Polecane posty

pawel885    2279

A choćby po to żeby dostać dofinansowanie z ARiMR i żeby zarejestrować w urzędzie komunikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

wczoraj w agrobiznesie facet się wypowiadał: rok przed wejściem do unii ciągnik kosztował 120tyś, rok po wejściu ten sam 280tyś. to ja dziękuje za to dofinansowanie.

Ale to jest kwestia szerszego spojrzenia na świat i nie ma co dyskutować i zaśmiecać tego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale czy to moja wina? Podziękujesz to zapłacisz 280 tys i nikt nie wymaga żebyś brał dofinansowanie. Dla mnie Ursus 4514/ 5314 ze skrzynią 12/4 i zmodernizowaną hydrauliką w cenie do 100tys był by super ciągnikiem i poważną konkurencją dla Farmtracka, Belarusa czy teraz Majora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

na pewno nic nie spełnia, gwarancji nie ma, wszyscy po zakupie się wypinają na kupującego a cała wieś się śmieje..

Tylko JD spełnia normy EURO II EURO III EURO IV EURO XIX oraz EURO XX

nasze produkty to chłam i lepiej omijać wszystko z daleka bo po co wspierać Polski rynek skoro hołduje zasada JD jest bogiem, jazda nałogiem...

 

Polecam rozszerzenie wiedzy:

 

http://www.farmalltechnology.com/4512.html


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

kolego na 0,5 ha kup nową albo do ciągnika, jak ona pracowała 6-8 godzin dziennie to nie jest tak mało na taki sprzęt, miałem kiedyś podobną używkę i się silnik zatarł, używałem aż na 15 arach. A praca tym sprzętem do lekkich nie należy, ja w każdym razie nie wyobrażam sobie żebym miał przerobić tym sprzętem 0,5ha i wolałbym dołożyć i do ciągnika zakupić albo zrobić jak mało kasy.

Ktoś na forum zrobił sobie ciągnikową poszukaj w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

tak przegladałem jeszcze troche tych ogloszeń i faktycznie dokładając troche grosza można kupić ciągnikowa glebogryzarkę, a gdybym odkręcił kilka noży w tej ciągnikowej dałoby rade w truskawce taką pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

A gdzie w tym ogłoszeniu pisze że pracował 6-8 godzin dziennie ? Ja widzę że przepracował 6-8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK9K    8

Jaro86 tak jeśli odkrecisz noże możesz pracować.

Edytowano przez ROLNIK9K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Mnie tez się wydaje że kilka tych bsów by wybrał, ale zastanawia mnie fakt czemu nikt jeszcze na to nie wpadł? Ludzie się obawiają tam jechać? Sam bym się trochę obawiał, a jak przywiozą do pl to trzeba pewnie braćw ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

kolego jaro86 ale szukaj glebogryzarki do międzyrzędzi a nie zwykłej skoro chcesz pracować w truskawce

tu masz przykładową http://tablica.pl/oferta/glebogryzarka-do-truskawek-CID757-ID3X8zT.html#9105c27602

pewnie Cie ta kategoria cenowa nie interesuje ale możesz poszukać samoróbek i coś podejrzeć

Edytowano przez rafalus8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

czy nie za nisko sie belka unosi do rzepaku moze byc problem a tak spoko tylko czesci orginalne mega drogie do jego wartosci ale mozna podorabaiac jak sie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pełna bida ten opryskiwacz, on nic nie ma, rozkładania ani elektrycznych sekcji, a jeszcze nisko podnosi.

U nas w truskawkach Polskimi glebogryarkami robią, część noży odkręcają na środku

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Tam widac trzy siłowniki. Dwa od poziomowania i jeden od podnoszenia więc to chyba nie jest jego maks.

Hardi niby drogi ale sa znani z mocnych zbiorników co jest ważną sprawą. Dodatkowo głowice trzy pozycyjne, hydrauliczne poziomowanie.

 

Zastanawiam sie też nad tym Pilmetem http://tablica.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-1600-litrow-CID757-ID4VT29.html#ac21525c67

 

ale to już dwukrotnie większa kasa za kilka lat młodszą maszynę. Poza tym to golas, zwykła belka, pojedyncze głowice. Rozwadniacz tak wysoko że i tak trzeba się wdrapywać na opryskiwacz więc co za róznica czy leje do rozwadniacza czy do zbiornika. Jakoś nie mam przekonania.

 

A wg Was, który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

kolego jaro86 ale szukaj glebogryzarki do międzyrzędzi a nie zwykłej skoro chcesz pracować w truskawce

tu masz przykładową http://tablica.pl/of...html#9105c27602

pewnie Cie ta kategoria cenowa nie interesuje ale możesz poszukać samoróbek i coś podejrzeć

 

wiem o tym, że taka bylaby najlepsza, ale z funduszami wiadomo jak to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

co myślicie o tym opryskiwaczu? http://tablica.pl/of...57-ID32StP.html

Hardi identyczny jak mój. 18m, beczka 1500l, rozkładany ręcznie. Podnosi na 190 cm. Nie ma żadnego poziomowania, jak koledzy piszą. To widać przewody sekcji. Mógłbym dużo pisać o tym opryskiwaczu.

Swój kupiłem w stanie agonalnym. Ten wygląda jak lala w porównaniu do mojego:)

Ja remontowałem całe lance. Mam teraz 24m z własnego pomysłu poziomowaniem,wysokość podnoszenia po prostej przeróbce 2,5m, możliwość niesymetrycznego rozłożenia. Jestem bardzo zadowolony. Jak potrzeba więcej informacji mogę napisać.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no przynajmniej cena na te przyczeke w miare tylko po co komu taki wynalazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj