Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
albusgd    0

http://tablica.pl/oferta/ciagnik-fortschritt-zt-303-ifa-4x4-zarejestrowany-mozliwa-zamiana-ID3lfvF.html#638e9b5ac9

Koledzy, co sądzicie o tej maszynie? :P

Edytowano przez albusgd

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

seweryn20    730

Archaiczna. Można porównać do ursusa 328, 4011 czy zetora 25. Wszyscy mówią że dobre robotę robią ale dziś jeż stare. Ich najlepsze czasy minęły. Pora przyszła na nowsze.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

seweryn20    730

No tu jest racja. Temu pozbyłem się 4011 bo jadąc drogą patrzyli jak na jadący skansen. Policja z daleka polowała żeby sprawdzić czy w ogóle ciągnik ma przegląd.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Sadek    481

jak cie nie wstyd jezdzic takim cyrkiem to kupuj smialo

Fakt cyrk ale jak w gospodarstwie potrzebny ciągnik aby postawić je na nogi a funduszy brak to ważne aby robiło robotę a nie wyglądało.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

pawel885    476

Kiedyś - jakieś 10lat temu znajomy miał poloneza z 1989r, wartego wtedy około 1500zł. Był to jego pierwszy samochód. Tak go kochał że położył mu jakiś super lakier metalic.... mało, alufelgi nowe , jeszcze nie to więc założył środek od plusa, silnik, wspomaganie itp. Wsadził w niego jak liczył jakieś 10tys... Niedługo po tym się rozleciał. Także nie przesadzajcie z odnawianiem starych ciągników typu ursus c 360 bo może się okazać że taniej by było sprzedać, dołożyć parę zł i kupić np nowszego ursusa 4512 :)

H3ni0    24

Widać że licznik zmieniany. Oryginalny powinien być Czechy, Słowacja albo Czechosłowacja nie jestem pewny a ten jest z Węgier

KPZ "Zetor Team"

bratrolnika    2113

zapytanie trochę nie na temat, ale czy wiecie gdzie można dostać zawiasy, żeby przerobić brony 3-polowe na 5-polowe składane

C-S-R    0

Jak widziałem nowe typy bron to jest podobne do tych zawiasów toczonych jak tu w linku:

http://allegro.pl/zawias-toczony-zawiasy-do-bram-furtek-z-kulka-20-i3580089082.html

A te stare typy bron to jak znoajomy swoje chciał przerobić to nic nie mogł znaleźć. Kiepsko wykonał i osobiście wolałbym dołożyć i kupić ładne brony niż takie nie wiadomo co :D

Edytowano przez C-S-R

bratrolnika    2113

te z linku nie podchodzą mi, wolałbym takie które po rozłożeniu będą wchodzić w środek jak zastrzał, wtedy będą wytrzymalsze, masywniejsze

Kuba1212    13

zapytanie trochę nie na temat, ale czy wiecie gdzie można dostać zawiasy, żeby przerobić brony 3-polowe na 5-polowe składane

szkoda że wcześniej nie napisałeś, w domu bym zrobił zdjęcie swoich. Ogólnie to lepiej zrobić tuleję z rury lub sworznia tłoka i dotoczyć sworzeń do otworu.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

bratrolnika    2113

jak wygląda taki zawias wiem, mam u teścia brony 5, natomiast interesuje mnie czy można gdzieś dostać gotowy element, czy też trzeba we własnym zakresie dorabiać zawias

H3ni0    24

To przyznaje racje, myślałem że wszystkie były Czechosłowacja u mnie w ZTS jest chyba taki.

KPZ "Zetor Team"

Kamilmkm    9

Niecałe 600mtg w 23 lata. Średnio 26mtg na rok. Widać nie picowany jak wiekszość na allegro.

i już sprzedany, dla niewtajemniczonych: zetor 7745 za bodajże 52000, reszta powyżej.

Sam nawet przez chwile nad nim myślałem ale to trochę za daleko było.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez matiyas3512
      Witam
      Czy ktoś orientuje się co trzeba przerobić w Ursusie 3512 aby mieć WOM zależny i niezależny?
      Może posiada ktoś katalog części do tego traktora?
    • Przez swcswcswc
      Witam.
      Mam do sprzedania ciągnik Ursus 3512, ciągnik jest prawie nieuzywany, od nowości przegieb 1552mh, jestem pierwszy właścicielem od nowości, posiadam wszystkie papiery, kabina typu "sokółka". Ciągnik idealny do lekkich prac, ma niskie spalanie i dobry skręt, chwalony przez posiadaczy. Rok produkcji 1994. Ostatnio wymieniony akumulator i pompa zasilająca wszystko na gwarancji. Stan idealny. Odpala bez problemu od "strzału". 
      Zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez forum lub pod numerem telefonu 533013103. Lokalizacja: Krasnopol (woj. podlaskie, 19km od Suwałk). Pozdrawiam
      Link OLX:
      https://www.olx.pl/oferta/ursus-3512-CID757-IDrgbZj.html
    • Przez kot003
      Witam, posiadam ursusa 4512 i chciałbym założyć do niego wspomaganie. Dostępne są dwie wersje jedna z orbitrolem druga bez.
      https://www.olx.pl/oferta/wspomaganie-mf-4-cylindrowe-ursus-4512-pochodne-CID757-IDkVV7m.html#d80854f57c
      https://www.olx.pl/oferta/wspomaganie-ukladu-kierowniczego-kpl-ursus-4512-mf-4-cylindry-CID757-IDq7j2l.html#d80854f57c
      Tata bardziej skłania się do wersji bez orbitrola ze względu na prostszy montaż, ja jednak chyba wolałbym wersje z orbitrolem ze względu na to że te ciągniki są do niego przystosowane i posiadają wszelakie miejsca do montażu. Pytanie która jest lepsza i jakie są różnice?
    • Przez Maseltof19
      Witam.
      Wiem, że tematów na temat hydrauliki zewnętrznej w tych ciągnikach jest już wiele ale nigdzie nie mogę doczytać na temat mojego problemu. Występuje tutaj typowy problem z nieszczęsnym zaworem pod siedzeniem (albo podnośnik albo hydraulika). Rozrysowałem sobie schemat podłączenia rozdzielaczy w moim sadowniku. Rozdzielacz oznaczony numerem 1 będzie obsługiwał tylko przód + jedno wyjście wolne na ewentualny świder przenoszony, niezaczepiany. Rozdzielacz numer 2 będzie obsługiwał podnośnik i sekcje tylne. I tu pojawia się mój problem a zarazem pytanie. Jak widać na rysunku zaznaczyłem na czerwono sekcje, która będzie obsługiwała platformę sadowniczą MCMS która posiada własny rozdzielacz do regulacji wysokości. Poprowadziłem zasilanie do tej sekcji z wyjścia N drugiego rozdzielacza, żeby można było samodzielnie podnosić się na platformie. Na ten moment muszę najpierw wcisnąć dźwignię w ciągniku a dopiero później na platformie  W momencie kiedy mam kierowce jeszcze można z tym pracować (choć wciąż denerwuje), problem pojawia się natomiast kiedy pracuje sam, gdyż ciężko jest nacisnąć dwie dźwignie jednocześnie   I tu pytanie czy takie podłączenie jest poprawne i czy zda egzamin. Proszę o pomoc, każda konstruktywna krytyka mile widziana    

• Przez superpempek

Witajcie,
      do tej pory byłem raczej czytelnikiem tego forum, teraz przyszedł czas na pisanie. 3 lata temu nabyłem Ursusa 355 w stanie wizualnym standardowym dla ciągnika który od kilku lat stał w stodole a do tego czasu obrabiał 2 hektarowe gospodarstwo. Zero modyfikacji, raczej utrzymywanie przy życiu czyli tylko przymusowe naprawy. 
      MASKA:
      Gdy przywieźliśmy go na podwórko to w przeciągu 2 godzin był goły wiadomo rozbieranie idzie szybko. Później mycie i szorowanie i szorowanie i mycie. Wymiany i mycie i szorowanie:) (był ulepiony). No i w tym momencie się zawiesiłem bo ciągle nie wiedziałem jak go robić. Czyli czy pod siebie czy do sprzedaży - czyli brak modyfikacji a wymiany i naprawy. Wiedziałem że potrzebuję traktoru z turem i przednim napędem. Wiedziałem że musi być wspomaganie kierownicy. Ciągle jednak nie wiedziałem czy to będzie ten traktor czy jednak będę szukał czegoś innego. Kupiłem już nawet zestaw maskę i błotniki takie standardowe jak to miała sześćdziesiątka. Jak zobaczyłem jak to jest wykonane i z jakiej blachy to wiedziałem że nie mogę robić takiej fuszerki. Wychodzę z założenia, że należy robić wszystko najlepiej jak się potrafi. Sprzedałem więc ten zestaw ze stratą i po wielu analizach kupiłem maskę metalową produkowaną w firmie "Dziekan". Nie chciałem maski plastikowej bo traktor jednak musi realizować różne zadania i czasem łatwo o uszkodzenia. Dodatkowo maska od Dziekana jest sporo tańsza od plastikowych - czyli lepiej i taniej (według mnie). Jeśli chodzi o jakość wykonania maski Dziekan to jest bardzo dobrze - gruba blacha i jeszcze grubsze pozostałe elementy. Naprawdę wszystko masywne i wystarczająco dobrze spasowane. Oczywiście znalazłem rzeczy które można było lepiej zaprojektować a skoro je znalazłem to postanowiłem zmienić ale o tym w dalszej części. Dodam jedynie, że mój szwagier także kupił tą maskę - właściwie nie miał potrzeby bo jego oryginalna maska jest w dobrej kondycji. Kupił bo stwierdził że konkret i wygoda.