Cradle

zetor 5011-5211 [Opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hinco    1

A czy 5011 bedize mniej awaryjny? i czego może mi brakowac niż w 5211 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A czy 5011 bedize mniej awaryjny? i czego może mi brakowac niż w 5211 ?

To jest starszy model, ma gorszą skrzynię biegów, chyba minimalnie mniej mocy i bodajże sztywny przód. 5211 jest bardzo trwały, główne podzespoły są trudne do zajechania, jeżeli coś czasem szwankuje to hydraulika sterowania sprzęgłem, pompa wody raz na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A nie prawda...5011 ma ten sam silnik co 5211....Podobna skrzynie....I też mają miekki przód.... ;) Więc troszke sie pomyliłes....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A nie prawda...5011 ma ten sam silnik co 5211....Podobna skrzynie....I też mają miekki przód.... ;) Więc troszke sie pomyliłes....

Znajomy ma 5011 ze starą skrzynią, bez miękkiego przodu i kabiny w oryginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

hmm a ja mam 7011 a przecież to ta sama seria....I faktycznie skrzynia jest troszkę inna niż 7211.... ;) Co nie znaczy gorsza... ;) Mam miękki przód ;) I orginalną komfortową kabine.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Co trudności z włączaniem WOMu to musisz mieć jakiś feler, fakt, mi też czasami trudniej wchodzi, ale nie ma aż takich problemów jak piszesz. A co 5211 to jest dobra maszyna i naprawdę robi ciężką robotę, choć to tylko 3 cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Witam, mam Zetora 5211 z 1987r i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, podobnie jak u kolegów występowały tylko awarie hamulców (zapowietrzały się albo nie chciały odbijać), warto szukać egzemplarza ze wspomaganiem lub ewentualnie samemu go doposarzyć po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

Cześć jestem nowy, nie chciałem zakładać nowego tematu bo pytanie dotyczy ciągnika zetor 5211. Zda on egzamin w moim małym gospodarstwie (4h) w przyszłości planuje dokupić. Informacje techniczne wyczytałem z tego tematu, poznałem wady i zalety ciągnika. Jeśli chodzi o ciągnik to wybrałem zetora przede wszystkim ze względu na komfort. Mam jeszcze 2 małe pytanka w każdym zetorze 5211 jest szyberdach i miejsce na radio??

 

PS. Zajefajne forum...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Cześć! Witamy na forum ;)

Mam jeszcze 2 małe pytanka w każdym zetorze 5211 jest szyberdach i miejsce na radio??

W każdym, a przynajmniej w każdym z tych które widziałem był szyberdach i miejsce na radio. Na 4ha nie wykorzystasz w pełni ciągnika ale jeśli masz zamiar powiększać areał to myśle że możesz śmiało kupować ten traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0
Zetor 5211

silnik R3 2.7 l. (Z5201)

moc 47KM / 51KM* @ 2200rpm

moment obrotowy 146Nm / 165Nm* @ 1600rpm

opony tylne 16.9-28 lub 12.4-36

masa własna 2,8 t.

rozstaw osi 212 cm (Tobie chyba chodzi o rozstaw kół, jest regulowany)

*wersje produkowane od 1987 roku

 

według tych danych ciągnik z 88r powinien mieć 47-51KM a ten oto ciągnik z 88r ma 33KM. Więc jak to jest?? Są w ogóle zetory 5211 z 33KM?? Czy jest to zwyczajny błąd przy wypełnianiu ogłoszenia??

Screen z tym ogłoszeniem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...1c47a78137.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

33km ktos sobie jaja robi-zetor nie mial w tej serii ciagnikow o tej mocy ;) i chyba wogule nie mial takich, pomiajajac 3011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

Dzięki wielkie za rozwianie moich wątpliwości... :)

 

PS. Bardzo fachowe i pomocne forum... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

a co powiecie na temat 'miękkiego przodka' w zetorze 5211?? spełnia swoją rolę?? jest awaryjny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

no wiadomo ze na miekkim przodzie jest wiekszy komfort jazdy ;) czyli spelnia swoja role-co do awaryjnosci to nie slyszalem zeby sie psuly-wiadomo ze po 15 czy 20 latach trzeba zrobic maly remoncik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak nie jest klapnięty to spełnia, u mnie z tego co pamiętam siadł po kilku akcjach wyciągania wtopionych ciągników. Dolny zaczep był rozerwany to line czepiało sie na górny i wtedy podrywało przód na dobre 1,5 metra przy wyszarpywaniu, a że młodzik byłem i nie ogarniałem sprzętu to wciskałem sprzęgło i przód lądował z impetem na ziemie ;)

 

Wystarczy sie przejechać żeby zobaczyć czy przodek pracuje czy siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

każdy Zetor 5211 ma wspomaganie kierownicy?? czy wychodziły także roczniki bez wspomagania?? bo wydaje mi się że gdzieś o tym przeczytałem że nie wszystkie mają ale teraz nie mogę tego znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

ale był konkretny rocznik który nie miał wspomagania?? czy różnie to bywało??

 

i jeszcze jedno małe pytanko, mam dwa zetory na oku:

- pierwszy ma wspomaganie ale nie ma miękkiego przodu 25000zł.

- drugi ma miękki przód ale nie ma wspomagania 25500zł

który byście wybrali obydwa są w bardzo dobrym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

co do rocznika to chyba te pierwsze nie mialy czyli 1985r ale do ktorego to nie wiem :rolleyes:

 

na twoim miejscu wybral bym tego na miekkim przodzie bo wspomaganie mozna taniej zalozyc jak miekki przod <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj