Polecane posty

wojtek0508    11

Ta przyczepa d50 to dobry materiał na lawetę do bel. Opony myślę, że raczej do wyrzucenia, bo pewnie popękały od długiego stania w krzakach i ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Panowie co sądzicie o takim zetorze jak wam sie wydaje cena hm:)

http://allegro.pl/ciagnik-zetor-7540-bdb-stan-8540-9540-10540-i4928460104.html

tylko to jest cena netto  brutto wyjdzie ok 44000zł rocznik owo w miarę, opony na tyle nie są złe tylko te modele maja jeden mały mankament w porównaniu z seria 72xx kiepsko pala w zimę bardzo ciezko 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No według mnie to trochę mało chce za tego zetora, ale obciążników przed maska nie ma. Szyba tylna wybita (chyba).

Co prawda to 75 koni, najlepiej pojechać obejrzeć i się przejechać.

Jeszcze nie widziałem na oczy posiadacza zetora który nie zawyżył by mocy, w mojej wsi 7245 mają 75 koni :)  , ten zetor miał 71 koni jak wyjechał z fabryki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Jeszcze nie widziałem na oczy posiadacza zetora który nie zawyżył by mocy, w mojej wsi 7245 mają 75 koni :)  , ten zetor miał 71 koni jak wyjechał z fabryki 

 

Oj tam 4 konie różnicy ;) Ale to, że zetor 7211 nie ma 70 km to wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

zetor 7245 ma 66 KM a zetor 7745 ma 73 KM WEDŁUG tej strony www.konedata.net

mało prawdopodobne choć dość blisko prawdy

wg posiadanych przeze mnie instrukcji po polsku , dane z tabel przedstawiają sie następująco (moc była podana w kilowatach więc przeliczyłem na km wg przelicznika 1KM=735,5W)

 

dla starszej serii moc jest podana na WOM                   a dla nowszej jako moc silnika

5211>  31kW>  42KM                                                     3320/3340>  33,1kW>  45KM

6211>  39kW>  53KM                                                     4320/4340>  41,8kW>  57KM

7211>  43kW>  58,5KM                                                  5320/5340>  46kW>     62,5KM

7711/7745>  46,5kW+5%>  63KM+3KM(66KM)              6320/6340>  50kW>     68KM

                                                                                       7320/7340>  57kW>     77,5KM

nie rozumiem tego sformuowania +5% ale taki był zapis także go podaję i przeliczam choć wątpię w jego prawdziwość bo w każdym jest róznica w mocy przenoszonej na wom (im większa moc przenoszona na wałek tym większe są jej straty)

może na zachodnich stronach internetowych podawana jest większa moc gdyż rzekomo tem na export szły mocniejsze "podrasowane "sztuki

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą mocą zetorów to gdzie popatrzysz to są podawane inne wartości to niema co się spierać  ja mam zetora 6245 z 89 r to w dowodzie jest 45 KW *1,36= 61,2 KM tylko też trzeba paczyć na lata produkcja bo 52xx i 62xx  do 87 roku są trochę słabsze a po 87 r mocniejsze mam też 5211 z 86 roku z sąsiedniej wiosce  ma z 90 i aż czuć ze jest mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Zetor Forterra za 75 tyś jest po wypadku. Z tego co mówił sprzedający dachował i cała kabina jest remontowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

http://olx.pl/oferta/do-sprzedania-ciagnik-rolniczy-zetor-forterra-11441-rocznik-2007-CID757-ID7ovMF.html#21f70476f5

Zetor Forterra za 75 tyś jest po wypadku. Z tego co mówił sprzedający dachował i cała kabina jest remontowana...

mi powiedział, że ciągnik zapalił się na budowie i ugasili go zasypując piachem z ładowarki i połamały się plastiki i szyby  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

mało prawdopodobne choć dość blisko prawdy

wg posiadanych przeze mnie instrukcji po polsku , dane z tabel przedstawiają sie następująco (moc była podana w kilowatach więc przeliczyłem na km wg przelicznika 1KM=735,5W)

 

dla starszej serii moc jest podana na WOM                   a dla nowszej jako moc silnika

5211>  31kW>  42KM                                                     3320/3340>  33,1kW>  45KM

6211>  39kW>  53KM                                                     4320/4340>  41,8kW>  57KM

7211>  43kW>  58,5KM                                                  5320/5340>  46kW>     62,5KM

7711/7745>  46,5kW+5%>  63KM+3KM(66KM)              6320/6340>  50kW>     68KM

                                                                                       7320/7340>  57kW>     77,5KM

nie rozumiem tego sformuowania +5% ale taki był zapis także go podaję i przeliczam choć wątpię w jego prawdziwość bo w każdym jest róznica w mocy przenoszonej na wom (im większa moc przenoszona na wałek tym większe są jej straty)

może na zachodnich stronach internetowych podawana jest większa moc gdyż rzekomo tem na export szły mocniejsze "podrasowane "sztuki

 

O tych mocach Zetorów to temat rzeka. Gdzie nie patrzeć różne dane, a i każdy kogo się nie zapytać wie lepiej... Te nowsze serie tylko w starej masce to miały chyba tych kilka KM więcej niż podałeś. Tak po za tym to sam nie wiem ile mówić, że mój ma. W dowodzie 71,5, na tractoor.pl 73, a ma tą jakąś nalepke na masce i tam 75 HP. W tym ogłoszeniu widać o co mi chodzi na 1 i 2 zdjeciu:

http://olx.pl/oferta/zetor-5340-wart-uwagi-CID757-ID5inVf.html#c5ff1fd1a7

Chociaż gdzieś teżsłyszałem, że te angliki miały w troche inny sposób mierzone czy przeliczane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Dokładnie, sposób mierzenia mocy silnika ma znaczny wpływ na wynik pomiaru. W metodzie "amerykańskiej" moc mierzy się dla silnika bez filtra powietrza, alternatora czy innych urządzeń towarzyszących, jedynym obciążeniem (poza tarciem wewnątrz silnika) jest prosty układ wydechowy bez udziwnień w formie katalizatora czy filtra cząstek stałych.

Po dołączeniu całego wyposażenia, przy silnikach do 100 KM, odczuwalny jest spadek mocy jaką pochłania osprzęt silnika, którego w nowoczesnych maszynach jest od groma. Dodając do tego problemy eksploatacyjne, jak np. przytkane filtry, może wywołać co najmniej rozczarowanie użytkownika...

 

Inną kwestią jest jeszcze jednostka w jakiej jest podawana moc bo KM to co innego niż HP, do tego dochodzą jeszcze normy zależne od kraju, a nawet roku produkcji.

 

Co Bizona - to chyba świąteczne szaleństwo go dopadło, nawet za "stan perfekcyjny" nikt mu nie da takich pieniędzy, w końcu to Bizon... nie to żebym gardził, sam mam ZO56, ale tutaj człowieka poniosło o jakieś 20-30 tys.

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

HP  to  koń  parowy i  różnica  jest  nie za duża ....

Koń mechaniczny [KM], to jednostka opracowana w Niemczech na wzór konia parowego [HP] (1 KM=0,9863 HP) stosowanego nadal  w krajach anglosaskich. Najprościej można to wytłumaczyć na przykładzie konia wierzchowego ze stadniny w Janowie - moc 1KM odpowiadała mocy zaprzęgowi  z koniem czystej krwi arabskiej. I choć rasa konia ma tu drugorzędne znaczenie, głównie chodzi w tym porównaniu o „ power” czyli moc takiego zaprzęgu z pominięciem strat. Niemcy z kolei podają, nawet  w dokumentach wozu, skrót  [PS] (Pferdestärke; 1KM=1PS).


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj