Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Nie pamiętam dokładnie ale około 200zł.

Na pewno są to grosze w porównaniu do zakupu owej...

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ile czasu od zakupu mam na przerejestrowanie przyczepy D-50 ?? skarbówka opłacona w ciągu 2 tyg ;I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Ja rejestrowałem po dwóch latach, powiedziałem że była niesprawna i nie mogłem zrobić przeglądu, jedyne co załatwiłem od razu to ubezpieczenie OC.

Może ktoś wie czy muszę zgłaszać do US, jeśli kupię coś, co nie podlega rejestracji, np. rozrzutnik do obornika lub ładowarkę teleskopową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pytanie gdzie jest Dowód Rejestracyjny i czy przyczepa jest gdzieś wymieniona przy przekazywaniu spadku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

 

Może ktoś wie czy muszę zgłaszać do US, jeśli kupię coś, co nie podlega rejestracji, np. rozrzutnik do obornika lub ładowarkę teleskopową.

Opłata w urzędzie skarbowym jest od działań cywilno prawnych,więc powinieneś jeżeli jest napisana umowa kupno - sprzedarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dowodu niema ale jest wymieniona w spadku?

znajdz nr ramy+odkręć nr rejestracyjny i podjedź z + aktem darowizny czy co tam masz do do wydziału komunikacji i podpytaj.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnoście rejestracji przyczep zza granicy. Slyszalem, ze u samochodowych przedglady sa drozsze i trzeba robić co rok, natomiast ciezarowo-rolnicza i rolncze juz normalnie, czly co dwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ciężarowa - co roku przegląd (OBT) i koszt 163zł dla 6tonowej.

Ciężarowa-rolnicza czyli rolnicza ma OBT na dwa lata i koszt coś koło 70zł

Jak ściągasz przyczepę która nie była zarejestrowana zza granicy to będziesz musiał zrobić badanie techniczne prędzej czy później.

Zapytaj w swoim wydziale komunikacji czy możesz najpierw zrobić badanie techniczne a potem iść z umową czy fakturą i briefem do rejestracji - jeżeli tak to kwestia aby diagnosta wpisał w dokumencie z badania że przyczepa jest rolnicza, określił masy, naciski (odczytał z tabliczki znamionowej).

Jeżeli Wydział się uprze że najpierw do nich bo PC (miękki DR) a potem do diagnosty to mogą Ci zrobić ciężarową ale wtedy "zmiany konstrukcyjne" i masz rolniczą ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielv40    0

Mam taki problem, otóż mam na oku przyczepę d35 i jest do niej tylko dowód rejstracyjny. Kupił ją jakiś facet dawno temu i nie przerejestrował na siebie a teraz sprzedaje. Przyczepa pochodziła z SKR-u i na SKR jest zarejestrowana. Numery ma jeszcze przedpotopowe z lat 70-tych. Czy da się coś zrobić abym ją zarejestrował na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Czy masz dowód rejestracyjny i tablicę rejestracyjną (pewnie 2 litery i 4 cyfry)?

Masz fakturę z SKRu na gościa?

Masz umowę z gościa na Ciebie?

Jeżeli tak to masz wszystko co trzeba.

 

Zobacz tutaj: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7382&highlight=d-35

 

Ta przyczepa czy to sztywna czy wywrotka jest przyczepą rolniczą. Jedziesz na Stacje kontroli pojazdów aby zrobili okresowe badanie techniczne (na dwa lata). Zrobią Ci to na zaświadczeniu/kartce.

Z tym idziesz do WK i przerejestrowujesz przyczepę na siebie.

OC masz mieć wykupione od daty nabycia przyczepy przez Ciebie (czyli wpisz taką datę na umowie jak będziesz kupował OC).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dowodu niema ale jest wymieniona w spadku?

 

ja tak zarejestrowałem przyczepę wiec można tylko był tam nr ramy i nr rejestracyjny na postanowieniu sądowym

danielv40  skr pewnie już dawno nie istnieje??

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielv40    0

U skr-u nie ma 20 lat. Ale odmówiłem gościowi, trafiła mi się d-50 z papierami w rozsądnych pieniądzach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Znajomy ma przyczepę z tablicą i DR z lat osiemdziesiątych i od tamtej pory nie była opłacana i miała robionego przeglądu. Właścicielem był jego ojciec, który zmarł 25 lat temu. W spadku przyczepa nie była ujęta.

Czy dało by się ją teraz jakoś zarejestrować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tak na szybko ale ciut naciągane to umowa między ojcem a synem z datą sprzed śmierci ojca (dziwnie będzie wyglądać, wiem). Potem Ty ją kupujesz i ubezpieczasz od dnia z umowy K-S.

Potem na OSKP celem zrobienia przeglądu i ustalenia danych do nowego dowodu rejestracyjnego (napisz jaka to przyczepa - model).

Sprawdzić tylko czy są numery na ramie oraz czy jest tabliczka znamionowa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak nie ma tabliczki znamionowej to kupić na Allegro i nabić samemu, bo z nabiciem na stacji to jaja wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak właśnie myślałem, że najlepiej napisać umowę ze starą datą...

Tabliczki nie ma bo odpadła paręnaście lat temu, numery jeśli ich korozja nie zjadła to są. Przyczepa to D46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

D46 D46A D46B?

Zgodnie z prawem to tabliczkę nabijesz na stacj ;)

Natomiast najszybciej kupić na allegro tabliczkę i nabić wszystko samemu.

 

Napewno chcesz mieć przeglądy co 2 lata więc choćby skały srały to ma być na tabliczce D46B ;)

Poczytaj zresztą sam.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=4582&start=60

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żeby nabić na stacji trzeba mieć zaświadczenie z UK  o nabicie tabliczki zastepczej znamionowej.

Po nabiciu co przegląd  zawsze musisz mieć  te zaświadczenie bo może przeglądu nie przejść.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Zaświadczenie?

Chyba decyzję o nabiciu Tabliczki Znamionowej Zastępczej.

Nabijali mi kilka lat temu i żadna stacja nie chciała potem żadnego kwita.

Bajki wasz piszesz ;)

 

W tej sytuacji najszybszym rozwiązaniem choć niezbyt legalnym jest:

- sprawdzenie co to za przyczepa, wiemy że D46, jeżeli data pierwszej rejestracji jest inna niż 01.01.19XX to jest fajnie (jeżeli jest to pierwszy stycznia to tabliczkę musi nabić stacja kontroli pojazdów).

- kupujemy tabliczkę od autosana/sanoka i nabijamy stosowne dane, tabliczki można kupić na allegro:

http://allegro.pl/przyczepa-sam-rolnicza-ciezarowa-tabliczka-pusta-i4792672884.html

lub

http://allegro.pl/tabliczka-ursus-c330-c360-3p-c325-c328-4011-355-i4788021700.html 

ten drugi nabije ci dane jak poprosisz ;) czyli D46B zeby była rolniczą i przegląd na 2 lata.

wez dwie identyczne tabliczki (wyjaśnię potem),

- mocujesz tabliczkę tam gdzie była oryginalna i zamalujesz całą farbą cały element,

- kupujesz przyczepę a w umowie wpisujesz markę autosan czy sanok ale model D46B,

- wykupujesz OC na pojazd,

- jedziesz na stacje kontroli gdzie nie przyglądają się za bardzo pojazdom, pokazujesz dowód rejestracyjny, miejsce gdzie jest wybity nr na ramie (weź szczotkę drucianą aby przy nich wydrzeć rdzę) pokazujesz tabliczkę że jest to D46B. Jakbyś pojechał w deszcz żeby przyczepa była uwalona w błocie to jeszcze lepiej.

- dostajesz zaświadczenie o zrobionym przeglądzie i ma na nim być D46B, jeżeli nie wpiszą, ja bym nie płacił,

- z wszystkim co masz do WK po nowy DR pojazdu.

- remontujesz przyczepę, malujesz, przyczepiasz tę drugą tabliczkę co wcześniej pisałem aby wziąć dwie ;)

 

Pamiętaj o jednym - umieszczenie tabliczek nie należy do właściciela pojazdu tylko do uprawnionej OSKP na podstawie decyzji starosty. Ja niestety z racji zawodu wybrałem drugą drogę czyli w 100% legalną poprzez decyzję starosty, OSKP a żeby nie moja praca to zrobiłbym to tak jak opisałem wyżej bo taniej, szybciej i mniej łażenia po urzędach.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj