Polecane posty

seweryn20    825

Tylko tym potrafisz się popisać? Zapnij pług, weź metr, wjedz w pole pomierz i pogadamy kto ma racje.

"Doregulowanie szerokości roboczej odnosi się głównie do pługów wielokorpusowych i ma na celu wyrównanie szerokości roboczych poszczególnych korpusów. Regulacja ta we wszystkich pługach wykonywana jest przy pomocy własnego układu regulacyjnego pługa. "Cytat z twojej lektury.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Kolega Walmaj1 ma racje. Wykorbieniem zmienia się tylko kąt ustawienia pługa względem bruzdy. Prawidłowo ustawiony pług musi mieć płozę równolegle do bruzdy i właśnie do tego służy wykorbienie, może te 5 cm nie wpłynie negatywnie na parametry orki tak że tyle to może na czteroskibowym pługu można sobie podrególować. By zmienić szerokość orki pług musi mieć osobną regulację taka jak np. tu na trzecim zdjęciu http://tablica.pl/oferta/plug-staltech-4-skibowy-ID2Y5PZ.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Koledzy aż mi głupio, wielu z was mam za ludzi znających się na rzeczy a tu taki obciach, niestety kolega @wlamaj1 i @goral1 mają 100% racji kto myśli inaczej to trzeba się douczyć bo to wstyd nie znać podstaw regulacji pługa. Co to jest regulacja Vario też warto by się już dowiedzieć.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Przecież strzałki musza być równolegle do jazdy ciągnika każdy odchył to strata paliwa nierównomierne zużycie i paskudne pole.

Ustawiasz pierwsza skibę odpowiednio do szerokosci ciągnika a później linie na strzałkach i tyle.

 

Strasznie drogi ten kverek 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

http://instrukcja.pl/i/plugi_zawieszane_unia_grudziadz_u0210230pz230orzel_u0220230pz230pdzieciol_u0230330_pz330_sep_u0240335_pz350_sokol_katalog_czesci_i_instrukcja_obslugi

Poczytaj. Tylko pech chce że zmienia się też szerokość drugiej, trzeciej i czwartej.

Gdybyś kiedykolwiek tym kręcił to wiedział byś jak się pług zachowuje. Jak zmierzycie to pogadamy. A gwarantuje że się zdziwicie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@mariusz93 akurat ty najbardziej dałeś ciała, tak że i tobie książka się by przydała, z regulacją vario było o tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kiedyś się czytało

a teraz nikt nie czyta wszyscy piszą

 

Zrozum szerokość sie zmienia (ale to nie służy do regulacji szerokości

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@ Ptaszyna wiem co to jest Vario , i wiem że te pługi nie mają z tym nic wspólnego , pisząc o płynnej zmianie szerokości chodziło mi że nie zmieniamy skokowo, jak WTEDY GDY mamy otwory regulacyjne .

Nie zgrywaj speca jak nie umiesz obsługiwać prostego pługa :lol:

 

a co dopiero VARIO :D

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

oczywiscie że sie zmienia ale czy nie po to to jest, tylko po to aby ustawisc strzałki/płozy równolegle do jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie bo po co. Zawsze służyło do tego, o tym pisze instrukcja, o tym wspominają dane techniczne pisząc że szerokość pracy wynosi 55-65 cm i tego używało się w tym celu orząc. A w czteroskibowym różnica w oporze jest znaczna szczególnie w takim złomie z grudziąckimi odkładniami.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To idź się kłócić z instrukcją obsługi a pługowi wytłumacz że jak tym kręcisz to ma szerokości nie zmieniać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

http://tablica.pl/of...ia-ID3blQp.html

Tu jest przykład takiej regulacji korpusy odchylane są względem ramy ,

Owszem to też rodzaj regulacji ale na pewno nie płynnej . Nawet w starym UG ta śruba na belce nośnej z wykorbieniem, dawała jakąś minimalną możliwość regulacji szerokości, ta wajcha działa ,na takiej samej zasadzie

 

@ mariuszd93 chodziło mi o te posty, w linku jest pług z płynną zmianą szerokości orki zwaną vario a ty tego nie widzisz to się mi nie dziw że trochę pojechałem po was.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

Panowie nie chce zakładać nowego tematu więc pytam tutaj czy taka wiertarka za taką cenę i z taką mocą ( jeżeli nie przesadzone bo trochę mnie to dziwi ) jest warta zachodu :

http://allegro.pl/wi...3814841536.html

 

http://allegro.pl/wi...3813964213.html

nie kupuj nic nie warta ja mam się pokosiłem i teraz żałuje lepiej dołożyć trochę kasy i kupić jakąś większa i firmową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@ Ptaszyna wiem co to jest Vario , i wiem że te pługi nie mają z tym nic wspólnego , pisząc o płynnej zmianie szerokości chodziło mi że nie zmieniamy skokowo, jak WTEDY GDY mamy otwory regulacyjne .

Nie zgrywaj speca jak nie umiesz obsługiwać prostego pługa :lol:

 

a co dopiero VARIO :D

 

Ostatnia linijka skłoniła mnie do tej odpowiedzi; zobacz sobie w mojej galerii że mam akurat pług o którym piszesz na początku i wiem ile trzeba się napier...ić żeby go przestawić a z regulacją vario każdy niedouk da sobie radę bo wystarczy pokręcić jedną śrubą i pług sam ustawia sobie odpowiednie kąty natarcia korpusów. Więc naprawdę nie wiesz co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@ mariusz chodziło mi o te posty, w linku jest pług z płynną zmianą szerokości orki zwaną vario a ty tego nie widzisz to się mi nie dziw że trochę pojechałem po was.

Nie otworzyłem tego linku .

Niech każdy orze jak może ;) aby dobrze rosło


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

To idź się kłócić z instrukcją obsługi a pługowi wytłumacz że jak tym kręcisz to ma szerokości nie zmieniać.

 

Jak tym "kręcisz" to pług zmienia szerokość orki w niewielkim stopniu, na pewno nie można powiedzieć, że służy to do zmiany szerokości orki i w opisie takiego pługa nie można zawrzeć informacji że posiada zmienną szerokość orki - a to było zaczątkiem naszej dyskusji, znacznie wykraczającej poza ramy tego tematu. Dlatego należy ją jak najszybciej tutaj zakończyć. Ja wiem swoje i Ty również i niech tak zostanie...

 

To idź się kłócić z instrukcją obsługi a pługowi wytłumacz że jak tym kręcisz to ma szerokości nie zmieniać.

 

Jak tym "kręcisz" to pług zmienia szerokość orki w niewielkim stopniu, na pewno nie można powiedzieć, że służy to do zmiany szerokości orki i w opisie takiego pługa nie można zawrzeć informacji że posiada zmienną szerokość orki - a to było zaczątkiem naszej dyskusji, znacznie wykraczającej poza ramy tego tematu. Dlatego należy ją jak najszybciej tutaj zakończyć. Ja wiem swoje i Ty również i niech tak zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj