Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

zasada jest prosta (przerobiłem boleśnie na swoim przykładzie), kupujesz i tego samego dnia OBT, zmiana ubezpieczyciela (bo mam wszystko w PZU), i wizyta w Wydziale Komunikacji. Potem święty spokój. Lepiej te parę złoty odchorować na początku i mieć miej siwych włosów na głowie niż potem kombinować z papierami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Lub nie łakomić się na nie sprawdzone okazje.

Kolega kupił taką D-50 z pełną ciągłością umów kupna-sprzedaży,DR był na pierwszego właściciela,a umów było z cztery.Ponoć można to sądownie sprostować.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeżeli są wszystkie umowy i umowy są na prawdziwych ludzi z prawdziwymi peselsami to wszystko załatwią w Wydziale Komunikacji.

Jeżeli jednak trafi się wirutalny właściciel gdzieś pomiędzy to różnie może być.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Brakuje trzeciej umowy ,jest 1 2 - 4. A osoby z drugiej umowy już nie żyją,aby pominąć trzeciego kupującego i podpisać umowę z 2 do 4 było by ok. Ale druga i czwarta umowa są opieczętowane przez urząd skarbowy.Zostaje tylko sąd ponoć koszt takiego odkręcenia to około 1 tyś.Dodam że gra warta zachodu zakup przyczepy w b.d. stanie za 2tyś.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

A wiec kupno, przeglad ale jak ubezpieczyciel ma mi zrobic ubezpieczenie jak nie ma dowodu rejesracyjnego. Na podstawie kwitu od komornika? Wątpie.

No i wydział komunikacji ..... tu dopiero zaczynają sie schody

Musze zobaczyc ten kwit, wtedy bede wiedział czy ryzykowac czy odposcic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

marka/model, rok prod, oraz że przyczepa z takim a takim nr ramy starczy do ubezpieczenia, pytałem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Mam taki problem. Prczyczepę kupiłem z 10 lat temu od komornika z upadłej firmy. Nie było takiej potrzeby jej przerejestrować. Natomiast teraz bym potrzebował ją zarejestrować. Mam dowód od niej, ale nie mam umowy z tym komornikiem. Była spisana, teraz jak jest potrzebna to gdzieś zagineła. Kontaktu z komornikiem nie ma. Czy da się wybrnąć z tej sytuacji jakoś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

No dowód jest na tą firmę co upadła, a teraz żeby przerejestrować potrzebuję umowę. I szukam jakiegoś rozwiązania w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A jego biuro komornicze istnieje?

Może istnieje i są gdzieś jakieś stare akta?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Tylko jak go poszukać? Nie pamiętam ani nazwiska ani nic o jego firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pytać ;)

 

Przejedź się po biurach komorniczych i popytaj.

Weź DR i próbuj, innego pomysłu nie mam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Czy mając tylko numery ramy można zarejestrować D47?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Mam fakturę zzakupu z zakładem po którym jeździła przyczepa Ale nie była rejestrowana można ją jeszcze zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie była  rejestrowana?  ,  gdybyś  miał  też  fakturę zakupu  przez  zakład  nowej przyczepy ,  wtedy by  się  dało , inaczej  myślę  że  nie da  rady 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a ja bym zaryzykował rejestrację. D47 jest rolniczą (B) i może nie miała nr rejestracyjnego ani dowodu bo ktoś gdzieś zgubił i sprzedano od tak bez blach i DR. Poprosić w wydziale kom. o wyszukanie danych tego podmiotu/firmy czy miał coś zarejestrowanego o takim a takim numerze ramy bo na fakturze u TelefonyRadom pewnie jest ten numer.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Ta firma to elektrownia i chodziła po zakładzie tylko i wyłącznie
Tata widział tą przyczepę od początku i jak była aukcja to ją kupił nigdy na 100% nie była rejestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no to nie wiem. Napewno jest to pojazd używany (skarbowo powyzej iluś miesięcy iluś kilometrów), więc homo nie będzie wg mnie potrzebne.

 

Zapytaj na forum-norcom bo tam była dyskusja o używanych pojazdach które nie zostały nigdy zarejestrowane.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wydrukuj to i zapytaj diagnosty jak Ci zaszereguje ;)

Ewentualnie zadzwoń do Wydziału Komunikacji i podaj numer ŚH - te literki co zaczynają się od PL.

 

Wg mnie ciężarowa-rolnicza czyli przegląd co dwa lata a sugeruję się prędkością bo jest max 30 na tej karcie co podałeś.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No właśnie i mi się tak wydaje ale miałem dzisiaj konflikt z diagnostą bo powiedział że to ciężarowa a w dowodzie pisze tylko przyczepa uniwersalna więc ja mu tą karteczkę wydrukowaną pokazałem a on ze jego kartka nie obchodzi i wgl. Pisze w dowodzie wyraźnie T-058/8 a rodzaj pojazdu i przeznaczenie to przyczepa uniwersalna aż w końcu przyszedł drugi diagnosta i mi wbił jako rolnicza tzn na 2 lata a nie na rok. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj