Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
valadin1    38

Co do ciągnika na dany areał to ciężka sprawa zależy od gleby czy prowadzona jest tylko produkcja roślina czy też zwierzęca itd :P

My mamy 80 ha ciągniki MF3645/ c385/ c360-3p/ c-330 i szczerze mówiąc to brakuje drugiego ciągnika 100km+ żeby wszystko dało się wygodnie zrobić bo przy pracach typu kiszonka c-360 chodzi z przyczepą pottinger siloprofii 2 co jest bez sensu trzeba pomimo wszystko mało na to kłaść blokuje przejazd na pryzmach itd A katowany mały ciągnik nie wyjdzie taniej od dużego ciężko ma dużo pali i awarie więc lepiej brać z zapasem mocy :)

 

 

p.s Co myślicie o tym http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-valtra-t133-deere-massey-fendt-i4855830964.html? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A Ty to chyba typ człowieka któremu na 12 ha dali przydział na C 360 i nie może przeżyć że nie dostał C 330.... 100 czy 140 koni co za różnica, szybciej zrobi i tyle, to nie nowy ciągnik że trzeba by dopłacić 100tys tylko ta sama kasa praktycznie. 

Na przydziały za młody jestem, nie te czasy. 100 koni a 140 to różnica 40% i o tyle musisz liczyć większe sprzęty żeby tą moc efektywnie wykorzystać, ale dla Ciebie prawie połowa to nie różnica, gratulacje. Jak kupi 200 koni to zrobi jeszcze szybciej idąc twoim tokiem rozumowania. :wacko:

 

To, że komuś wystarczy 30-stka na 10 ha nie znaczy, że innemu też. Jak ktoś ma ciężkie gliny to będzie 60-tką ciągał 2 skiby. Areał nie jest dokładnym wyznacznikiem do określenia wystarczającej mocy ciągnika. Odchylenia są bardzo duże.

Skoro 140 KM na 30ha to optimum, to taka RSP w mojej miejscowości co ma 360ha powinna dysponować ciągnikami do ciężkich prac o łącznej mocy 1680 KM a ma raptem 360 koni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

na liczniku dziwnie mało nabite

 

bo tam jedynki z przu minimum brakuje............. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

bo na liczniki się nie patrzy, wiekszość ma dziwnie niski stan

140KM na 30ha to wcale nie tak dużo, zwłaszcza gdy liczy się czas

Ares na zdjęciach wygląda przyzwoicie, nie zawsze pokrywa się to ze stanem technicznym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Idąc tokiem rozumowania co niektórych na forum, to jak jedna kobieta rodzi dziecko w 9 miesięcy, to jak się weźmie 9 kobiet to urodzą dziecko w miesiąc :D

 

Żeby sensownie wykorzystać 140KM to trzeba mieć odpowiednie maszyny i pola. Na moich kawałkach ciągnik 100KM nie miałby gdzie się obrócić, miałbym spore straty na same nawroty  z większą maszyną czy agregatem, o dojazdach nie wspomnę. Taki ciągnik przyśpieszy pracę, jak mu zapniesz agregat 5-6m szerokości na kawałkach po 5-10 ha. Do pracy na małych kawałkach to nie ma sensu. Na polu o areale 40arów więcej zdepczesz, niż uprawisz. Dlatego jeden pisze, że dobry bo większy, a ja na przykład bym nawet takiego nie oglądał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

100 koni a 140 to różnica 40% i o tyle musisz liczyć większe sprzęty żeby tą moc efektywnie wykorzystać, ale dla Ciebie prawie połowa to nie różnica, gratulacje. Jak kupi 200 koni to zrobi jeszcze szybciej idąc twoim tokiem rozumowania. :wacko:

 

Skoro 140 KM na 30ha to optimum, to taka RSP w mojej miejscowości co ma 360ha powinna dysponować ciągnikami do ciężkich prac o łącznej mocy 1680 KM a ma raptem 360 koni ...

Każdy ma trochę racji. Jak na 10 ha komuś wystarczy 30-tka, to by wyszło, że na 30 ha wystarczy 90 KM. Jednak jak komuś potrzeba 60-tki na 10 ha, to na 30 trzeba 156 KM. Oczywiście piszę tylko o głównym ciągniku. Jednak czym większe pola, tym większa wydajność ciągnika i zapotrzebowanie na KM spada. Jak ktoś ma 100 ha to raczej nie ma tego w 100 osobnych polach, tylko w np. 10-20.

W tym przypadku 140 KM to może za dużo, przeważnie jak to duży gabarytowo ciągnik. Coś koło 110 KM powinno wystarczyć.

 

Jeśli ta RSP ma 360 KM na 360 ha, to taki ciągnik na 10 ha powinien mieć 10 KM :lol: To raczej nie realne...

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ta przyczepa to jeszcze nic. Najlepsza jest u niego d 47 za 11 tys. Ludziom się we łbach poprzewracało. Moja d 47 przy tej jego wygląda jak nówka i jest w oryginale. Musiała by z 22 kosztować he he. A przyczepa z linku jest mniejsza od d 47. Modelu nie pamiętam. Kamieni 8 ton pewnie wejdzie. Tylko czy rama i koła wytrzymają. te przyczepy w oryginale miały ładowność 4 lub 4,5 tony ładowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest autosan d 732 i ma 4 tony ładowności ja mam taką z burtami 105cm i wchodzi z 6100 kg pszenicy ale mam 11 piór w resorze a oryginalnie było 7 a piasku miałem 6 ton równo z dolnymi burtami

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Byłem dzisiaj oglądać dwa siewniki 2.5 m amazone jak nowe w orginale, praktycznie zero rdzy: pierwszy to D4 a drugi D7. Nie ma ich w ogłoszeniu bo kolega przywiózł je z Niemiec i czeka aż się zdcyduje. D4 ma z tyłu grabki D7 nie ma, obydwa mają: znaczniki i rolki do wysiewu drobnonasiennych, skrzynki-pojemniki na próbę kręconą, nie posiadają ścieżek. D7 to 1996 rok 

 

Który według Was lepiej wybrać i dlaczego ? ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

grabki zawsze można kupić albo zrobić samemu.

1000zł drogą nie chodzi więc spróbuj jeszcze coś stargować choć i tak dobra cena,

 

a tu masz grabki:) drogo strasznie...

http://olx.pl/oferta/zagarniacz-amazone-d7-2-5-belka-zagarniajaca-redlica-d7-d8-spolchniacz-CID757-ID7OZ4W.html#ed9572e720

 

 

 

 

http://olx.pl/oferta/plug-rabewerg-3-skibowy-CID757-ID4Zhk5.html#4af6627d4f

wart tej ceny?

Edytowano przez zielone14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak gratis, a sam Fendt kosztuje 79 000. Skoro tak to daje mu już bez negocjacji 79 000 i chce oba :D

dlaczego uważasz że  ten FENDT kosztuje  79 tys? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ciekawe ile czasu zajmuje mu odczepienie i zaczepienie chederu na polu ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj