Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

A jak wygląda rejestracja przyczepy do traktorów ogrodowych/komunalnych o mocy ok. 22 km typu Kubota B2230? Przyczepa jest wyprodukowana przez dużą firmę, która sprowadza te traktory i osprzęt do nich z zagranicy. Przyczepa ma ładowność 2-2.5 tony i wymiary ok. 260 x 120 x 150 cm (dl x szer x wys), nie ma hamulców, posiada światła, jest wyprodukowana w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Kończy się raj dla rejestracji przyczep SAM - od 22 czerwca OSKP tracą uprawnienia do robienia przeglądów w tym zakresie i od tej pory jedyną możliwością do zarejestrowania przyczepy SAM będzie uzyskanie czegoś na kształt homologacji a to koszt już spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez0074    0

Witam,

Mój tata posiada przyczepę d46 która jest zarejetrowana na babcię. Babcia nie żyje od 10 lat ;/ i teraz chciałbym ją przerejestrowac na tatę jak to zrobić ? przegląd techniczny mam zrobiony na starych tablicach. ale teraz jak to zrobić żeby ją przerejestrować? Jak babka przepisywała gospodarkę na tatę to nie uznała w spisie maszyn ;/ więc przyczepy również. Myślałem że spisać umowę darowizny xD babki z ojcem że ta przekazuje mu przyczepę i już .... co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W ten sposób to pachnie kryminałem,bo co będzie jak pozostali spadkobiercy się dowiedzą?

Legalnie to musisz uruchomić prawo spadkowe,albo pozostali spadkobiercy muszą się zrzec przyczepy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREEKK1    0

Witam , mam podobny problem jak kolega bartez0074 , ojciec przepisał mi gospodarstwo jakieś 10 lat temu ale maszyny były zarejestrowane na niego ojciec zmarł 7 lat temu i teraz zastanawiam sie czy można teraz jakoś zarejestrować ciągnik i przyczepe na siebie. proszę o pomoc bo nie wiem co teraz mam z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a czy jest mozliwosc zarejestrowania przyczepy jesli mam tylko ta stara czarno bila tablice rej.? Umowa i dowod sie gdzies zapodzialy bo kupowana byla z 20lat temu od skr ktory juz nie istnieje. Teraz byl robiony remont i zastanawiam sie czy nie dalo by rady zarejestrowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
a czy jest mozliwosc zarejestrowania przyczepy jesli mam tylko ta stara czarno bila tablice rej.? Umowa i dowod sie gdzies zapodzialy bo kupowana byla z 20lat temu od skr ktory juz nie istnieje. Teraz byl robiony remont i zastanawiam sie czy nie dalo by rady zarejestrowac???
Jeżeli do wydziału komunikacji pójdzie ten na kogo była zarejestrowana a masz numer rejestracyjny to bez problemu zarejestrujesz

 

 

 

@bodzioman18

po pierwsze nie masz się czym chwalić bo faktycznie tak się dało a po drugie to może kupiłeś krojoną ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

ja kupiłem przyczepe d-47 bez dokumentów, teraz jest zarejestrowana jako samoróbka ;)

 

Znalazłeś rzeczoznawcę który się pod tym podpisał ? :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu85    6

Witam,

Mój tata posiada przyczepę d46 która jest zarejetrowana na babcię. Babcia nie żyje od 10 lat ;/ i teraz chciałbym ją przerejestrowac na tatę jak to zrobić ? przegląd techniczny mam zrobiony na starych tablicach. ale teraz jak to zrobić żeby ją przerejestrować? Jak babka przepisywała gospodarkę na tatę to nie uznała w spisie maszyn ;/ więc przyczepy również. Myślałem że spisać umowę darowizny xD babki z ojcem że ta przekazuje mu przyczepę i już .... co o tym myślicie ?

ja tak wlasnie zrobilem, pani w wydziale komunikacja nie oficjalnie mi tak podpowiedzila..tylko z data przed smiercia dabci..wzor takiej umowy znajdziesz w necie..sprawa spadkowa bedzie dlugo trwala i tez nie bedzi zadarmo..

 

Jeżeli do wydziału komunikacji pójdzie ten na kogo była zarejestrowana a masz numer rejestracyjny to bez problemu zarejestrujesz

 

 

 

@bodzioman18

po pierwsze nie masz się czym chwalić bo faktycznie tak się dało a po drugie to może kupiłeś krojoną ;)

wystarczy wniosek o zagubienie dowodu, jesli byla zarejestrowana to powinni miec ja w bazie danych..bez problenu wyrobia nowy, idz do WK to ci wszysko wytlumacza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

no wlasnie chodzi o to ze ojciec jej nie przerejestrowywal mial umowe kupna sprzedazy i taki plastikowy dowod ale nie moze tego znalezc nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez0074    0

ja tak wlasnie zrobilem, pani w wydziale komunikacja nie oficjalnie mi tak podpowiedzila..tylko z data przed smiercia dabci..wzor takiej umowy znajdziesz w necie..sprawa spadkowa bedzie dlugo trwala i tez nie bedzi zadarmo..

 

wystarczy wniosek o zagubienie dowodu, jesli byla zarejestrowana to powinni miec ja w bazie danych..bez problenu wyrobia nowy, idz do WK to ci wszysko wytlumacza..

 

 

 

Okej wielkie dzięki... tak też myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

 

Znalazłeś rzeczoznawcę który się pod tym podpisał ? :P

pewnie, żyjemy w takim kraju w którym wszystko idzie załatwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No w większości tak.Ale to masz jakiegos znajomego czy takiego pierwszego lepszego?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko się nie zdziw kiedyś jak jakiś nadgorliwy diagnosta nie podbije przeglądu i jeszcze zgłosi sprawę odpowiednim służbą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Skoro rzeczoznawca się po tym podbił wyrobił papiery to diagnosta przegląd musi podbić, no chyba że coś nie będzie sprawne. To jest legalna forma rejestracji przyczepy bez dokumentów, a przynajmniej była bo ktoś coś pisał że od któregoś tam będzie potrzeba robić jakieś homologacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli było by to legalne to każdą kradzioną przyczepę, ciągnik czy samochód można by było tak zarejestrować. A diagnosta wcale nie musi się podpisywać pod lewizną rzeczoznawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

no wiadomo że jakby chcieli sie doczepić to zawsze jakiś powód znajdą, ale chyba jednak lepiej mieć ją jakoś zarejestrowaną niż bez dokumentów jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja się pytałem u mnie w szkole na stacji diagnostycznej to mi powiedzieli że muszę mieć podpis rzeczoznawcy i oni zrobią swoje :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tylko jest jedno "ale".

 

Aby zarejestrować przyczepę trzeba usunąć stary nr ramy/nr VIN. Co będzie jak za słabo go usuniecie? Poczytajcie o technikach mechanoskopowych czy jakoś tak - na szkółce miałem w lapkach książkę o tym. Fajne rzeczy tam były opisane.

 

Usunięcie fragmentu ramy i wspawanie nowego? Myślicie że nie będzie widać?

 

To że tak robicie to jedna sprawa, gorzej jak dojdzie do wypadku. Wypadek Firma ubezpieczeniowa weźmie rzeczoznawcę lub traficie na kumatego gliniarza i zacznie się przeglądanie dowodu rejestracyjnego itp. Potem obejrzą przyczepę i jak znajdą że coś jest nie tak to firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty i wtedy będzie boleć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ja mówię tylko o przyczepach które nie posiadają numeru vin a po tabliczce zostały tylko nity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

każda która miała tablicę rejestracyjną miała nr ramy lub VIN, a jak miała TZ to też miała nr ramy/VIN.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nr ramy/nadwozia/ podwozia lub VIN jest zawsze na przyczepie!!

Fajne teorie tworzycie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj