Skocz do zawartości
Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Przyczepy
stek98    69

Witam

Czy na podstawie tylko tego dokumentu da radę zarejestrować przyczepę.post-78016-0-22083600-1471808483_thumb.jpg

W dokumencie są dane mojego ojca więc jeżeli będzie konieczna umowa to nie ma problemu.

kitowiak    320

chyba trzeba bedzie umowę, jak jak sie pytałem to w starostwie mi mowili ze trzeba pisać akt darowizny i pieczątkę notariusza...

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

Może ktos wie jak wyglada temat rejstracji przyczepy rolniczej skorupowa tandem sprowadzonej z Francji. Handlarz twierdzi ze tam nie była zarejestrowana, sprzedaje na umowe  nie wystwia faktury. Twierdzi ze można normalnie zarejstrować tylko ja mam pytanie jak ? Jak nie ma dowodu z Francji ?

DARKPANTER    5

Jak ja kupowałem swoją przyczepę z holandii gdzie też nie ma tam rejestracji, tylko, że ja miałem fakturę na której była adnotacja: Przyczepa rolnicza sprowadzona z Holandii. Niepodlegająca tam rejestracji. I poszło bez problemu. Nowy zakup się szykuje?

bialy2005    193

Rozgladam sie za skorupowa 10-12t tak od niechcenia ale trafiła sie fajna w dobrej kasie i sie zastanawiam :)

jahooo    251

Z Francji tak nie zarejestrujesz, bo tam wymagany jest dowód i tablica w przyczepie.

bialy2005    193

Tez własnie poczytałęm troszke i Francja  rejestruje przyczepy rolnicze. Wiec handlarzyk sciemnia. Bede w jego okolicach niedługo to zajade i to obejrze, zobaczymy co wymysli. Jak ją zarejestruje to  wtedy wchodzi w rachube :) 

Nikita_Bennet    100

....Jak ją zarejestruje to  wtedy wchodzi w rachubę  :)

I to jest zdrowe podejście ;)

Jak handlarz zarejestruje na siebie, dostanie tablice rejestracyjną + dowód rejestracyjny (twardy) to z nim umowę kupna-sprzedaży lub jak prowadzi działalność to wystawi fakturę. Ty kupujesz od firmy albo od polaczka. Jak wyjdą szwindle to Ty nie wiedziałeś a tłumaczy się gość/sprzedawca.

Oczywiście jak sprzedaż na umowę K-S to do umowy dane gościa z jego dowodu osobistego (i przyczepa zarejestrowana na niego) a nie on ma gotowca z gościa na którego to zarejestrował.

xzibit0000    3

kolega wyzej ma racje. gdyby miał papiery to by zarejestrował bez dodatkowych kosztów i bez problemu ze wględu na chęć pozbycia się owej przyczepy

Nikita_Bennet    100

albo chce pogonić przyczepę bez papierów i papiery oddzielnie bo czasem ktoś szuka przyczepy bez papierów a czasem komuś potrzebne same papiery.

fezoi    47

Jak wygląda u Was sprawa przeglądów w przyczepach typu "sam"  (dwukółka) , kiedyś było bezterminowo i tak mam w dowodzie rej. (dowód z 1988roku, pisany flamastrem :) , tablica rej.czarna). ładowność 1000kg, masa własna 400kg (oś bez hamulców) czyli DMC do 1,5T . rodzaj -przyczepa, przeznaczenie -uż.własny . Przyczepy pow. 750kg podlegają przeglądom , tylko co ile ? Wydział kom. twierdzi , że przyczepa SAM nie może być "rolnicza" , diagnosta : pow.750kg ma mieć hamulce , jednocześnie ma w cenniku przeglądów :przyczepa ciężarowa rolnicza do 1,5TDMC (40zł).W dow.rej.ciągnika mam Q1-1500KG(przyczepa bez hamulca).Żeby uprościć , w jakimś rozporządzeniu wyczytałem , że poj.SAM podlegają przeglądom co 1 rok . Opłacam OC , ale ten stary dowód w razie kontroli na drodze" zmienia właściciela " :( i OC raczej nie ma mocy w razie jakiegoś zdarzenia.

fezoi    47

Aż tak ambitny nie jestem  :) , diagnostę może namówię , bo miał się dowiedzieć jak ugryść moją "biedkę". Ogólnie stwierdzam , że najlepiej jak SKP i WK mają takie same zdanie w danej sprawie . Robiłem konsultacje między nimi przy prostowaniu spraw z D47 i HW i wyszło b.pozytywnie .Pozdrawiam.

Roki212    83

Koledzy czy teraz badania techniczne wszystkich przyczep trzeba wykonywać w okręgowej stacji ?

Jeśli przyczepa ma w dowodzie wpisane ładowność 3,5t to nie zrobię badań w podstawowej?

Edytowano przez Roki212

MF675ursus    70

Dopuszczalna masa całkowita (DMC) tej przyczepy przekracza 3,5 tony (DMC- masa własna plus jej ładowność) więc badanie techniczne tylko na stacji okręgowej. To samo tyczy się ciągników, np ursus ciężkiej serii czy MF675/690

escha    2

Napisz to jeszcze raz tak żeby Ciebie zrozumiano

Kawa na ławę. Podstawowa Stacja Kontroli  Pojazdów. wykonuje i wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym dla pojazdów do 3.5tony dopuszczalnej masy całkowitej. Więc pojazd o DMC powyżjej 3500kg na Stację Okręgową.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się