Polecane posty

ekwador    11

Może nawet biorą 200 konny, to zależy od rodzaju gleb.

Bogatemu nikt nie zabroni kupować takiego ciągnika, chce to niech bierze  :P


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

to przykladowy ciagnik i wcale nie musi miec 145km.  Niemniej jednak poszukuje ciagnika od 110 do 120 km, czy ktos mial doczynienia z renowkami, chodzi mi o nowszy mode renault ares.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

Może nawet biorą 200 konny, to zależy od rodzaju gleb.

Bogatemu nikt nie zabroni kupować takiego ciągnika, chce to niech bierze  :P

Jasne że jego kasa, tylko gdzie sens ?? U mnie we wiosce są ciężkie gliny, RSP ma 360 ha ornego a dwa główne ciągniki to JD 140KM i Claas 220 KM, reszta to złom pamiętający głęboki PRL. I to jest optymalne wykorzystanie maszyn dla danych gleb, zaznaczam że pola ma Spółdzielnia zadbane.

Mój szwagier ma 70ha, Renault 133-14 i dwie C 360 też mu wystarczają.

Na 30ha spokojnie 100KM, no chyba że chodzi o to że sąsiad ma już coś o mocy 120 koni ...

 

to przykladowy ciagnik i wcale nie musi miec 145km.  Niemniej jednak poszukuje ciagnika od 110 do 120 km, czy ktos mial doczynienia z renowkami, chodzi mi o nowszy mode renault ares.

Niemniej jednak pokazałeś nam konkretne ogłoszenie i zapytałeś co myślimy o ciągniku będącym jego przedmiotem.

Do czynienia z traktorami Renault nie miałem, ale co słyszę tu ludzie złego słowa nie powiedzą. Starsze modele wychodziły z opcjonalną pneumatyką i to bywa problemem.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A Ty to chyba typ człowieka któremu na 12 ha dali przydział na C 360 i nie może przeżyć że nie dostał C 330.... 100 czy 140 koni co za różnica, szybciej zrobi i tyle, to nie nowy ciągnik że trzeba by dopłacić 100tys tylko ta sama kasa praktycznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To, że komuś wystarczy 30-stka na 10 ha nie znaczy, że innemu też. Jak ktoś ma ciężkie gliny to będzie 60-tką ciągał 2 skiby. Areał nie jest dokładnym wyznacznikiem do określenia wystarczającej mocy ciągnika. Odchylenia są bardzo duże.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

witam, co myslicie o tej renowce?????    http://olx.pl/oferta/renault-ares-710-CID757-ID7Tp4W.html#cb5453dac3

mam 30 h , musze kupic wiekszy ciagnik i mysle o renowkach co o tym myslicie???

 

Łyse opony. Widziałeś taki traktor z bliska? Chodzi mi o to, czy jesteś świadomy jego gabarytów i tego, że bez pługa o szerokości pojedyńczego korpusu 50cm nie będziesz orał. Na 30ha to... nie no to jakieś jaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

taki ares jest fajny ale uwierz mi ze to kolos, znajomy ma 720 na sprzedanie i to jest naprawde wielka seria, plug musisz miec naprawde konkretny bo opony b. szerokie itp.

Na 30 ha 710 troche przyduzawa ale jezeli planuje powiekszac gospodarstwo  w najblizszym czasie to w zasadzie czemu nie. Moze sie okazac ze kupi 100 km (choc wg mnie to malo troche) i za rok bedzie za  maly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

@Gramgo fakt cena wysoka. Ale dobra ruska przyczepa. Znajomy taka ma na 4 burtach wysoko i sluzy jako jedna z paeu na 500hektarach. Jak twierdzi nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

taka renia 720 na nowkach oponach stoi niedaleko mnie za 65 tys brutto do negocjacji... i ma przedni podnosnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj