Polecane posty

wlamaj1    185

5211 (poprzednik 3320) w orce pali około 5l/godz. zegarową, pług 3x30, ziemia około 4 klasy, obroty 1600-1800 więcej nie potrzeba (i nie ma sensu). Nigdy zbiornika (55l) nie wypaliłem przez cały dzień roboty, ale jak ktoś pracuje z pedałem gazu w podłodze to wszystko możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaczko    0

Mój szwagier ma małe gospodarstwo i miał Ursusa c-330. W tamtym roku powiedział, że się już nie będzie męczył przy robocie w polu i sprzedał c-330 a przywiózł z Francji Same Solara 60 4x4 za 24 tysiące PLN. Cały ten rok nim przepracował i mówił że spalił przez sezony tyle samo paliwa co w poprzednich latach poczciwą trzydziestką... z tą różnicą że robote zrobił dwa razy szybciej i w o wiele lepszym komforcie. Dziś się sam sobie dziwi, że tyle lat mu trwało aż się zdecydował zamienić Ursusa na coś zachodniego a chciał kupił Zetora 5245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chodziło mi o pracę na niskim biegu i wysokich obrotach silnika która jest nieporównywalna np z orką a nie że 30-stka mniej spali od zetora ;) Znajomy sprzedał 60-tkę 3P i kupił 5211 (jeden ciągnik na około 12ha) to mówi że w skali roku dużo więcej spali. Podczas orki różnica jest niewielka , najgorzej w lekkim transporcie

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

no tak mówicie nic nie zajechanego ale co z tego jak rok dwa czy nawet 5 będzie spokój a potem poważnego coś poleci i co wtedy nic nie jest wieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

w dzisiejszych czasach nawet wobec nowego ciągnika nie masz pewności czy za rok dwa ...5 nie będzie poważnej awarii... nic nie jest wieczne. Zawsze jest ryzyko, tylko trzeba mieć głowę na karku podczas wyboru, aby te ryzyko minimalizować, ale nigdy się go nie wyeliminuje...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

no tak ale ja wole jeździć starym ursusem chociaż głośno ale grosze włożę w remont a te parę lat to będzie chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

czy ktoś widział ta prasę?? warto??

http://otomoto.pl/prasa-rolujaca-zmiennokomorowa-fendt-2900v-rotor-noze-siatka-A341071.html

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Machnął się o jedno zero i tyle. :D Na poważnie to Wieczorek ma chyba coś nie tak, albo z głową. Nie wiem skąd u niego tak horrendalne ceny za niejednokrotnie złom. Wiosną zajechaliśmy tam z bratem, bo szukałem koła zamachowego do 904. Na początku wpadły mi w ręce felgi 7x12" z jakiejś maszyny. Miałbym od nich opony jodełkowe z ładowarki. Pytam ile a on 100 zł za sztukę. Nie skomentowałem tego. Późnij szukanie koła a tam w kontenerze jednym z kilku gromada części. Samych kół z 10, docisków, zaczepów, obciążników. Przyjrzałem się kołu dokładniej, ale popękane jak moje i zaraz kazał je odłożyć. Myślał, że wciśnie mi złom. Nawet nie chciałem pytać o cenę koła i innych rzeczy np obciążników. Ma tego gromadę, i wątpię czy w dobie wszechobecnych nowych ciągników przyjdzie jeszcze kupić coś do swojej 80-ki, ale ceni się jak diabli. Zamiast zaproponować rozsądną cenę to za jakiś czas puści na hutę w cenie złomu, bo nikt tego nie będzie kupował. Ze 2 lata temu szukałem przedniej opony 24" do 904. Była jedna Taurus w stanie powiedzmy średnim; i znów jaka cena? 1500 zł za zużytą oponę, kiedy nowego Kormorana mogłem mieć w Bartołdach za 1000zł. Inny przykład z tamtego dnia, brona talerzowa jakieś 3m ciągana ze zużytymi talerzami za 8 tyś. To nową Bometu 2,4 kupiłem za 5800zł netto. Vatu firma mi nie doliczała, bo to była sprzedaż po cichu przed US.

@Sadek da się z nim rozsądnie potargować czy twardo stoi przy swoim i sprzeda za tyle ile powiedział, albo niech stoi, leży dalej, znajdzie się inny naiwny. Nie jestem z osób, które chciałyby za grosz kupić nie wiadomo jak dobry i drogi sprzęt, jednak ten człowiek przegina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@Thomas, jak szukasz cześci to nie do wieczorka tylko w Brzozwie za Bartołdami, tam jest spoko gościu i idzie się z nim dogadać, brałem skrzynie od niego do zetora, rozrusznik, i na prawdę idzie się z nim dogadać, tylko wiadomo, jak masz kasę w ręku to wtedy jest inna gadka... A ostanio znalazłem nowe miejsce z częściami pod Ciechanowem na trasie w stronę Mławy :D A wieczorek się ceni dla tego, że handluje z Litwinami , jak ostatnio byłem u niego to ładowali jeden samochód gratów...

 

tu masz link do nich :

http://allegro.pl/zetor-ursus-pochwa-filtr-walek-kosz-czesci-uzywane-i3594141560.html

polecam ich nie cenią się i idzie się z nimi dogadac...

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

 

Na 6 ha bizon jest za duży :)

na 6 ha to lepiej już wynająć kogoś a nie kupować złom z lat 60-tych


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ Finn w Brzozowie byłem już ze dwa razy, ale wracałem z niczym, bo nie mieli tego co chciałem. Nie wiem z kim Ty gadałeś, bo ja zawsze trafiałem na młodego "łepka". Ceny na niektórych aukcjach w przeszłości nie zachęcały do przyjazdu. Wspomniane koło u nich kosztowało na aukcji 800zł i nawet go nie mają na stanie a nowe 1200zł. Jaki sens w tym, aby kupować używkę? Tu są pod innym adresem w allegro. http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=16060669

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

@MarcinO10 ten NH opony ma łyse... Dużo by dokładać trzeba :D

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To się na złom albo może na części nadaje a nie do jazdy...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

na 6 ha to lepiej już wynająć kogoś a nie kupować złom z lat 60-tych

 

 

 

Wiem ale mi po prostu zależy na czasie i wiesz o jakości usług to nawet nie mówić a o cenach to już wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

do usług jakie możesz mieć zastrzeżenia jedyne cena ale jeśli ci nie odpowiada to idziesz do innego a ze zależy ci na czasie to na pewno nie jest żaden argument bo nawet bizon na usłudze szybciej ci wykosi niż taki zabytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj