Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Arek    218

D46 D46A D46B?

Zgodnie z prawem to tabliczkę nabijesz na stacj ;)

Natomiast najszybciej kupić na allegro tabliczkę i nabić wszystko samemu.

 

Napewno chcesz mieć przeglądy co 2 lata więc choćby skały srały to ma być na tabliczce D46B ;)

Poczytaj zresztą sam.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=4582&start=60

 

A nawet nie wiem jak ma w dowód wpisane, koła 20" ale ma fabryczny sprzęg do drugiej przyczepy więc rolnicza ale to nie problem bo już przechodziłem przerobienie ciężarowej d50 na rolniczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

koła 20 to mogła być samochodówka a jak miałbyś tabliczkę z literką B czyli rolnicza, koła zamienione stąd 20stki, stacja wystawi zaświadczenie z badania D46B to dostaniesz dowód z rolniczą bez zabawy w przeróbkę ciężarowej na rolniczą (podejrzewam że z 200-300zł Cię wyszło to z D50).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba miałem farta z tą D50, w dowodzie (z lat 90tych) było wpisane typ: przyczepa. Już dawno skończyły się miejsca na przeglądy a żeby wymienić dowód na nowy musiałem mieć ważny przegląd. Pojechałem więc na SKP, diagnosta zrobił przegląd i na tym papierku wpisał ciężarowa-rolnicza tylko się zapytał czy napewno nie jeździ z ciężarówką :) Było to w 2011r. Koszt tyle co zwykły przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

szanuj tego diagnostę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy jest jakiś sposób aby zarejestrować taką przyczepę:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-tandem-wywrotka-CID757-ID7ZN39.html#8b14af6d66

Dzwoniłem do gościa to dokumentów oczywiście nie ma?

ewentualnie takie cudo:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-tandem-wywrotka-CID757-ID7ZCNl.html#8b14af6d66

 

Lub drugie głupie pytanie czy takie przyczepy wymagają rejestracji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Żeby legalnie się nimi poruszać po drogach publicznych muszą być zarejestrowane. Koszt rejestracji przyczepy SAM ok 5 tysi ale to trudny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Czy jest jakiś sposób aby zarejestrować taką przyczepę:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-tandem-wywrotka-CID757-ID7ZN39.html#8b14af6d66

Dzwoniłem do gościa to dokumentów oczywiście nie ma?

ewentualnie takie cudo:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-tandem-wywrotka-CID757-ID7ZCNl.html#8b14af6d66

 

Lub drugie głupie pytanie czy takie przyczepy wymagają rejestracji?

Aby poruszać się po drogach publicznych to wg mnie potrzebują być zarejestrowane.

A zarejestrować da się prawie wszystko ;)

Poczytaj trochę o przyczepach SAM np na norcomie, lub o zakupach od komornika choć czasy gdy komornik pomógł w czymś takim daaaawno minęły.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ogłoszenie z zachodniopomorskiego, czyżby blacha zsl?

wg ufg: polisa: INC-080333/001 dla pojazdu: AUTOSAN (PRZYCZEPY) PRZYCZEPY WYWROTKI 

czyli pojazd ubezpieczony.

Ale kupno papierów to może być śmierdząca sprawa - pamiętaj o tym.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@Nikita_Bennet możesz rozwinąć wątek?Skąd mogą wiedzieć że kupiłem same papiery czy całą przyczepę?O to Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

z treści ogłoszenia bo jest tam cytuję:

"Witam sprzedam pozostałosci po przyczepie D46 wazne oc biała tablica wiecej inf pod numerem tel"

 

No i gość ma 3 ogłoszenia z czego na jednym jest tylko dowód ;)

 

Zresztą jak nie patrzył - dokupujesz papiery do posiadanej przyczepy bo raczej wątpię abyś dostał element konstrukcyjny ramy z nr ramy/VIN i wspawał go u siebie, zresztą taka wstawka też ...


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

hmm - wydawało mi się że coś takiego jest karalne ;)

No i w razie stłuczki ubezpieczyciel może drążyć temat i nie wypłacić OC jak weźmie rzeczoznawcę i znajdą stary nr ramy na przyczepie (mechanoskopia i takie tam).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wiem,wiem. ;)

A jest jakiś nie karalny sposób zarejestrowania takiej przyczepy?Gdyby to była przyczepa typu SAM to rozumiem-cała procedura:rzeczoznawca,przegląd,itp.Ale ja mam oryginalną d-46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chyba że masz znajomego diagnostę,bo każdy pozna się na tym że numery są świeżo nabijane.

Potrzebna do kompletu jest jeszcze tabliczka znamionowa.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wiem,wiem. ;)

A jest jakiś nie karalny sposób zarejestrowania takiej przyczepy?Gdyby to była przyczepa typu SAM to rozumiem-cała procedura:rzeczoznawca,przegląd,itp.Ale ja mam oryginalną d-46.

kupić  dokumenty  ,  załatwić  w  stacji okręgowej  dorobienie  tabliczki , zniszczenie miejsca  gdzie  nabity  jest  stary numer i  jest  legal  ;)

 

odpowie  ktoś?

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3541-z-cyklu-znalezione-na-allegro/page-687?do=findComment&comment=1473932


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zniszczenie obecnego nr ramy ;)

kupno papierów ale nie przerejestrowywać tylko dopilnować aby było OC,

opinia rzeczoznawcy odnośni nr ramy + ewentualnie że przyczepa jest ciężarowa-rolnicza i aby wypisał wszystkie dane do DR (może to zrobić),

skierowanie na nabicie nr+tabliczka znamionowa,

wykonanie nr ramy+TZ na OSKP,

Potem przerejestrowanie przyczepy na siebie już z nowym nr ramy (i po dobrej opinii rzeczoznawcy przyczepa na kołach 8,25 będzie rolniczą).

 

I nikt nie podskoczy, nawet służby upoważnione do kontroli.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W mało  jakiej przyczepie  da  rady  znaleźć  nr  ramy , np  w  d55  nr  jest  bity na  tylnej  belce a  ta  belka  w  większości  jest  wyrwana  i  wstawiona  inna .

Przerabiałem  taką  na  rolniczą  i  diagnosta  sie  zdziwił  że  jest numer , mówił że  w  wiekszości nie  ma,  ale  to nie  problem, po prostu pisze  że  nie  odnaleziono  nr  i  nabijają numer  

Więc  nie  rób  z  igły  wideł  ,  to  nie  takie  trudne 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

przyjedź do mnie na niektóre stacje kontroli pojazdów - odprawią Cię z kwitkiem. Diagności sami nie nabijają, najpierw decyzja od starosty. Znam takich co bez opinii rzeczoznawcy ani rusz. Ja opisałem jak to powinno wyglądać ;)

 

PS: kupowaliśmy przyczepę - była na lawecie to od razu na stację - sprzedawca darł pół godziny z farby, kilka telefonów ale znalazł oryginalnie nabity nr ramy ;)

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeżeli cecha identyfikacyjna (nr ramy nadwozia podwozia lub VIN) wyparuje w wyniku naprawy lub korozji ktoś musi nabić nowy nr ramy nadany przez starostę w formie decyzji. Taki nr nabija odpowiednia stacja kontroli pojazdów (OSKP) a dokładniej diagnosta na niej pracujący ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

1. kwestia dogadania się ze sprzedającym kto o to wystąpi ;) bo nabicie określa się w decyzji więc już można u kupującego chyba,

2. opinia rzeczoznawcy bardzo pomaga jak sprzedającemu się nie chce

3. przecież jest tabliczka ;)

 

Ogólnie temat prześwietlałem jakiś czas temu - przy dobrych wiatrach się da. Natomiast jedna chwila nieuwagi i niepotrzebnie otwarta gęba i jest problem.

Poza tym nawet na tym forum pisano że najłatwiej zalegalizować przyczepę przez komornika a tam w operatach jest że nr ramy nieczytelny ale model i rok produkcji jest i wtedy ta sama droga.

 

Problemy są jednak dwa:

1. dalej jest to niezgodne z prawem bo papiery są od innego pojazdu,

2. w razie wypadku jak ktoś ma OC w firmie krzak to firma może próbować się wymigać od wypłaty OC (a jak ktoś wylądował w szpitalu to robi się naprawdę gorąco). Poczytajcie jak te wynalazkowe firmy mają tanie OC ale jak dochodzi do wypłaty to nawet sprawdzają czy auto nie pochodziło z przestępstwa (zaniżenie wartości przy sprowadzeniu=uniknięcie opłat celnych=wg firm przestępstwo).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj