Cradle

zetor 5011-5211 [Opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RobertN    1

Jak wybierać to szukaj z serii X211, są nowsze i lepsze. A co do hamulców to chodzi o to że się psują(niszczelne pompki). Ale jak miał bym kupować to bym się tym nie zrażał bo ogólnie to bardzo dobre traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A takiei jeszcze jedno pytanie, czy taki mechanik co zna sie na c330 jak nikt inny, jest w stanie zrobić cokolwiek w takim zetorze? Np ta nieszczęsna pompka jak padnie, czy to już trzeba mechanika od samochodów(choć podejrzewam że Ci są bardziej zieloni)?

Czyli jakby co:

-sprawdzić czy pod podłog nie ma dziur

-sprawdzić siłownik tuz

-sprawdzić jak wchodzi napęd wom i jak wchodzą biegi

-czy nic w zawieszeniu nie stuka czy puka :(

-czy silnik chodzi równo(?)

w sumiei toco ięcej można sprawdzić?

Wycieków to raczej nie bedzie miał..

Czy one dymią pod obciążeniem/nagłym dodaniu gazu do dechy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Sprawdzić kompresje i ciśnienie oleju... wiele Ci to powie o kondycji silnika. Ciśnienie sprężania powinno być możliwie równe we wszystkich cylindrach (nie wiem jakie powinne być nominalne wartości w tym silniku). Co do opon to pierwsza cyfra jest szerokością opony jak i profilem, jezeli nie ma dodatkowych ozanczeń, bo w moim Zetorze były 16.9/14.9-28 czy jakoś tak (nie pamiętam) co ozanczało opone o niższym profilu (odległości od felgi do bieżnika) czyli: szerokość opony/profil-osadzenie na feldze, wszystko w calach. Wiem co mówie, troche siedziałem w branży oponiarskiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Sprawdzić kompresje i ciśnienie oleju... wiele Ci to powie o kondycji silnika. Ciśnienie sprężania powinno być możliwie równe we wszystkich cylindrach (nie wiem jakie powinne być nominalne wartości w tym silniku). Co do opon to pierwsza cyfra jest szerokością opony jak i profilem, jezeli nie ma dodatkowych ozanczeń, bo w moim Zetorze były 16.9/14.9-28 czy jakoś tak (nie pamiętam) co ozanczało opone o niższym profilu (odległości od felgi do bieżnika) czyli: szerokość opony/profil-osadzenie na feldze, wszystko w calach. Wiem co mówie, troche siedziałem w branży oponiarskiej :(

Skoro siedziałeś w oponach to może powiedz, czy takie 12.4 nie sa zbyt wąskie do tak cieżkiego ciągnika?

Czy jeżdżac po aswalcie sporo bedą schodzić w oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wg mnie zbyt wąskie do tego ciągnika, ale do pracy w międzyrzędziach szerszych raczej nie założysz... 14.9 były by już lepsze, zależy w jakich warunkach pracujesz, jeżeli na podmokłych terenach to może być nieciekawie. Mój 7211 był na 16.9 ale ważył troche więcej. Zużycie na asfalcie bardziej zależy od typu/modelu opony niż szerokości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Eh, u mnie to właśnie każdy rodzaj podłoża jest, ale jeszcze sie w zyciu nie zakopałem (nie licząc jak wjechałem w ogrodzenie i nie mogłem sie wyciagnąć i jak sie zawiesiłem kosząc rotacyjną na pniu:|)

Za to własnie masa Mf255 i c360 sie topi, normalnie w lecie ok 1/miesiąc..

I co tu teraz począć? :):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Rozumiem że ma być to ciągnik uniwersalny (jedyny w gospodarstwie)

 

Opcja I

Dwa komplety kół, wąskie do prac w miedzyrzędziach i szerokie na grząskie tereny i do uprawy.

 

Opcja II

Wąskie koła i dokręcane bliźniaki w takim samym rozmiarze.

 

5211 możesz tarafić z różnymi oponami, widziałem na 12.4, 14.9 i 16.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Jak juz kupie tego zetorka to raczej będzie opcja 1, chociaż nr 2 też ciekawa, tylko jak to na blizniakach bedzie wyglądać ? Jak bedzie sie jeździć? Jak na aswalt wyjechac (bliźniaki czy pojedyncze?)

Najlepszym wyborem byłoby kupinie zdezelowanego ciapka do takich właśnie małych robótek.. ale skad ja se kase na to wytrzepie.. :/

ewentualnie rusek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Wadą Zetora 5211 jest zapowietrzanie się. Zawsze trzeba z rana parę razy pompnąć paliwo żeby odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Wadą Zetora 5211 jest zapowietrzanie się. Zawsze trzeba z rana parę razy pompnąć paliwo żeby odpalić.

Powaga? da sie to jakoś na stałe usunąć?

Yh.. głupia sprawa : |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Wadą Zetora 5211 jest zapowietrzanie się. Zawsze trzeba z rana parę razy pompnąć paliwo żeby odpalić.

Piszesz jakby w każdym tak było. Nie spotkałem sie aby jakiś 5211 sie zapowietrzał, te co widziałem odpalały normalnie. Za to mój 7211 miał problemy z zapowietrzaniem :( Czasem coś go nachodziło, nie wiem co, może jakiś zaworek zwrotny w pompie. Pewnie jakiś detal albo pompa juz sie powoli kończyła.

Ale nie ma żadnej reguły że każdy 5211 sie zapowietrza, chyba nawet nie ma takiego tematu na forum. Przy kupnie prosto to sprawdzić, wsiąść, odpalić i przejechać sie (najlepiej z jakimś obciążeniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Czyli sprawa nie taka straszna :(

Takie pytanie-ile takie 5211 ma wysokości z kabiną, bo chyba do garażu mi nie wejdzie, bo c330 z długim tłumnikiem ma nad nim jakieś 25-30cm luzu.. a dachu nie podniose, trzeba nówke garaż, a miejsce ciapka zajać jakimś audi dance.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

5211 ma do 261 cm wysokości (największa wartość znaleziona w necie), gdzieś pisało też 255 cm, może tyle ma kabina a tłumik to te +6 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

No, to do garażu nie wlezie :( w najwyższym mam 254cm a w najniższym 220.. :)

 

Czy 5245 ma hamowaną przednią oś? I jak z hamulcami w 5211 bo pracuje w dość górzystym terenie..

Mam pług 3 skibowy już, ciapek w nim śmiga po ścierniskach i spokojnie daje sobie rade, ale do orki byłby za lekki, myśle że do 5211 bedzie w sam raz :]

Edytowano przez andrzej2110
połączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Czy 5245 ma hamowaną przednią oś? I jak z hamulcami w 5211 bo pracuje w dość górzystym terenie..

Mam pług 3 skibowy już, ciapek w nim śmiga po ścierniskach i spokojnie daje sobie rade, ale do orki byłby za lekki, myśle że do 5211 bedzie w sam raz :]

Nie ma hamowanej przedniej osi, chyba że załączysz przedni napęd :rolleyes: W moim Zetorze sie dość często zapowietrzały, chyba już ze starości :lol: ale odpowietrzone hamowały dobrze. Przy kupnie zwróć uwage czy pedał łapie odrazu czy trzeba podpompować. A w razie czego pod ręką jest efektywny ręczny (przynajmniej u mnie działał świetnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wycenili mi ciapka na 15 tysięcy :rolleyes: jak coś poprawie(lakier etc|) to ok 17 dostane :lol:

Jak radzi sobie na mokrym zetorek, i jak wypada wpojedynku z ciapkiem, w życiu sie jeszcze nie zakopałem, a jak zakopałem/zawiesiłem sam wyjechałem ;]

Jak uważacie, kto prędzej wyjedzie z mokrego, lekki ciapek, cięzki 5211 czy 5245, a może c360(które u nas topią sie jak kamienie w wodzie ;))

 

 

Więc przedni napęd działa na zasadzie blokady w ciapku czy jest załączany na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Więc przedni napęd działa na zasadzie blokady w ciapku czy jest załączany na stałe?

Jasne że załączany na stałe, np. do prac polowych. A blokada mostu jest uruchamiana prawą piętą :rolleyes:

Co do tonięcia to z reguły lżejszy ciągnik ma łatwiej na miekkim terenie, bo ciężki dopuki idzie to idzie ale jak już wklei to konkretnie, że sam juz raczej nie wyskoczy. Sporo zależy też od opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Jasne że załączany na stałe, np. do prac polowych. A blokada mostu jest uruchamiana prawą piętą :rolleyes:

Co do tonięcia to z reguły lżejszy ciągnik ma łatwiej na miekkim terenie, bo ciężki dopuki idzie to idzie ale jak już wklei to konkretnie, że sam juz raczej nie wyskoczy. Sporo zależy też od opon.

O, to jak w ciapku, z tym że tam nie ma przedniego mostu :lol:

Jeżeli sie zdeyduje na tego zetorka to tylko na szerokiej oponie, trudno, do ziemniaków bedzie trzeba pożyczyć ciągnik, a taki kolos nie bedzie zbyt śmigał na 'dwunastkach' ;)

Ten przedni napęd dużo daje? W czym sie szczególnie przydaje(oprócz sterowania)

BTW, pisałeś wczesniej o sprawdzaniu hamulca, jak trzeba podompowac tzn że sie zapowietrzają hample i co z tym można zrobić i ile może kosztować? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
O, to jak w ciapku, z tym że tam nie ma przedniego mostu ;)

Jeżeli sie zdeyduje na tego zetorka to tylko na szerokiej oponie, trudno, do ziemniaków bedzie trzeba pożyczyć ciągnik, a taki kolos nie bedzie zbyt śmigał na 'dwunastkach' :rolleyes:

Ten przedni napęd dużo daje? W czym sie szczególnie przydaje(oprócz sterowania)

BTW, pisałeś wczesniej o sprawdzaniu hamulca, jak trzeba podompowac tzn że sie zapowietrzają hample i co z tym można zrobić i ile może kosztować? ;]

Pokolei :D 5211 to nie żaden kolos :lol: Przedni napęd daje bardzo dużo, w orce czy uprawie daje sie to odczuć, kolosalna różnica jest ma miękkim podmokłym gruncie, dopóki nie kupiłem ciągnika 4x4 to nawet nie marzyłem o tym że wjade tam gdzie teraz wjeżdżam. Jak trzeba podpompować hamulce tzn. że nie są dobrze odpowietrzone co znaczy że były zapowietrzone z jakiegoś powodu :) U mnie wyglądało to tak że po odpowietrzeniu było jakiś czas dobrze, potem trzeba było pompować żeby hamowało a później to już wcale nie było hamulców i odpowietrzało sie od nowa. Nie wiem czy przypadkiem nie wymieniliśmy mu pompki hamulcowej albo samych tłoczków (stare dzieje, nie pamiętam już) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

http://traktor-polska.pl/sprzent%20rolniczy/17/18\A

A może jakieś tańsze alternatywy 5211/45, btw czy ja tam wyżej nie widze jednego zera czy jak?

 

Jak wygląda sprawa demontażu kabiny? Jest to trudne i zajmuje kilka dni czy w 2 osoby można sobie sprawnie poradzić i unieść ją w górę na lewarku/rolce? Widze 5211/45 bez kabiny i wygląda na to ze nie jest to takie trudne.. ale sam nie wiem. Ewentualnie można chyba jakoś przerobić ze odkręcasz 10 śrub z gumkami, odłączasz kable i w górę...

mirasek fachowcu oświeć mnie :rolleyes:

Edytowano przez andrzej2110
połączenie postów + ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
JAk wygląda sprawa demontażu kabiny? Jest to trudne i zajmuje kilka dni czy w 2 osoby można sobie sprawnie poradzić i unieść jąw góre na lewarku/rolce? Widze 5211/45 bez kabiny i wygląda na to ze nie jest to takie trudne.. ale sam nie wiem. Ewentualnie można chyba jakoś przerobić ze odkręcasza 10 śrub z gumkami, odłączasz kable i w góre...

mirasek fachowcu oświeć mnie :lol:

No to mnie zagiąłeś ;) kabiny nigdy nie zdejmowałem i nie wiem jak wygląda sprawa demontazu. Napewno nie będzie to takie proste jak w np. MF 255 czy C360 bo tu cała konsola jest zintegrowana z kabiną, skrzynia na akumulator i bak chyba też trzymają sie kabiny (jak ja słabo ten ciągnik pamiętam, skleroza!) ale napewno idzie to zrobić w kilka godzin :D A po co chcesz kabine zdejmować? Ja latem zdejmowałem drzwi, otwierałem tylną szybe, szyberdach do góry i prawie jak cabrio :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
No to mnie zagiąłeś ;) kabiny nigdy nie zdejmowałem i nie wiem jak wygląda sprawa demontarzu. Napewno nie będzie to takie proste jak w np. MF 255 czy C360 bo tu cała konsola jest zintegrowana z kabiną, skrzynia na akumulator i bak chyba też trzymają sie kabiny (jak ja słabo ten ciągnik pamiętam, skleroza!) ale napewno idzie to zrobić w kilka godzin :D A po co chcesz kabine zdejmować? Ja latem zdejmowałem drzwi, otwierałem tylną szybe, szyberdach do góry i prawie jak cabrio :rolleyes:

Sad.. i chyba wszystko jasne..

chodzi o dwa razy w roku wykosić i dwóch klientów rozdrabniaczem i rotacyjną między drzewami, w ciapku było tak ze go obdzierałem z elektryki i wszystkiego co wystawało i można było jechać, a tutaj w zetorku jakby w szybe jabłoń lub wisienka przywaliła i coś rozwaliła nie byłoby fajnie.. a bym zapłakał ; ] A z drugiej strony przepuścić ok 1000zł dwa razy w roki to troche głupio.. a renome trzeba dalej wyrabiać mimo że już czasu by pierdnąć nie mam.. :/

Wygląda że tu na forum nikt wiecej nie ma 5211.. :)

a szkoda..

Z chęcią bym zobaczył jak wygląda ta sprawa z kabiną..

Na allegro był 5211 lub coś podobnego bez kabiny, i wyglądało że oryginlnie ją miał, miał obicia na błotnikach,przednie szybki po bokach(przed nogami po bokach na dole) z tego co pamiętam.. ale nie widze już go...

Jeżeli dorobie się 5211 to napewno będzie miał klime, znaczy ja mu ją założe, sprzęt serwisowy mam, ide na studia w tym kierunku, no i schemat w głowie mam, opracowywany na lekcjach przed maturą :lol:

 

Hyhy, zagiąłem miraska w sprawie zetora naughty.gif

 

 

OT:

Tak poza konkursem..

Jeżdżąć po wertepach z rozdrabniaczem, często z ciapka sie musze wychylać do ucieczki, w razie W jakby chciał sie wywrócić.. Czy kabina w 5211 jest na tyle wytrzymała że ochroni kierownika przed skutkami wywrócenia?

Po 2, widziałem w jakimś claasie albo NH gdzieś w komisie fajną sprawę, na widoku na przedniej szybie był zamontowany taki jakby kompas co miał wskazówke spuszczoną w dół, miał też dwa punkty MAX, wyglądało mi to na swoiste ostrzeżenie że traktor może się już kopyrtnąć, takie coś by mi się przydało, słyszał/widział ktoś takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja bede właśnie 335 zmieniał na 5211/5245, zależy od funduszy.., pod uwage możesz brać w tej klasie mf255 u3512, podobna moc, ale zetor to wygoda i komfort..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj