miarę trzymało i był zarobek.Dobry 5150 w wersji pro bądź nie koniecznie ,rzadko schodzi poniżej 20 Euro za granicą,a taki handlarz nawet nie podchodzi i nie ogląda go. I tyle w temacie...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za granicą jest masa Polskich pośredników i naganiaczy. Z Niemieckich ogłoszeń 80% to po Polsku nawijają, marża już naliczona a koszt transportu na kupującym spoczywa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jakoś dużo jest w Polsce kupionych ciągników od handlarzy i pracują w naszych gospodarstwach. A nie oznacza to że jak ciągnik od handlarza to od razu szrot bo są ciągniki też naprawdę dobre ale są i takie którymi się nie da już pracować. A takie case chodzą po tyle na różnych ogłoszeniach a nie wszystkie ogłoszenia to od razu handlarz.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Czasem taki od rolnika moze być gorszy niż od handlarza, większość rolników sprzedaje sprzęt gdy się zaczyna sypać.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@Renault85-15TX Co rozumiesz przez słowa ,,szrot którym nie da się pracować,,? Bo ja nazwał bym tak maszynę która ma zarżnięty silnik, lub całą skrzynię biegów zmieloną w drobny mak. I faktycznie, takich ciągników w wieku powyżej 15 lat handlarze nie ściągają bo po prostu koszt naprawy aby móc w ogóle sprzedać go jako na chodzie nie był by ekonomiczny.

 

Natomiast ciągniki od handlarza które nazywasz mianem ,,naprawdę dobre,, jest to szrot na chodzie, czyli z wadami które wynikają ze zużycia maszyny, lecz nie są jeszcze na tyle poważne by całkowicie unieruchomić daną maszynę. I nie oszukujmy się że dobre maszyny ktoś sprzedaje za pół darmo. Nie robi tego za równo handlarz z polski jak i niemiec.

A najgorsze w tym wszystkim jest to że polski szanujący się handlarz wszystkie swoje szroty które jeszcze są na chodzie stosując szereg zabiegów doprowadza je wizualnie do stanu jak by były o kilka lat młodsze lub o kilka set mth zdrowsze i doskonale wiedząc że pompa nie działa poprawnie, turbo leje, silnik zalany, przód wytłuczony wciska kit że 65 letnia babcia z niemiec likwidowała gospodarstwo ponieważ dziadek zmarł, a maszynki to miał tal zadbane że cud malina.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie o to chodzi, np Niemiec sprzedaje zadbany ciągnik za 10000 euro a zaraz przechwyci go pośrednik i już stoi na niemieckich ogłoszeniach za 12000 euro. Handlarz w Polsce woli kupić i sprowadzić szrota za 5000 euro, dołożyć parę groszy aby jakoś tam chodził i wyglądał i jeszcze więcej zarobi niż kupując coś w dobrym stanie. Podstawowa zasada- co jest dobre to słono kosztuje, ale od gospodarza a nie pośrednika, myślicie że ktoś na zachodzie sprzeda Wam Renówkę czy JD w cenie Zetora a potem płacz że się psuje i opinie że do zachodnich sprzętów części drogie.... Ciągniki nawet 20-letnie z małym przebiegiem dobrych marek osiągają za granicą cenę nie rzadko przekraczającą nowego Farmtracka czy Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pawel885 jest dokładnie tak jak mówisz. A pro po tych polskich pośredników na zachodzie to oni wcale nie działają z myślą o rodakach. Bo jak sam powiedziałeś polski handlarz wcale nie kupi tak drogiego ciągnika (co dobre to i drogie) tylko największego szrota który odpala i jedzie do przodu aby był bardzo tani. Ci pośrednicy faktycznie wyszukują okazji by na nich zarobić, po przez sprzedanie technicznie dobrego ciągnika szwabowi w cenie średnio rynkowej.

 

Przykład z zachodu

JD xxxx Dobra maszyna i zadbana = 15000 e

Ten sam JD okazja = 12000 e

ten sam JD szrot zjeżdżony ile się da = 8000 e, po przyjeździe do PL cena wzrasta do 12000 e. Potencjalny klient z PL patrzy aha, w niemcowni u rolnika taki JD widać zadbany 15000e, a tu mam od handlarza (on ma swoje wejścia żeby tanio kupić i widać że nie tak idealny jak ten za 15000) ale jednak o 3000 e taniej i już na miejscu to musi być okazja, jadę kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj