Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Arek    218

gdzie obecnie najtaniej można ubezpieczyć przyczepkę o ład 3,5 tony i DMC4850??

 

TUW przyczepa rolnicza 35zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

thx, chyba sie do nich przejdę bo nie mam jeszcze 60% zniżek a w PZU krzyknęli 61PLN.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
mam jeszcze jedno pytanie gdzie kupić takie łączniki co łączy zaczep z przyczepą

a moglbys kolego troche jasniej bo nie lapoie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

thx, chyba sie do nich przejdę bo nie mam jeszcze 60% zniżek a w PZU krzyknęli 61PLN.

 

Ale te 30 pare zł jest ze zniżką właśnie 60%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

te dwa łączniki co są przyspawane do zaczepu

Edytowano przez 650elx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Witam.Mam na oku niedrogą przyczepę wywrotkę w idealnym stanie.

Właściciel mi powiedział, że nie jest zarejestrowana.

Czy dałoby się w jakiś sposób ją zarejestrować?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

pewnie że tak musisz jechać zrobić przegląd i iść do rejestracji i ci zarejestrują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Trzeba mieć coś o pochodzeniu,że ją kupiłem -umowa kupna sprzedaży, czy coś?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

2 osiowa 4,5 tony

To da się coś zrobić?

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Nie trzeba umowy, wybijania numerów , i tabliczki?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Musisz mieć umowę kupna sprzedaży dowód rejestracyjny na przedniego właściciela, przegląd i opłacone OC, a jak nie była rejestrowana to po decyzje o nadaniu nr do starostwa, później na stacje diagnostyczną nabić nr i tabliczkę znamionowa i do rzeczoznawcy który musi ja opisać i wydać decyzję ale jeżeli ona już kiedyś miała jakieś nr to nie taka prosta sprawa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Musisz mieć umowę kupna sprzedaży dowód rejestracyjny na przedniego właściciela, przegląd i opłacone OC, a jak nie była rejestrowana to po decyzje o nadaniu nr do starostwa, później na stacje diagnostyczną nabić nr i tabliczkę znamionowa i do rzeczoznawcy który musi ja opisać i wydać decyzję ale jeżeli ona już kiedyś miała jakieś nr to nie taka prosta sprawa

No jak ma jakiś numer i tabliczkę to nic z tego?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

A jeśli mój teściu kupił przyczepe w latach 90, zarejestrowana,faktura zakupu, dowód.Nie przerejestrował jej na siebie.Niestety teściu zmarł,czy jest szansa aby zarejestrować ją ponownie ale na siebie lub na żone? Całe gospodarstwo prawnie było przepisane na żone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Ja mam z kolei następujący problem. Kupiliśmy gdzieś na początku lat '80 nową przyczepę dwuosiową wywrotkę na 2 strony (nie znam marki, ale nie Autosan, tylko jakaś inna polska). Do tej pory nie była zarejestrowana, bo nie było takiej potrzeby. Jeździliśmy nią głównie po polach, a jeżeli już po drogach publicznych, to głównie na terenie gminy i nie mięliśmy problemów z policją/milicją (znaliśmy policjantów/milicjantów i nie sprawiali problemów). Teraz jednak coraz częściej pasuje się nią wypuszczać poza teren gminy i jest problem, bo ta przyczepa nie jest zarejestrowana. Obecnie chcemy ją zarejestrować, jednak do tej pory nie zachował się ani dowód kupna, a i homologację gdzieś diabli wzięli. Czy da się jakoś wykombinować, żeby zarejestrować tę przyczepę? Może być zarejestrowana nawet jako SAM. Wszystko jedno. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Tablicy to może nie ale chyba miejsce na tablice to tak. No to skoro jest miejsce na tablice to musi to coś oznaczać.

Ośmielę się nie zgodzić. Ja mam rozrzutnik, na którym (nie wiem po co) jest też miejsce na tablicę rejestracyjną.

 

Ja mam z kolei następujący problem. Kupiliśmy gdzieś na początku lat '80 nową przyczepę dwuosiową wywrotkę na 2 strony (nie znam marki, ale nie Autosan, tylko jakaś inna polska). Do tej pory nie była zarejestrowana, bo nie było takiej potrzeby. Jeździliśmy nią głównie po polach, a jeżeli już po drogach publicznych, to głównie na terenie gminy i nie mięliśmy problemów z policją/milicją (znaliśmy policjantów/milicjantów i nie sprawiali problemów). Teraz jednak coraz częściej pasuje się nią wypuszczać poza teren gminy i jest problem, bo ta przyczepa nie jest zarejestrowana. Obecnie chcemy ją zarejestrować, jednak do tej pory nie zachował się ani dowód kupna, a i homologację gdzieś diabli wzięli. Czy da się jakoś wykombinować, żeby zarejestrować tę przyczepę? Może być zarejestrowana nawet jako SAM. Wszystko jedno. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

jak ktoś╩ nie ma papierów to ja mam do sprzedania papiery z "przyczepą" na polską 6t jak cośto gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

jak ktoś z was nie ma papierów na przyczepe to pomoge, mam papier 6t z przyczepą za dobre pieniądze wiecej na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka w WK. Chciałem przerejestrować przyczepę marki SAM jednoosiową o dopuszczalnej ładowności 750 kg - tzw. "dwukółka". Dowód rejestracyjny aktualny i zaznaczone w nim, że przegląd techniczny "bezterminowo". Pola o DMC, masie własnej i dopuszczalnym nacisku nie wypełnione. Niestety pani w WK powiedziała, że nie da rady przerejestrować ze względu na tą ładowność i muszę udać się do SKP na przegląd, po którym diagnosta wyda oświadczenie o masie własnej, DMC i nacisku na oś. Pogadałem z diagnostą i zażądał on zważenia "dwukółki" (kwitu z wagi) i oświadczył że będzie ona zarejestrowana jako przyczepa ciężarowa rolnicza, tzn. że trzeba będzie robić badania techniczne co dwa lata (rzeczywista masa własna to około 500 kg - tak na moje oko). Nie bardzo mi się to "uśmiecha" bo przyczepa ta po drodze porusza się okazyjnie - bardzo rzadko, wolałbym ją mieć jednak zarejestrowaną. Mógłbym jeździć na dowodzie rejestracyjnym poprzedniego właściciela ale to też nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Nie wiem czy ta pani nadinterpretowała przepisy (ale pewnie nie), czy po prostu ktoś wypełniając dowód rejestracyjny zamiast do DMC wpisał to 750 kg do dopuszczalnej ładowności. Moim zdaniem jeśli pojazd jest zarejestrowany to powinien być bezproblemowo przerejestrowany bez żadnych zmian. Miał ktoś z Was taki przypadek? A może da się z tego jakoś sensownie wybrnąć? Przy tej masie własnej (załóżmy 500 kg) diagnosta raczej nie wpisze DMC 750 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czemu ci zależy na tak niskiej ładowności?? Jak cie policja złapie i zobaczy ze wieziesz 8 worków zboża to powiedzą ze jest przyczepa przeciążona i koniec jazdy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Myślę że jak dobrze powarzysz to będzie miała 350 ,z drugiej strony 750 dmc to nie wiele ale taka ujdzie i do samochodu jak dobrze pomyślisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj