wiktor27

przepracowany olej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiktor27    1

co powiecie nato jagbym wlał olej przepracowany od ciągnika do ładwacza?jakoś trzeba zużyć ten olej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

my zużytym olejem zawsze zabezpieczamy na zimę burty od rozrzutnika i skiby od pługa, żeby korozja nie brała, jest olej to trzeba jakoś wykorzystać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ja oprócz zabezpieczania maszyn mieszam z trocinami i ogrzewam garaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

olej bardzo dobrze się pali, możesz polać mokre drzewo i będzie się długo palił, a jak polejesz benzyną, to benzyna się spali, a drzewno nie, jest wiele zastosowań przepalonego oleju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu7745    2

Ja bym nie polecał wlewać go do ładowacza lepszym rozwiązaniem było by oddać go do jakiegoś warsztatu samochodowego bo oni oddają do utylizacji a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie jak piszą inni polewanie drewwna w piecu lub konserwacja maszyn ja osobiście jak robie zmiane ze wszystkich 4 traktorów to maluje wrota od stodoły i garaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Od tego roku trzeba mieć papier że zuzyty olej oddało sie do utylizacji, podczas kontroli lepiej zeby nie widzieli u was pomalowanych dźwi od stodoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34
Napisano (edytowany)

Gdzie jest to napisane że trzeba mieć taki papier? Bo jak na razie z niczym takim się nie spotkałem <_< Z tego co mi wiadomo to trzeba mieć odpowiedni pojemnik na gromadzenie tego oleju

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

@poosa21 ma rację. Trzeba mieć kwit że olej został oddany do utylizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja ani nie spalam ani nie maluje bram olejem. Zresztą mam firmę, troche oleju się przelewa, więc mam beczkę i oddaje go w hurtowni skąd kupuje świeże oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

poosa21 dobrze gada ostatnio byłem na szkoleniu i nagadywali żeby chociaż raz oddać do utylizacji,żeby mieć papierek że się gdzieś ten olej podział,najlepiej jak zebrać większą ilośc,żeby się opłacało ich wzywać o foli i środkach niewspomne :D zamiast robić w polu rolnik teraz musi w papierech siedzieć ;[ i się pilnować żeby na wszystko mieć papier :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a my przepracowany olej już kilka lat do utylizacji oddajemy, żeby było śmieszniej to jeszcze firma która odbiera od nas olej jeszcze parę groszy za to płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zaraz poszukam namiarów na tą firmę i ci na PW wyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

gazi a ile płacą za 1 litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Napisano (edytowany)

płacą w groszach ale nie pamiętam dokładnie ile a faktury nie chce mi się szukać, cena zależy też od poszczególnego klienta, bo inaczej zapłacą dla takiego co ma jednorazowo 1000l a inaczej np dla nas gdy mamy na odbiór tylko ok 400-500l

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Na dodatek oleje do utylizacji nie mogą być zmieszane, czyli silnikowy osobno, hydrauliczny osobno i przekładniowy też.

 

 

 

Zużyty olej pali się świetnie, ale do ogrzewania nadaje się wyłącznie zużyty olej roślinny. Przepracowany olej silnikowy tym różni się od nowego jak czysty nowy bandaż od zdjętego z zaropiałej rany. Przepracowany olej zawiera toksyczne, rakotwórcze związki chemiczne które podczas spalanie powodują emisję dioksyn i metali ciężkich które opadają częściowo w pobliżu naszego domu, na ogrody i pola skąd pobierane są przez rośliny. Chyba każdy zna wpływ metali ciężkich na zdrowie człowieka.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas nie ma problemu z odbiorem zmieszanych olei, najważniejsze aby nie były zmieszane z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja mam piecyk na olej pszepracowany tylko że u mnie jak się pali olej nawet dymka z komina niema tylko że piecyk mam pszykręcony do podłogi bo takto to się ruszał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utylinia    0

Witam

Na terenie dolnegośląska polecam utylinie która odbiera wszelkiego rodzaju odpady.

Skupuje oleje silnikowe, hydrauliczne jak i spożywcze.

Ceny niestety nie mogę podać bo to zależy od ilości i odległości.

Wystawiamy Kartę Przekazania Odpadu która jest potrzebna w razie kontroli.

Zainteresowanych proszę o kontakt 509903350 logistyka@utylinia.pl

Edytowano przez utylinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Od tego roku trzeba mieć papier że zuzyty olej oddało sie do utylizacji, podczas kontroli lepiej zeby nie widzieli u was pomalowanych dźwi od stodoły.

 

 

Nie żebym się upierał ale czy KPO nie będzie obowiązkowy od 2013 r. ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj