Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szmergiel    1053

 

szmergiel handlarzyku że handlujesz Zetorami to tak je zachwalasz. Tak jak pisałem o Majorze cudem techniki nie jest ale masz nowy ciągnik za realne pieniądze (chociaż teraz ostro poszedł do góry i bym sie zastanowił czy bym go w tej cenie kupił, mi się udało za dobre pieniądze go kupić) A gdzie napisałem że to cud techniki? Nigdzie!!!! Naucz się czytać ze zrozumieniem. Stosunek ceny do jakości na plus i tyle ... Ja za proximę 65 musiałbym wtedy dopłacić 10 tysi która by była goła bo nawet rewersu nie miała, no i oczywiście ładowacza z wyposażeniem. Więc teraz pomyśl sam wolałbyś Majora z ładowaczem + wyposażenie za 124 tys zł czy proximę 65 gołą bez niczego za 134 tys zł? Bo ja bez zastanowienia wybrałem Majora. Który aż za nadto na moim gospodarstwie się nie przemęczy i jest do nieg idealnie dopasowany....

 

Takich ciągników jak piszesz jest baaardzo mało prosty rachunek ciągnik który ma 25 lat i 8 tys mth rocznie przepracowywał 320mth ... Zetora 7211 mieliśmy od nowości którego zakupił mój ojciec na przydział, sprzedałem 2 lata temu z przebiegiem oryginalnym ok. 7500mth czyli na takim gospodarstwie jak moim (15ha) w ciągu 23 lat kręcił właśnie rocznie ok. 320mth... Który ciągnik z 1989 roku będzie miał 4 tys mth? No fakt może mieć każdy ze skręconym licznikiem :P Albo naprawdę jakiś rodzynek jeden z nielicznych, ale mało kto w taki przebieg uwierzy. Siedziałem ostatnio w Reni u znajomego handlarza jako naprawdę nieliczny nie kręci liczników i nie maluje, to renata 85.34 z 1995 roku miala prawie 12 tys mth... A wyglądała na prawde ciekawie nieźle a silnik nawet nie zakopcił.... Przywieziona w Piątek wczoraj sprzedana...

 

Co do 8145 napisałem w porównaniu do innych Ursusów, Zetorów z tych lat i tej serii. U mnie kabinka była na ogromny plus bo widziało się wszystko do tyłu, była wyższa i było ciszej niż w tej samej serii ale z dużymi kabinami i niekiedy dachami blaszakami ... Co do spalania tak jak napisałeś spalanie w orce na moich glebach od 10 litrów w wzwyż.... Major pali mi z tym samym pługiem 7 litrów w porywach do 8miu a jeżdżę szybciej niż 8145... Dlaczego proxa więcej pali? Bo jest znacznie cieższa od Majora... Po przesiadce do zachodu do Zetora już nie wrócę, inny komfort pracy no i spalanie inne. Ta moja Renata 77.12 nie wiem czy podczas wywózki obornika spaliła 5litrów na mth....

 

nie klam bezczelnie dzieciaku ze ja zachwalam bo wlasnie w swoich postach bylem sceptyczny a to wlasnie ty ciagle tylko major i major wiec nie pitol ze to ja zachwalam zetora.takie glupoty ze majorem co jest lzejszy i ma mniejsza moc od 8145 zrobisz szybciej orke niz 8145 i jeszcze 7 litrow to opowiadaj jakiemus gimbusowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

niedaleko mnie ma takiego JD, albo 3140 już nie wiem dokładnie, ale też 6 cyl- 90KM. Powiem ci że ładnie to chodzi. W pługu 4x40(chyba, ale spory) to nawet dymka na naszych borowinach nie puści, a też jest bez napędu. Ile pali nie wiem, ja tylko go widziałem w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziufanJD    12

@mariusz, będziesz żałował że napędu nie ma. Trudno z kupnem zadbanej sztuki bo większość przyjeżdża wypracowane z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z tego co slyszalem to te bizony przyjezdzaja wlasnie zza naszej wschodniej granicy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

http://olx.pl/oferta...html#9add3262c9

Witam co sądzicie o tych rozsiewaczach? Jak z dokładnością wysiewu i czy równo nawóz rozrzuca? Czy lepiej jakiegoś amazona poszukać?

Bardzo fajne rozsiewacze sam mam podobny i nie narzekam. Ja rozsiewam na 12 i sieje bardzo rowno, niczym nie odchodzi od amazonki. Wazne aby tylko nie mial luzow na talerzach i mieszadle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Bardzo fajne rozsiewacze sam mam podobny i nie narzekam. Ja rozsiewam na 12 i sieje bardzo rowno, niczym nie odchodzi od amazonki. Wazne aby tylko nie mial luzow na talerzach i mieszadle.

 

 

Dzięki za odpowiedź :) A jak działa to zamykanie i otwieranie na hydraulikę? Chyba jutro podjadę oblukać bo mam pod nosem. A patrząc po ogłoszeniach to za wiele wyboru nie ma, jak nie nowe to same szroty. A za nową Amazonke musiał bym dać ok 14 tys :unsure: Fakt co nowe to nowe ale bez przesady!

Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie z tym rozsiewaczem proszę o opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Zaraz kradziony może jest nadpalony? A jakby nie było to taki opis czy zdjęcie działa odpychająco na kupujacych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

 

 

Dzięki za odpowiedź :) A jak działa to zamykanie i otwieranie na hydraulikę? Chyba jutro podjadę oblukać bo mam pod nosem. A patrząc po ogłoszeniach to za wiele wyboru nie ma, jak nie nowe to same szroty. A za nową Amazonke musiał bym dać ok 14 tys :unsure: Fakt co nowe to nowe ale bez przesady!

Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie z tym rozsiewaczem proszę o opinie ;)

 

Niestety u siebie nie mam hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

może ktoś zainteresowany lub ma blisko? ursus c 360 i zetor 8441

www.bialystok.sr.gov.pl/zalaczniki/201_JO%20KM%2013260-13.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj