Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    190

Po pierwsze @damianzbr to handlarz też człowiek i musi zarobić a po drugie to ja kupiłem renówkę od handlarza przywieziona prosto z Holandii nawet na plac nie zdążyła zajechać i od razu ją wziąłem. Cena nie była dość wysoka bo w takiej cenie chodzą i mam ją już rok jak do tej pory bez żadnej awarii więc nie mów mi że nie można kupić ciągnika od handlarza w rozsądnych pieniądzach.

Jeśli chodzi o moją wypowiedz "szrot którym nie da się jeździć" to mam namyśli ciągnik który sprowadza handlarz nie koniecznie uczciwie to robi bo ją wypoleruje coś tam jeszcze zrobi w wyglądzie i wstawia ja na sprzedaż a przychodzi kupiec który pierwszy raz ma do czynienia z takim ciągnikiem nie wie dobrze co kupuje ale jest ładna z wyglądu a później zaczynają się problemy np. silnik leje, podnośnik odmawia posłuszeństwa i tym podobne. A popatrzeć tylko w galerii Agrofoto ile jest ciągników zagranicznych i większość z nich jest sprowadzonych jeden kupił sam bo pojechał zagranice a drugi przez handlarza i ten od handlarza może lepiej chodzić niż ten co ktoś kupił sam i dał dużo więcej pieniędzy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze @damianzbr to handlarz też człowiek i musi zarobić a po drugie to ja kupiłem renówkę od handlarza przywieziona prosto z Holandii nawet na plac nie zdążyła zajechać i od razu ją wziąłem. Cena nie była dość wysoka bo w takiej cenie chodzą i mam ją już rok jak do tej pory bez żadnej awarii więc nie mów mi że nie można kupić ciągnika od handlarza w rozsądnych pieniądzach.

Jeśli chodzi o moją wypowiedz "szrot którym nie da się jeździć" to mam namyśli ciągnik który sprowadza handlarz nie koniecznie uczciwie to robi bo ją wypoleruje coś tam jeszcze zrobi w wyglądzie i wstawia ja na sprzedaż a przychodzi kupiec który pierwszy raz ma do czynienia z takim ciągnikiem nie wie dobrze co kupuje ale jest ładna z wyglądu a później zaczynają się problemy np. silnik leje, podnośnik odmawia posłuszeństwa i tym podobne. A popatrzeć tylko w galerii Agrofoto ile jest ciągników zagranicznych i większość z nich jest sprowadzonych jeden kupił sam bo pojechał zagranice a drugi przez handlarza i ten od handlarza może lepiej chodzić niż ten co ktoś kupił sam i dał dużo więcej pieniędzy.

 

Ok, wszystkie renówki od handlarzy są w ekstra stanie. Ba wszystkie renówki za granicą są w ekstra stanie do tego w przyzwoitych pieniądzach. Więc nie dziw się że masz renówkę od uczciwego handlarza, wróć od nie uczciwego handlarza ale jest to renówka które są zawsze w ekstra stanie więc w tym przypadku handlarz nie miał możliwości wykazać się swoją nieuczciwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Koledzy każdy wie co to jest ciągnik i do jakich celów go się stosuje. I większość z nas dopóki się coś nie popsuje to się pracuje i oprócz olejów i filtrów się nic nie wymienia (znam gigantów którzy i oleju nie wymieniają), każda maszyna, auto, ciągnik ma się prawo popsuć i nie ważne co kupimy będzie to przez pewien okres czasu chodziło aż nastąpi ta pierwsza awaria... Sprzęt od rolnika? Ja szczerze unikam, szukam teraz prasy i wiem że kupię ją od handlarza bo wiem że na tym zachodzie jako taki serwis miała i jak coś się popsuło to było to wymieniane na dobre części ... My Polacy lubimy zawsze kombinować i kupować tanio.... Rolnik takową powiedzmy prasę naprawiał na tych najtańszych częściach, tak samo ciągnik czy inną maszynę... Tak tak wiem zaraz się odezwą ludzie że ja to dbam itp... Tak wiem że zdarzają się ludzie którzy faktycznie dbają ale to są wyjątki, zdecydowana większość pracuje na danym sprzęcie od naprawy do naprawy... Kupując od handlarza przynajmniej wiem że ten serwis jako taki na tym zachodzie był ... Chodź nie bronię tutaj akurat hanldarzy bo wiem jakie syfy też potrafią sprowadzać byle by było jak najtaniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Luke16 - A co z ciągnikiem do tej prasy? Czekasz na coś nowego?

Racja! U mnie ogólnie dba się o maszyny, choć zdarza się jakieś zaniedbanie czy uszkodzenie. Znam jednak ludzi, którzy jeżdżą rozklekotanymi ciągnikami. Byleby tylko odpalił i jechał, coś podniósł i pociągnął. Leje się z takiego zewsząd. Facet ma rozrzutnik w takim stanie, że się dyszel odłamał! itd...

Z zachodu to z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Powiem że ja też wolę od handlarzy kupić, bo u nas jak rolnik sprzedaje to przeważnie do remontu a twierdzi ze super, bo on jeździ z 15 lat i nic nie robi, czyli totalny złom.Owszem są też dobre maszyny. Sam kupiłem ciągnik od handlarza i dałem z 10 tyś więcej niż oglądałem u rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Każdy chwali zachodnie ciągniki bo podobnie jak z samochodami - stary golf z 200-300tys km na szafie mniej się psuł jak nowy polonez, ale sztuką jest znaleźć coś dobrej marki i z małym przebiegiem - wtedy nie dotykasz się do ciągnika przez długie lata.... Poniżej film pokazujący ile wart jest niezjechany, stary ciągnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

Każdy pisze że sprzęt super nie ważne czy rolnik czy handlarz... Chociaż widziałem kilka pras od rolników ostatniego czasu i u handlarzy były tańsze i w ładniejszym stanie i jedna z tatą wpadła nam strasznie w oko ale niestety brak siatki co ją zdyskwalifikowało... A od rolników sorki no ale nie było co do ręki wziąć... Ile razy widzę ogłoszenia super ekstra stan od rolnika bo pierwszy właściciel itp a stan ... niestety masakryczny ... I dla dużo osób nawet nas tutaj stan może być super a dla innych będzie dana maszyna ruiną i w rzeczywistości takową może się okazać ... No i wspominam też o jakości serwisu czyli między innymi części na zachodzie a u nas w PL jak ktoś ma do wyboru dwa razy droższą bo oryginalną to i tak wybierze tani zamiennik, bo tnie się koszta. No i wiadomo na zachodzie nikt nic dobrego za małe pieniądze nie odda, akurat jestem po "rejsie po Niemczech" w poszukiwaniu auta i udalo mi się kupić auto z oryginalnym przebiegiem 150 tys km przepłacając ok. 1000zł niż bym miał u nas w PL kupić ... Patrzyłem również z czystej ciekawości za ciągnikami i ceny za dobry sprzęt są wyższe niż u nas w PL...

Co do ciągnika to możliwe że sobie wezmę drugiego nowego Majora :P

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dokładnie 216181,41 zł za tego CASE-a!!! :blink: :o

Luke16 - a nad Farmerem nie myślałeś??? (nowym, F4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

XMK13 Nie nie Majora taniej kupie :P bo dostałem ofertę za nagranie 3 klientów jednej z firm i w ramach podziękowań chcą mi Majora sprzedać za ok. 100 tys zł i się zastanawiam intensywnie czy czasem nie wziąć drugiego za taką kase ... :P

 

opryskiwacz sąsiada dla niego już za mały:

http://tablica.pl/oferta/opryskiwacz-agp-340-CID757-ID4Tu9b.html#45d5df64d2

 

szczerze jakbym miał wydać tą kase to wolałbym kupić nowego:

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ursus-5714-CID757-ID4soqn.html#92c8e91595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Luke16 ludzie na zachodzie tak samo umieją kombinować i się na pieniądzach znają. Polska tak daleko nie leży od tego zachodu jednak, dlatego moim zdaniem to, że maszyna pochodzi z bogatszego kraju, to wcale nie znaczy, że miała dobry serwis, tam ceny są dużo wyższe niż u nas więc tym bardziej każdego kto umie liczyć skłania to do kombinowania samemu. Albo chodzi póki może, a potem lepiej nowe wziąc, a stare sprzedać. Wszedzie możesz sie nadziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

U nas na wsi jeden koles odlegly ode mnie o 300metrow mial kiedys capa, tak smierdzial(mowiac delikatnie) ze az do mnie dolatywalo z wiatrem 30icon_woot_gif.gif Malo tego kiedys do mnie mleko nosil jak mialem basen zbiorczy, tak jeb.l ze na jego widok uciekalem 2wow2.gif

 

@ursuswspak to maska od czerwonego Pronara 82.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Bayu86 Częściowo masz racje, ale jednak mimo wszystko rolnicy na zachodzie bardziej dbają o sprzęt i serwisują go z reguły na oryginalnych częściach z dwóch powodów. Raz że mają zprzeważnie dość duże gospodarstwa i nie mogą sobie pozwolić na przestoje podczas prac, wszystkie awarie są usuwane przed sezonem a jeżeli maszyna daje już sygnały że na ich areale usterki będą coraz częstsze to idzie do handlarza, co nie znaczy że maszyna jest szrot i na naszych gospodarstwach nie posłuży jeszcze pare lat bez awarii. Dwa w stosunku do ich zarobków ceny części nie są znowu tak wysokie, inaczej mówiąc nie opłaci im się kombinować z kiepskimi zamiennikami gdy oni zarabiają załóżmy nie 2000zł/mies jak u nas tylko ponad 2000 euro/mies, tak że dla nich oryginał to taki wydatek jak dla nas zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tak czytam wasze za i przeciw kupowaniu od handlarza czy rolnika... ale... ludzie!! chyba każdy z nas ma oczy , jakąś tam wiedzę na temat użytkowania i eksploatacji (bynajmniej większość z was) i chyba widzi co kupuje... no chyba , że jesteście jak sroki i bierzecie wszystko co się świeci (czytaj ładnie pomalowane) to wtedy na takich zarabiają handlarze, a rolnicy cieszą się że znaleźli jelenia na ich "odpicowanego" sprzęta.. no taka prawda... ale znajdą się tacy co i z tym będą polemizować... i szukać dziury w całym...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

FINN każdy ma oczy i ja czy Ty sprzęt dziesięć razy obejrzy przed zakupem ale wiem z własnego doświadczenia kiedy handlowałem trochę autami przyjedzie mąż z żoną i żonie kolor będzie się nie podobał... Ale daleko szukać... Jeździłem z wujkiem w poszukiwaniu ciągnika, znalazłem naprawdę ładną renówkę ceresa cena była ciutkę wyższa niż normalnie chodzą ... Zjechała zaraz z lawety i widziałem jak wygląda brudna . Przyjechałem z wujem i zaczęła się standardowa gadka: że opony słabe (70% bieżnika), że błotnik pęknięty, że błotników z przodu nie ma itp. i tak szybko jak przyjechaliśmy tak odjechaliśmy. Renówki na drugi dzień już nie było... Dlatego w tych obecnych czasach 95% społeczeństwa szuka czegokolwiek najlepiej jak nowego w cenie poniżej rynkowej... Handlarzy my sami kupujący do tego zmuszamy żeby kręcili przebiegi, malowali, picowali bo nikt im ciągnika z pola który będzie miał gdzieś rdzę czy nie ładny lakier nie kupi a nie daj Panie oleju gdzieś ujrzeć... Tak samo jest z rolnictwem jak i autami ... Wystarczy spojrzeć na auta na allegro czy tablicy i gdziekolwiek indziej nie ważne ile lat a każdy ma 180 tys przebiegu bo jak ktoś by zobaczył że ma 300 to by nawet nie zadzwonił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

cena zarąbista pojemność zapewne 300L lance 10M produkcja jugosłowiańska pompa orginał ale kiepsko z częściami i są drogie

miałem takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy pisze że sprzęt super nie ważne czy rolnik czy handlarz... Chociaż widziałem kilka pras od rolników ostatniego czasu i u handlarzy były tańsze i w ładniejszym stanie i jedna z tatą wpadła nam strasznie w oko ale niestety brak siatki co ją zdyskwalifikowało... A od rolników sorki no ale nie było co do ręki wziąć... Ile razy widzę ogłoszenia super ekstra stan od rolnika bo pierwszy właściciel itp a stan ... niestety masakryczny ... I dla dużo osób nawet nas tutaj stan może być super a dla innych będzie dana maszyna ruiną i w rzeczywistości takową może się okazać ... No i wspominam też o jakości serwisu czyli między innymi części na zachodzie a u nas w PL jak ktoś ma do wyboru dwa razy droższą bo oryginalną to i tak wybierze tani zamiennik, bo tnie się koszta. No i wiadomo na zachodzie nikt nic dobrego za małe pieniądze nie odda, akurat jestem po "rejsie po Niemczech" w poszukiwaniu auta i udalo mi się kupić auto z oryginalnym przebiegiem 150 tys km przepłacając ok. 1000zł niż bym miał u nas w PL kupić ... Patrzyłem również z czystej ciekawości za ciągnikami i ceny za dobry sprzęt są wyższe niż u nas w PL...

Co do ciągnika to możliwe że sobie wezmę drugiego nowego Majora :P

 

Najpierw piszesz że u handlarza są tańsze i lepsze, a za chwilę że na zachodzie nikt tanio nie odda dobrej maszyny.

To w końcu się zdecyduj jakie to maszyny są u handlarzy.

 

A może masz na myśli że handlarz sprowadza szrot po czym przeprowadza kompleksowy remont i z tego powodu maszyna staje się ,,lepsza,,? To akurat z tym się zgodzę tylko jest jedno ale. Słowo kompleksowy zamienił bym na pobieżny / wizualny i dzięki temu może faktycznie Tobie wydaje się że maszyna jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj