Zaloguj się, aby obserwować  
massey2645

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną

Polecane posty

massey2645    1

Witam,jestem młodym rolnikiem jedną nogą coraz cieńsza, mianowicie na przejęcie gospodarstwa mam tylko jeszcze miesiąc i raczej nie zdołam tego uczynić bo czekam ja i ponad 4000 osób na decyzje RS z listy rezerwowej która ma być znana do końca marca. Moje pytanie co dalej robić czekać na decyzję i stracić MR tak ja straciłem już MGR, czy przejąc gospodarstwo i nie czekać na decyzje która może być różna. Pewnie chcą nas wymydlić z wszystkiego, coś ostatnio mówią że dostaniemy drugą szansę na MR, a to znowu papiery, koszty, czas i efekt nie wiadomy. Czekam na wasze pomysły co z tym fantem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

kolego dowiadywałem się w agencji i mi powiedzieli że można złożyć wniosek o przedłużenie czasu na przepisanie gospodarstwa w ramach MR. Wystarczy uzasadnić. Czyli napisać że czeka się za decyzją w sprawie RS i nie powinno być problemu. Najlepiej to jak zadzwonisz do agencji do oddziału wojewódzkiego i tam się zapytaj o taką możliwość.

 

A czas masz 6 miesięcy od czasu otrzymania decyzji o przyznaniu MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

kolego dowiadywałem się w agencji i mi powiedzieli że można złożyć wniosek o przedłużenie czasu na przepisanie gospodarstwa w ramach MR. Wystarczy uzasadnić.

Nie bardzo się da 180 dni na rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa jest wpisane w rozporządzeniu i za bardzo nie ma możliwości wydłużenia, na żadne uzasadnienie. Kpa jest dość restrykcyjne w tego typu przypadkach, więc jak nie zaczniesz prowadzić gospodarstwo decyzja wygasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8
Napisano (edytowany)

to was przyskrzynili ja nie mam tego problemu bo przejmuje tylko czesc gospodarstwa i ojciec nie przechodzi na rs wiec nie ma problemu

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

jest tylko jedno wyjście przepisać hektary wziąść mR a rodziców zarejestrować w krusie jako domowników. Będą mogli bez problemu doczekać do renty krusowskiej a chyba można iść na wcześniejszą rentę w krusie(facet od 60 lat)W przeciwnym wypadku nikt nic nie dostanie bo nie wydaje mi się żeby nagle znaleźli kasę na 4000 rent. Jeżeli teraz nie weźmiecie premi to niby kiedy? Jeżeli ojcie nie dostanie RS to kiedy wam przepisze ziemię za 10 lat jak będzie miał lata na rentę z krusu! Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał. Nie dajcie się wykiwać na te 75 tysi tylko czy wasi rodzice się na to zgodzą? Niby nic nie tracą ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Rozważałem pozbawienia ojca 1100zł miesięcznie już przy naborze na MGR i teraz żałuję że tego nie zrobiłem. Podział tych rent też był trochę nie halo ojciec na siebie ma 16h w tym 11ha ornej i miał 16 Esu i się ciut nie załapał a kilka wiosek dalej załapali się co mieli z 1ha więcej i to same piachy i zero hodowli , bywalcy sklepowi.

Może się ktoś orientuje czy można przejąc inną ziemię bo mam sporo dzierżaw i kilka ha jest na brata (które miały go ratować od wojska) mógł by mi przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Oczywiście że można tak jak mi mówili nawet całe gosp. może być dzierżawione. Narzeczona składała wniosek na jedną ziemię ale wyszło inaczej i złożyliśmy odpowiednie zmiany w biznesplanie i wniosku i jest co innego. Zadzwoń do agencji i się dokładnie dowiedz. Jeżeli chodzi o pozbawienie ojca renty to fakt może być mu przykro jeżeli by się okazało że przyznali by mu rentę ale z drugiej strony młody gorzej po du.. dostanie jeżeli premia przepadnie. A jak to jest z rentami koniecznie benef. musi posiadać ziemię czy może teraz przepisać i być ubezpieczony w krusie jako domownik. Ja bym się dopytał może jest jakaś bramka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

@ rafftti kto ci powiedział że może być całe gospodarstwo dzierżawione? Mi w ODR nie potrafili jednoznacznie określić czy coś takiego by przeszło w agencji.Czy taka dzierżawa mogłaby być od członka rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Mówił mi facet w agencji w wawie. pewny nie jestem ale skoro rodzice mieli by ci przepisać gosp. to dzierżawa od rodziny też powinna przejść. My zmieniliśmy teraz że zamiast 8 z kawałkiem przepisane jest 4 z kawałkiem i cztery wydzierżawione. Właśnie wruciłem z agencji gdzie poprawialiśmy jakieś szczegóły w tych właśnie zmianach i odrazu złożyliśmy wniosek o płatność. Myślałem że wniosek o płatność będzi można złożyć dopiero jak to wszystko rozpatrzą ale powiedzieli żeby już teraz składać. Teraz można odliczac do trzydziestu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj