Polecane posty

Agrest    25252

http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-2000-l-hydraulicznie-podnoszony-i-poziomowany-21-m-CID757-ID7xcCd.html#6c12940b64

 

http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-berthoud-2600l-rsm-18m-ciagany-nie-pilmet-krukowiak-hardi-CID757-ID74vAd.html#6c12940b64

 

Jakieś sugestie co do wymienionych, warto się interesować,na co zwrócić uwagę ceny według Was atrakcyjne? Rozumie,  że ten drugi może zassać np RSM ze zbiornika stacjonarnego lub np wodę ze stawu?

Mam jedno pole 8ha 15km od domu i opryskiwanie 400litrowym trochę czasu zabiera. Często skuteczność zabiegu jest różna bo warunki pogodowe się zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ten z żelechowa to 12 km odemnie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

 

jeśli koszt ewentualnej naprawy nie przewyższa kosztu nowego kompletu opon to warto się zastanowić...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Logika  dość  pokrętna  i  nie wiem  skąd  akurat  taki  tok  rozumowania ? 

Koszt  naprawy  to  zależy  co  się  zepsuje ....., elektroniki  tam za  wiele  nie  ma , tylko ehr ,  skrzynia  mechaniczna więc  w  naprawie  chyba  nie  trudna ,   a  opony  ma  całkiem  dobre 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Widziałem  to  ogłoszenie  , ale  docelowo  ma  chodzić  z  ładowaczem , a ten  z  linku bez  ładowacza  , jest  w  górnym  zakresie  moich możliwości  finansowych , 

niestety  jest  za  drogi 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

na logike to nic Ci nikt nie powie.. jeżeli powierzchownie jest w dobry stanie to kupuj jak Ci sie podoba i spełnia twoje oczekiwania. Do silnika ani do skrzyni nie zajrzysz.  wiec nie ma co gdybac a moze to a moze tamto... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

chodzi  mi głównie  o opinie  użytkowników  i osób które miały  z tą  serią  do  czynienia  , odnośnie  awaryjności  ,  cen  ewentualnych  napraw  , dostępności  cześci , spalania  itp


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

na logike to nic Ci nikt nie powie.. jeżeli powierzchownie jest w dobry stanie to kupuj jak Ci sie podoba i spełnia twoje oczekiwania. Do silnika ani do skrzyni nie zajrzysz.  wiec nie ma co gdybac a moze to a moze tamto... 

 

Chyba , że weźmie go na kolonoskopię. :D


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Raczej na śrubkoskopię :D Jeżeli nie był malowany kadłub ciągnika i nie ma śladów grzebania w ciągniku przez handlarza to ja bym brał (pod warunkiem że dobrze chodzi)

Cena części będzie podobna jak w każdym zachodnim np do renaulta, deutza, maseya czy case. Nie porównuj ceny części do MTZ czy ursusa bo nigdy zachodniego nie kupisz.

Ps Za takie oponki musiał byś dac około 10tys i to też weź pod uwagę...

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Jeździłem trochę większym z tej serii tzn 5150 z 97r.  nie wiem jakie konkretnie są różnice oprócz  mocy ale wrażenie na mnie zrobił bardzo dobre. Fajny mocny traktor z mocna hydrauliką i nawet całkiem zwrotny,także miło się pracowało. W ciągu paru lat użytkowania na 50 ha miał problemy z jednym z półbiegów ( wersja z 4 półbiegami bez sprzęgła) tzn jakiś problem elektroniką, padł rewers, tzn dźwignia była zmieniona i to nie były bardzo drogie w naprawie sprawy, potem rozleciały się satelity w przednim napędzie i to za kieszeń szarpło, ale to było zaniedbanie przez właściciela. Poza tym, tylko olej paliwo i jazda, sprzęt godny polecenia, o ile nie jest już zajechany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No jasne, bo 1 ciągnik na 5 ha to za mało. Trzeba kupić drugi, pomocniczy o mocy 68 KM. To ten główny ma pewnie ze 100 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i tak każdy po przejechaniu 10m tym złomem kupi sobie starego MFa bo stwierdzi że w c360 jest ciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeździłem trochę większym z tej serii tzn 5150 z 97r.  nie wiem jakie konkretnie są różnice oprócz  mocy ale wrażenie na mnie zrobił bardzo dobre. Fajny mocny traktor z mocna hydrauliką i nawet całkiem zwrotny,także miło się pracowało. W ciągu paru lat użytkowania na 50 ha miał problemy z jednym z półbiegów ( wersja z 4 półbiegami bez sprzęgła) tzn jakiś problem elektroniką, padł rewers, tzn dźwignia była zmieniona i to nie były bardzo drogie w naprawie sprawy, potem rozleciały się satelity w przednim napędzie i to za kieszeń szarpło, ale to było zaniedbanie przez właściciela. Poza tym, tylko olej paliwo i jazda, sprzęt godny polecenia, o ile nie jest już zajechany. 

 

5120 to  4  z  turbiną , a 5150 6  z turbiną   więc  jest nie  tylko  słabszy  ale też   nieco  krótszy i zwrotniejszy. Ten  z  linku akurat  ma  mechaniczną  skrzynię  , bez  połówek . 

A  jak spisuje  się ehr? 

 

 

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/77-case/216-case-ih-maxxum-5120-5150.html


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj