Cradle

zetor 5011-5211 [Opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej612b    227

5245 zrobi to samo co 7211 no oczywiście zużycie paliwa i cena inne , 20 tyś. to żadna okazja no i składak , zależy jeszcze jak to wygląda , mówią jaki wygląd taki ciągnik , brak wspomagania , czy ma obciążniki , zaczepy . A może trochę mocniejszy np. 6211 - prasę zwijkę pociągniesz a cena nie wiele wyższa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Chciałbym zmienić c360 3p(89r stan super) na 5211 ze względu na ciszę i komfort jazdy bo zdrowie już wysiada, a i sprzęt posiadam adekwarny do tych ciągników (głównie prasa kostka, kombajn anna, kosiarka, belarki już nie posiadam, ziemie lekkie kilkanaście hektarów). Dzisiaj kupiłem drugi pług 3 zagonowy aby dwoma ciągnikami śmigać. Odnośnie tego zetora 5211 to ma założony miękki mocniejszy przód od 7211 bo stary się już wyrobił a ten ma możliwość zablokowania resorów. Jest kompletny, posiada wszystkie obciążniki (tylne koła i z przodu pod maską) nie był malowany tak jak te z aukcji od handlarzy. Co z tą mocą i kabiną czy nie jest za wąska i mało praktyczna w porównaniu z młoszymi modelami? Z jakimś remontem to zawsze trzeba sie liczyć przy zakupie używanego sprzętu, oby nie trafić na minę:( Przedniego napędu nie potrzebuję a i cena takiego ciągnika znacznie jest wyższa. W przyszłości planuję zmienić c360 na 6211 lub 7211 bo w jednym pługu mam mozliwość dokręcenia 4 skiby i już grubera 7 łap pociągnę.


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tej kabiny nie znam w tej większej zamykasz drzwi , włączasz radio i wio - jak w samochodzie , co do mocy mówią że w pługu ma ciężej , kilka KM mniej niż w C- 360 , ja mam 6211 i powiem że ursusa 360 bije na głowę ; raz komfort no i te parę koników , przy tym 5211 to duży plus że ma obciążniki bo nowe może coś koło 2 tyś. jeszcze zaczep na to mało kto patrzy , brak wspomagania to wada i wydatek znowu ok. 2 tyś. co do tych sprowadzanych z zachodu to mają wspomaganie , dobry fotel , a zaczepów i obciążników brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

no tak ale 5245 ma 3 gary pociagnie on 4x35 w średniej ziemi?


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Pociągnie i wysra tłoki na końcu pola :P

Jeszcze trochę to do Zetorów 7211 zaczniecie zakładać 4x40 z Pacomatem a do 7245 5x40 z podwójnym Campbellem bo przecież to Zetor. Owszem mocne ciągniki, ale dobór maszyn powinien być oparty o zapotrzebowanie mocy, a nie na zasadzie, ze jak sąsiad ciągnie 4x35 to ja będę fajniejszy i zapnę 5x35 i jeszcze będę 3 orał na 2 klasie ziemi.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja robiłem trochę 7211 wygodny to rzeczywiście on jest lekko się kręci pedały podwieszane sprzęgło też się dosyć lekko wciska moc trochę większa od 60-tki. ogólnie lepszy od ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja 7211 4x30 pług z puchaczowa. 2 i 3 klasa. żadnego problemu ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

Pociągnie i wysra tłoki na końcu pola :P

Jeszcze trochę to do Zetorów 7211 zaczniecie zakładać 4x40 z Pacomatem a do 7245 5x40 z podwójnym Campbellem bo przecież to Zetor. Owszem mocne ciągniki, ale dobór maszyn powinien być oparty o zapotrzebowanie mocy, a nie na zasadzie, ze jak sąsiad ciągnie 4x35 to ja będę fajniejszy i zapnę 5x35 i jeszcze będę 3 orał na 2 klasie ziemi.

 

 

śmiejesz się ? mój sąsiad ma zetora 7211 i ciaga nim 4x40 na 5 i 4 klasie ziemi i radzi sobie świetnie i zetorek obrabia tak 25 hektarów i jest z 88 roku B)


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

śmiejesz się ? mój sąsiad ma zetora 7211 i ciaga nim 4x40 na 5 i 4 klasie ziemi i radzi sobie świetnie i zetorek obrabia tak 25 hektarów i jest z 88 roku B)

 

Na jaką głębokość orze i z jaką prędkością?

Widziałem filmik na YT jak gościu orał C-360 z pługiem 3skibowym obrotowym z podwójnym wałem cambela - czyli da się. Tylko pytanie czy ta orka będzie dobrą orką? Posrać na polu to nie sztuka, a później płacz, że nie rośnie.

Nie mówię oczywiście, że Ty czy Twój sąsiad źle orzecie ;)

Widziałem również jak Belarus chyba ok 90KM orał Kvernelandem 5skib, ale był to pług Ecomat, czyli orka do 20cm i chyba miał plastikowe odkładnie więc był lekki ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słabo ooo !!!! :) 4 skiby do ciągnika 45 Km jeszcze dospawaj uchwyty do tego pługa i załóż agregat uprawowo-siewny wtedy biedzisz miał pewność ze zetor będzie wykorzystany i będzie w dodatku ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas każdy orze na 10-15 cm głębiej nikt pługa nie puszcza powód jest taki że u nas jak są pisaki to jak byś zaorał na 20cm to by pole było całe żółte nic tylko żwir na budowę brać B) no więc na takich kawałkach orzę się na 10-12 cm na glebach cięższych jest tzw. spiek czyli ziemia twarda jak beton i na takich kawałkach c360 ciągnie 2 skiby na 15 cm i to potrafi wodę zagotować tylko ja co mam fortschritta i 2 pozostałych sąsiadów co mamy większe ciągniki to na 20-25 cm da się orać :D a co do zetora to orka pługiem 4 takim ciągnikiem to według mnie głupota ja ja robiłem 7211 to orałem normalną 3 od 60-tki tyle że na 3 biegu. Trzeba dobierać maszyny do możliwości ciągnika i nie katować sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

witam

mam problem z regulatorem magneton w zetorku 5211 objawiający się w ten sposób że alternator ładuje różnym napięciem (od 11-12V na wolnych obrotach do 17-18V gdy dobrze dołoży się do przysłowiowego"pieca") wymieniłem regulator napięcia i sytuacja nie uległa poprawie ale wręcz się pogorszyła (kontrolka ładowania pali się non stop w szerokim zakresie obrotów a napięcie utrzymuje się w granicach 12,6V )zauważyłem że w starym coś "dzwoni" jak nim potrząsnę więc go otwożyłem i zauważyłem że pękła i odpadła połówka korpusu diody(tej przylutowanej poziomo) pomiędzy dwoma szeroko oddalonymi od siebie zakończeniami układu (pomiędzy DF a B-) Jak można to naprawić (o ile można) i jaka to powinna być dioda? Czym skutkuje błędne połączenie regulatora (zamiana DF z D+)? Dlaczego nowy regulator nie działa tak jak powinien? Proszę o pomoc bo akumulator centra 125 Ah nie ma jeszcze roku a już nadaje się do wybuchu a później do wywalenia (porządnie spęczniał i woda paruje z niego w zastraszająco szybkim tępie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

Na jaką głębokość orze i z jaką prędkością?

Widziałem filmik na YT jak gościu orał C-360 z pługiem 3skibowym obrotowym z podwójnym wałem cambela - czyli da się. Tylko pytanie czy ta orka będzie dobrą orką? Posrać na polu to nie sztuka, a później płacz, że nie rośnie.

Nie mówię oczywiście, że Ty czy Twój sąsiad źle orzecie wink.gif

Widziałem również jak Belarus chyba ok 90KM orał Kvernelandem 5skib, ale był to pług Ecomat, czyli orka do 20cm i chyba miał plastikowe odkładnie więc był lekki wink.gif

 

 

u nas max orzą 20-25 cm bo głębiej niema po co u nas są takie ziemie że jak pług wpakujesz po rame to na polu będzie żółto bo taki piach zaraz wyorujesz i nic na to nie poradzisz


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ile teraz kosztuje taki zetor 5211 w dobrym stanie technicznym i wizualnym z tym mocniejszym silnikiem 51km? 

 Patrzałem na tablicy i allegro i te ładne i niby dobre to od 27000zł  do 31000zł. To są rzeczywiste ceny czy do kilkutysięcznego utargowania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Też jestem na kupnie 5211, oglądałem już kilka i ciężko coś fajnego znaleźć. Ostatnio byłem na śląsku oglądać za 27k, przez telefon gość powiedział że maks do 26k może zejść bo w ciągniku wszystko na bierząco robione i nowy lakier i światła i w ogóle cuda. Zaproponowałem 25k to powiedział że za 25k są inne - on wie co sprzedaje.

Na miejscu oględziny trwały dosłownie 3 minuty - lakier nowy kładziony pędzlem błotniki popękane po nitowane jakimiś blaszkami. Olej się leje paliwo się leje, ogrzewanie nie działa, każda opona z innej parafii. Poprostu  szrot. Szczerze powiem że jak dla mnie to wartość ok 18k.

Kilka dni wcześniej ładnego - naprawde ładnego i zadbanego widziałem ale niestety nie miał wspomagania. Teraz w sumie żałuje że go nie wziąłem.

Także ceny sa przeróżne i myśle że lepiej kupić taniej i coś poprawić. Bo za 5k to przy ciągniku można na prawde sporo zrobić.

P.S. tylko nie wyskoczcie za chwile że tyle opony są warte - bo dobrze o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Zetory 5211 miały dwa rodzaje czopów ,jedne skręcane na 4 a drugie na 6 śrub jak w zetorach7211 sprawdż jakie ty masz.C360 chyba miały na cztery śruby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocelor    0

Jeśli chodzi o opinie to jak inne zetory – solidny sprzet nei do zajechania, wszystko można samemu przy nim zrobić i cenowo nie boli jak się go kupuje. A 5211 potwierdza tylko powyższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Musi być przeciążony albo mieć "zawaloną" chłodnicę żeby wszedł więcej niż na 80 stopni. W zasadzie pytasz niepotrzebnie - zielone pole na wskaźniku to jest optymalna temperatura (80 - 100 st.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

Chłodnica czysta bo co jakiś czas przedmuchuje,zalany płynem i nie był obciążony. ;)

 

Dzięki za odpowiedz.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj