Polecane posty

knox777    4

Jakto jest z tymi dodawanymi linkami, że jak ktoś tu wklei link to po kilkunastu minutach, ktoś usuwa ogłoszenie !?

Zapewne ogłoszenie jest lipne i moderatorzy je usuwają po sprawdzeniu czy jest prawdziwe. Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 

Nie każdy kupuje netto, w mojej okolicy to szukają jeleni żeby na nich sprzedać płody rolne aby VAT uchronić.

Widzisz, ja nic nie kombinuję z Vatem bo mi się nie opłaca, wszystko kupuję i sprzedaję legalnie.

Potem jak rozliczę się z US skąd pieniądze na inwestycje miałem.

Niestety część rolników dalej nie umie liczyć, albo nie chcę im się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

większość ogłoszeń, które tu są dodawane to super okazje, lub "ściemy" i szybko znikają ;)

dlatego tak się dzieje z linkami :)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widzisz, ja nic nie kombinuję z Vatem bo mi się nie opłaca, wszystko kupuję i sprzedaję legalnie.

Potem jak rozliczę się z US skąd pieniądze na inwestycje miałem.

Niestety część rolników dalej nie umie liczyć, albo nie chcę im się.

 

 

Nie mówię że kombinujesz.

 

Ale miałem taką sytuację miałem kilka lamp LED do sprzedania w atrakcyjnej cenie 50 zł/szt - 20W ale był klient (rolnik na VAT) który chciał z FV, kupił po ok. 85 zł /szt i cieszył się że sobie VAT sobie cofnie - gdzie sens (może czegoś nie rozumiem) ???.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

 

 

Nie mówię że kombinujesz.

 

Ale miałem taką sytuację miałem kilka lamp LED do sprzedania w atrakcyjnej cenie 50 zł/szt - 20W ale był klient (rolnik na VAT) który chciał z FV, kupił po ok. 85 zł /szt i cieszył się że sobie VAT sobie cofnie - gdzie sens (może czegoś nie rozumiem) ???.

 

Cóż tak naprawde ma prawie ta samą cene co od ciebie + jakąś tam gwarancje.

Bo poza tym że od zakupu odliczy VAT to idzie mu to w koszty i wykaże mniejszy zysk. A co za tym idzie zapłaci mniej podatku dochodowego.

Taki to sens :)

 

Kiedyś faktycznie szło tak zrobić ale niestety się wycwanili i już tabliczki Ci nie dorobią. Jak np. zgubisz albo się zniszczy to dostajesz blachę z innym nr no i oczywiście nowy dowód rejestracyjny...

 

 

Jak na te 60 kilka koni zetorka to max szerokość 2,2m a i tak nie wiem czy będzie to jakoś współpracowało, bo żeby po takim agregacie ładnie pole wyglądało to trzeba jeździć z dość sporą prędkością. Ja kupowałem z AGROMASZU 2,6m kosztował mnie trochę ponad 9 tysi. i powiem Ci że moje 86 kucy pod maską ma co z tym robić...

 

 

Kolego, a próbowałeś ? Oczywiście że można zrobić d*plikat tablicy. Masz tylko inny numer na naklejce na tablicy i wtedy musisz zmienić tez naklejke w dowodzie.

Chyba że próbowałeś zrobić d*plikat starej (czarnej) tablicy no to niestety ale takich juz nie robią.

 

Ale jak ktoś sie pofatyguje i sprawdzi numery to może być nie ciekawie. Także nie polecam i nie praktykuje :D

 

 

A co dorejestracji to jeśli jest pierwszym właścicielem to wystarczy dokument zakupu. A jeśli którymś z kolei to dokument zakupu + wszystkie umowy kupna-sprzedaży po drodze od pierwszego do ostatniego właściciela. Dostajesz wtedy numery próbne (czerwone) robisz przegląd i rejestrujesz.

 

 

Aha a tabliczke może poprostu założył byle jaką żeby się nie rzucać w oczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

 

Cóż tak naprawde ma prawie ta samą cene co od ciebie + jakąś tam gwarancje.

Bo poza tym że od zakupu odliczy VAT to idzie mu to w koszty i wykaże mniejszy zysk. A co za tym idzie zapłaci mniej podatku dochodowego.

Taki to sens :)

 

VAT sobie odliczy, ale o co Ci chodzi z tym dochodowym to nie wiem. Póki co nie ma w rolnictwie podatku dochodowego - jest podatek rolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Oj sorki mój błąd, przeoczyłem informacje że to rolnik.

A co do podatku to podobno jest szansa że w tym roku wejdzie to w życie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Dokładniej to jestem z okolic Piask. Broń boże ze Świdnika- nie żebym coś do nich miał, ale po prostu. Od H. Batyry? Warto? Dobre jakościowo?

musze powiedziec ze jak na ta cene to nie ma co narzekac, jedynym minusem moze byc lakier, moze nie jest jakos starannie malowane, ale po 2 latach jeszce nie odpada,

sciernisko wyglada jak po kazdym innym agrgacie tego typu, do tego agregat jest lekki, ktos powie ze minus, ale nawet ciezki nie wejdzie w ziemie jak bedzie sucho,

co bys nie wybral, polecam na zabezpieczeniu non-stop


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

 

Cóż tak naprawde ma prawie ta samą cene co od ciebie + jakąś tam gwarancje.

Bo poza tym że od zakupu odliczy VAT to idzie mu to w koszty i wykaże mniejszy zysk. A co za tym idzie zapłaci mniej podatku dochodowego.

Taki to sens :)

 

 

 

 

Kolego, a próbowałeś ? Oczywiście że można zrobić d*plikat tablicy. Masz tylko inny numer na naklejce na tablicy i wtedy musisz zmienić tez naklejke w dowodzie.

Chyba że próbowałeś zrobić d*plikat starej (czarnej) tablicy no to niestety ale takich juz nie robią.

 

Ale jak ktoś sie pofatyguje i sprawdzi numery to może być nie ciekawie. Także nie polecam i nie praktykuje :D

 

 

A co dorejestracji to jeśli jest pierwszym właścicielem to wystarczy dokument zakupu. A jeśli którymś z kolei to dokument zakupu + wszystkie umowy kupna-sprzedaży po drodze od pierwszego do ostatniego właściciela. Dostajesz wtedy numery próbne (czerwone) robisz przegląd i rejestrujesz.

 

 

Aha a tabliczke może poprostu założył byle jaką żeby się nie rzucać w oczy :D

Hm, nie chcę się spierać bo osobiście nigdy nie próbowałem ani nikt z moich znajomych. Ale wiem jak było gdy znajomy zgubił tabliczkę od auta, analogicznie procedura wygląda chyba tak samo. Powiedzieli mu że nie ma już czegoś takiego jak dorabianie tabliczki tylko będzie musiał wykupić nowe i wymienić dowód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co myślicie o tych ciągnikach http://tablica.pl/of...html#89214446a8

jeśli chcesz kupić u Pizonia to moge śmiało polecić tego handlarza. Kupiłem od niego prase i nie dość że sporo wytargowałem, to jeszcze dał kilka spinek i rok gwarancji na nią. Facet ma dobre maszyny w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj