Polecane posty

andrejus    158

60 tyś to sporo za dużo. Śmieszy mnie troche jak ktoś pisze że po kapitalnym remoncie. Ktoś robił kapitalkę po to aby go sprzedać? Coś tu nie pasuje :) Za 60 tyś wolałbym coś starszego Fendt, JD, lub DF.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Jeżeli to jest c-335 to one już miały inne sterowanie podnośnika i układ kierowniczy na 1 drążek nawet w starszych wersjach.

Bajki piszesz! Układ kierowniczy w C-335 nie było. Dopiero w C-335M równolegle do C-330!


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bajek nie piszę bo tak było. Może nie do końca jasno się wysłowiłem. Te z jednym drążkiem wychodziły równolegle do c 335 z niezmienionym układem kierowniczym. Od czego to zależało, że produkowali tak i tak, to nie wiem. Dziwi mnie tylko, ze tego nie wiesz skoro o opisie masz, że interesujesz się Ursusami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Dopiero od roku 1992 zaczęto montować w C-33x układ kierowniczy na jeden drążek... Jestem tego pewny! (Widziałem C-335M z 1986r i miała zwykły układ kierowniczy taki, jaki był montowany od samego początku produkcji C-330!)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Roczniki zawyżone, te ciągniki są z roku 76-82 . Mocne ciągniki ale cena zbyt wysoka - za 25-30tys kupisz ten model z silnikiem 4cyl i przodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

za 30 tyś wziałbym coś o wiele młodszego ze stajni renault. Silniki b oszczędne


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

za 30 tyś wziałbym coś o wiele młodszego ze stajni renault. Silniki b oszczędne

może i oszczędne ale części drogie do takich że szkoda gadać. No chyba że mówimy o tych z lat 2000 to już tańsze bo mwm nie ma. Ale starsze to bym się zastanowił, a tak poza tym to lepiej kupić starszy ciągnik z 4x4 niż bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dlaczego kiedy mowa o zachodnim sprzecie zawsze pada slowo "dorgie czesci"

przeciez ich jakosc jest o wiele lepsza niz w ursusie czy zetorze, silnik moze przepracowac bez remontu 20tys. godzin, w przypadku naszych 7-10tys. MTH


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

7-10 tys mth to już jak dbasz o niego jak o kochankę :) zauważ że piszą tak posiadacze zetorów i ursusów co może jedynie siedzieli w zachodnim ciągniku albo krew ich zalewa bo całą zimę remontują swoje ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Że niby ja nie siedziałem, no ciekawe opowiadasz rzeczy, akurat tak się składa że siedziałem w wielu ciągnikach z lat 1980-1995 i to różne deutze, case, renaulty, mf, landini i inne. A fajnie że wytrzyma 20k mtg to się zgodzę, tylko że taki ciągnik to jest fajny gdy masz go od nowości to ok a nie że nie wiesz ile ma i kupisz a tu 8k mtg a okazuje się że ma 2 razy tyle no i remont kosztuje np. do d-226 (fajni mwm wiedzą o co chodzi) no remont takiego silnika czyli remont 4 dziur wymiana wału (nikt mi nie wmówi że po 20mtg nie jest on do wymiany) no i korbowodów to tak z grubsza kosztuje 22-25 tysięcy, żeby nie było że coś wkręcam http://www.agropomoc.pl/Prod,16309,Wal_korbowy_4_cyl.html . I co zatkało panów od zachodnich? Podobnej mocy wał kosztuje

MF- 3 tysiące

DF- 3-4 tysiące,

JD- Podobnie

Case- 5-6

No takie ceny to da się przełkąć nawet jakby kosztował do reni wał z 8 tysięcy to ok ale gdzie k***a 10 tysięcy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Tak to jest każdy chwali to co ma ja np. mam zetora więc będę chwalił zetora, andrejus ma renówke więc będzie chwalił reno


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No właśnie, tyle że jak ktoś jeździł maluchem, potem fiatem 125p i kupił poloneza caro albo skodę favorit to była dla niego rakieta i bezawaryjna fura :) a w tych latach były już np audi 100 z abs-em, wspomaganiem, klimą, elektrycznymi szybami i silnikami 16 i 20 zaworowymi które chodzą do dziś... To samo z ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Trochę macie rację że każdy chwali swoje, bo jak mógłbym nie chwalić swojego renault gdy wcześniej jeździłem starą 1224 w ktorej poziom halasu w kabinie przewyższał dzwięk startującego myśliwca F-16. Owszem mógłbym chwalić nowego MF-a którym pracowałem chwilę ale to nie budżet na moją kieszeń więc nawet o nim nie myślę.

Co do drogich wałów, wałków : gdy my kupiliśmy renatę po kilku godzinach pracy w pługu okazało się że jest potrzebny remont, między innymi ucierpiał wałek rozrządu - jedna z krzywek była uszkodzona. Daliśmy fdo regenaracji firmie która zajmuje się tylko takim czymś i chodzi do tej pory , już drugi sezon koszt 500 zł.

Wcześniej ojciec pracował w kółku rolniczym tylko na polskich sprzętach, od 30 lat na swoim gospodarstwie równiez tylko ursus i bizon, gdy teraz go zapytałem czy wrócił by do polskich maszyn zaśmiał się tylko i powiedział że nigdy więcej. Niektórzy się śmieją z naszego kombajnu że to fortszrot ale dzięki niemu ( fortschritt e-514 ) skończyliśmy żniwa przed deszczami, a nieszczęsnym bizonem jeszcze byśmy "siedzieli" w życie


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Witam rozgladam sie za ciagnikiem i trafiłem na to ogłoszenie http://tablica.pl/oferta/ciagnik-massey-ferguson-4270-z-2003r-ID3hpij.html#dc8d9a836a od własciciela dowiedziałem sie że były wymieniane tarczki w rewersie, pompa chydrauliczna i tuleja na podnośniku bo miał ryse i słabo podnosił, pracuje on na 70 hektarowym gospodarstwie ale nie wiem czy jest to traktor najmocniejszy w ich posiadaniu i do tzw.czarnej roboty, może zna ktos ten traktor i może doradzic co do tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

jajonasz

ja sprzedałem w piątek podobny tylko 4 skibowy z pokrzywioną rama za 1000zł, więc jak nie jest pokrzywiony to cena nie jest zła :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj