Skocz do zawartości
Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Przyczepy
Jackassiu    50

Tak :rolleyes: Począwszy od przyczepy lekiej - której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bo słyszałem ze rozrzutnika jednoosiowego nie trzeba, a przecież to prawie to samo

Jackassiu    50

Rozrzutnika nie musisz rejestrować do póki przewozisz na nim obornik, jeśli już byś założył tylną burtę i woził np : zboże, cegły czy co kolwiek innego a złapała by Cie policja mogłoby być nieprzyjemnie :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a chyba jeszcze kilka lat temu nie obowiązku rejestracji jednoosiowek.

Jackassiu    50

ojjj, jak było kilka lat temu to Ci nie powiem :rolleyes: Wiem jak jest teraz i to Ci przekazuje :)

beja    0

Te stare przyczepy, nawet jednoosiowki były rejesterowane. Rozrzutnik obornika jak też przyczepa samozbierająca są traktowane jako sprzęt rolniczy i nie ma obowiązku ( a nawet możliwości rejestracji ). Jeżeli masz jednoosiówke własnej produkcji zarejestruj ją jako SAM o ładowności do 750 kg. W takim przypadku nie są wymagane hamulce w przyczepie. Koszt takiej rejestracji powinien wynieść ok. 600 zł, a na taką ładowność przegląd masz bezterminowy i niskie OC, a ile załadujesz na tą przyczepe to już twoja sprawa.

beja    0

Jeżeli jest zawieszana to na mój chłopski rozum wystarczą tylko światła odblaskowe z tyły, a jeżeli cała konstrukcja wykracza poza obrys ciągnika to również z przodu.

beja    0

Przez policje jest tratkowana jako przyczepa, więc powinna być rejestrowana, najlepiej zarejestrować jako SAM o ładowności do 750 kg.

waldek315    2

witam po co na niektórych przyczepach/naczepach są namalowane nr. rejestracyjne pojazdu na tylnej burcie ?

pawel14011    0

Na tylnej burcie numery są namalowane przeważnie w pojazdach używanych na budowach. Jak się rejestracja zachlapie to widać na burtach. Nie wiem czy jest taki obowiązek czy tylko dozwolenie.

Pojazdy wojskowe nieraz mają tylko numery namalowane i nieraz nie mają wogóle tablic rejestracyjnych - jest to dozwolone przez kodeks drogowy (zresztą wojsko rządzi się swoini prawami).

waldek315    2

w zasadzie tak jeśli diagnosta podbije masz już praktycznie zarejestrowaną jeśli stwierdzi że to wyrób fabryczny może nie podbić

same    0

wie ktos może czy do rejstracji przyczepy wystarczy chamulec na jedna oś i na ktorą?/

gryfel    5

Do przyczepy rolniczej 3,5t wystarczy jeden hamulec na przednią oś aby ją zarejestrować, taką informację otrzymałem stacji kontroli pojazdów.

wojno33    8

A czy da radę zarejestrować przyczepę SAM 2 osiową tyle że bez hamulców?

klejnus    0

I ja sie wtrącę do tematu z pytaniem. Mamy przyczepę łódkę ze złomu. Brak papierów itd. Rama wszystko zdrowe. Potrzebny jest jej remont nowe koła itd. I teraz pytanie czy taką przyczepę można rejestrować jako SAM? Wiadomo ze konstrukcja skrzyni będzie inna niż oryginał no ale rama zostaje. Tak wiec czy rade ja rejestrować jako SAM? I czy potrzebne sa plany itd by ją zarejestrować. Pozdrawiam

same    0

Do przyczepy rolniczej 3,5t wystarczy jeden hamulec na przednią oś aby ją zarejestrować, taką informację otrzymałem stacji kontroli pojazdów.

o wielkie dzię ki bardzo mi to pomogło

beja    0

Przy rejestarcji jako SAM podpisyjesz oświadczenie pod groźbą odpowiedzialności karnych że rama jest własnej konstrukcji, chociażby dlatego warto zmodyfikować ramę, no i pozostaje pytanie jako co chciałbyś zarejestrować? Jeżeli jako przyczepe pod łódke o DMC 750 kg. to robisz szkic ramy wlasnej konstrukcji, 4 zdjecia, do wydziału komunikacji po pismo o nabicie numerów, dalej na SKP, i potem spowrotem do wydziału komunikacji, w takim przypadku przegląd bezterminowy. Jeżeli jako rolnicza o DMC 1,5 T to podobnie tylko że przegląd co rok.

junior112    0

Witam

A ja z kolei mam takie pytanie przeglądam cały temat i nic takiego nie znalazłem. Kupiłem ramę na złomie 3, 5 tony oryginalny zaczep itp. na ramie brak jakichkolwiek nr czy nawet śladu zęby były tam kiedykolwiek, cała reszta jest wykonana prze ze mnie czy taki zestaw mogę zarejestrować, jako "SAM" czy jeżeli rama jest fabryczna to nie ma szans??

gryfel    5

Masz szanse zarejestrować tą przyczepę jako SAM ale musisz np. powspawywać jakieś wzmocnienia na rogach ramy żeby nie wyglądała jak fabryczna. dał wzmocnienie przez środek ramy. Tym sposobem sąsiad właśnie zarejestrował swoją przyczepę.

junior112    0

Masz szanse zarejestrować tą przyczepę jako SAM ale musisz np. powspawywać jakieś wzmocnienia na rogach ramy żeby nie wyglądała jak fabryczna. dał wzmocnienie przez środek ramy. Tym sposobem sąsiad właśnie zarejestrował swoją przyczepę.

Dzięki w poniedziałek zaczne to wszystko załatwiać to dam znać jaki jest rezultat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się