Skocz do zawartości

Polecane posty

szmergiel    195

szmergiel widzę że twoja wiedza o umowach i aukcjach jest znikoma. Przeczytaj art. 701 § 1 kodeksu cywilnego i art. 702

Widzę że tak samo jak dzieci z zerówki to z prawem masz małą styczność. Aukcje z allegro wywołują taki sam skutek jak normalna umowa sprzedaży. Naciskając "kup teraz" zobowiązujesz się do zapłaty określonej ceny a sprzedający do wydania ci rzeczy. Dobrą wolą sprzedającego jest cofnięcie umowy albo kupującego. Więc jeśli coś kupisz i nie zapłacisz to nie zdziw się, jak przyjdzie wezwanie z sądu.

co wy wiecie najpierw poczytajcie REGULAMIN ALLEGRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.I idlatego nie dziwie sie ze chlopa nadal tak latwo zrobic w konia.

3.6. Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii „Wakacje” oraz Aukcji w kategorii „Motoryzacja” (serwis motoAllegro), w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze” oraz „Inne pojazdy i łodzie” nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

StasiekS    72

Szmargiel, masz rację ale w połowie. Poza tymi wyjątkami reszta Aukcji ma charakter normalnych umów.

I kiedy oni zmienili ten regulamin? Bo jeszcze jakiś czas temu tylko Aukcje z nieruchomościami miały jedynie status ogłoszeń.

grala13    7

stasiek,masz racje ten regulamin musiał sie zmienić,wiem ,że było tak ,że jak gościu przez pomyłke wystawił auto za 1000zł a chciał 10000tys to kupująccy idac do sadu wygrywał wg regulaminu,nie raz mówili w iadomosciach ze ktos kupil dom za kilka złoty lub auto.

wiesmag    52
Napisano (edytowany)

co do sądowych wyjaśnień umów kupna na allegro-dlatego właśnie serwis zmienił regulamin.a co do ceny to można przecież minimalną wystawić na aukcji,a zanim aukcja będzie ważna musisz sprawdzić,zaakceptować,poprawić cenę ,opis.

proponuję wszystko robić z głową

ten ursusik 3512 miał wymieniane opony-1700 godzin na asfalcie-nawet dwa komplety można zjechać.

Edytowano przez wiesmag

szmergiel    195

sprawa jeepa byla jedyna tego typu sprawa w polsce(bardzo glosna) po tym wyroku kazdy kto szukal poparcia w sadzie aby wyrwac cos za grosze naptykal na bariere nie do przeskoczenia ,mianowicie wystarczylo sie powolac na przepis w ustawie nr nie pamietam ale znajdziecie w necie o "nieumyslej pomylce" i figa dla cwanika.po duzej liczbie prosb zespol allegro zmienil regulamin i teraz opcja kup teraz jest tylko zwykla zabawka i nie warto nawet strzepic jezyka z jakimc durnym cwaniakiem ktory probuje cos wyrwac za darmo lub straszy sadem.

StasiekS    72
Napisano (edytowany)

Mylisz się. Opcja Kup Teraz czy aukcja wywołuje takie same skutki jak kupienie telefonu w komisie czy samochodu w salonie. Oferent jest zawsze związany swoją ofertą więc jeśli ktoś kupi nowego Iphona za 100 złotych przez allegro to sprzedający będzie musiał go wysłać. Ale jest takie coś jak błąd przy składaniu oświadczenia woli(pomyłka czy nieporozumienie). Ale o tym czy jest to błąd może zdecydować tylko sąd więc musi to być coś poważniejszego. Większe szanse przy próbie uznania błędu są w opcji "Kup Teraz" niż przy licytacji. Więc ten durny cwaniak ma duże szanse wygrać jeśli będzie chciało mu się złożyć pozew w miejscu zamieszkania pozwanego.

I błąd dotyczy wszystkich umów. Nawet kupując nowy telewizor w sklepie, sprzedający może na ten artykuł się powołać. Chociaż on jest bardziej wykorzystywany do ochrony kupujących niż sprzedających.

Edytowano przez StasiekS

tomek73    189

http://otomoto.pl/pr...36-A135670.html Z ceną nie ma tragedii, ciekawe jak jakość... ;)

Hubert8245 155 tyś netto za Pronara 96 km to raczej mocno przesadzona. Zwłaszcza że koło mnie były takie na testach, tyko że miały koło 200km i więcej i nikt nimi nie chciał jeździć. Za kare na nie kierowców wsadzano. Tak mówili sami kierowcy. NH serie T kupisz taniej.

majs    0

Witam

Nie chce zakładac nowego tematu...

Dowiedziałem sie, że koło Poznania jest porządna firma naprawiająca pompy wtryskowe. Wie ktos dokładnie gdzie jest lub macie namiary?

tomek73    189

W Polkowicach mogę polecić. Ale to będzie z 180 do Poznania na południe.Gość ma serwis Boscha i dobrze robi.

Thomas2135    1216

Witam

Nie chce zakładac nowego tematu...

Dowiedziałem sie, że koło Poznania jest porządna firma naprawiająca pompy wtryskowe. Wie ktos dokładnie gdzie jest lub macie namiary?

Możesz jeszcze oddać tutaj, do Iławy bo masz bliżej. Nie oddawałem tam pompy,ale planuję. Z opisu i zdjęć widać, że powinni znać się na rzeczy.

http://www.diesel-ilawa.pl/regeneracja_wtryskiwaczy.html

bobytempelton    158
Napisano (edytowany)

http://otomoto.pl/ur...12-A134507.html co o nim myślicie?

@wiur udzieliłeś się po h*ju. :lol:

piotruniu to na 100% nie jest angielski mf, widziałem takie mf 255 wyprodukowane w polsce na export

po za tym na serio chcesz kupić 3512? kup oryginalnego małego mf seri 6xx będziesz zadowolony, a kupisz bez problemów w tej kasie ;)

Edytowano przez bobytempelton

Piotruniu25    1059
Napisano (edytowany)

Do kupna jeszcze daleko ale wole się w cenach i rocznikach rozejrzeć.A zapomniałem ma być nie więcej niż 50km.

W grę wchodzi jeszcze zetor 5211.

Edytowano przez Piotruniu25

prometeusz    2

Przebieg na 100% kombinowany!!! Przez 24 lata 3000mth? Czyli po 125 mth na rok? Jeszcze w Anglii?

ja mam 360 3p i ma 3300 Mth, jestem pierwszym właścicielem ale chodzi tylko w rozsiewaczu, trochę po drodze i z neptunem

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?