Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Matias89    2

niema tablic ani dowodu (generalnie mówiąc jest tylko rama osie dwa tłoki do wywrotu i dyszel) a poprzednim właścicielem jest firma która nieistnieje pare lat a przyczepa zakupiona od nowego właściciela terenów po firmie ??


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

weź ty się lepiej utop

 

Deszcz Ci nie służy? 10% może ci pomoże.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
niema tablic ani dowodu (generalnie mówiąc jest tylko rama osie dwa tłoki do wywrotu i dyszel) a poprzednim właścicielem jest firma która nieistnieje pare lat a przyczepa zakupiona od nowego właściciela terenów po firmie ??

no to ja nie wiem bo skoro właściciel nie istnieje ...

No chyba że sprzedawca potwierdzi że kupił teren ze sprzętem i w ewidencji przejętego majątku jest ta przyczepa. Trudna sprawa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Witam cześć

 

Mam pytanko - mianowicie czy przyczepa rolnicza (rejestrowana jako rolnicza) moze być ciągnięta przez samochód ciężarowy - lub czy przyczepa rejestrowana jako samochodowa może być ciągnięta przez ciagnik rolniczy ?? chodzi mi o to co mówią na ten temat przepisy ruchu drogowego ?? bo wiadomo że warunki techniczne musiały by być spełnione

 

pozdro - czekam an odpowiedzi


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Powyżej 30km/h lub 40km/h nie powiem dokładnie- to powyzej tej prędkości musi mieć hamulce dwuobwodowe.

Więc rolniczą na jeden obwód " chyba" za autem ciągnąć nie można. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no cały czas mowa o przyczepie z chamulcem dwuobwodowym bo iciagnik i ciężarówka takie posiada - kwestia tylko taka czy jedna przyczepa moze być podłączana do tych dwóch maszyn


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

kiedyś non stop chodziła u nas D-55 lub D-50 nie pamiętam osnaczenia ( 6t ) i chodziła z starem na drodze i nigdy policja nie zatrzymała ani nie słyszałem o przypadkach karania kierowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no tak ale była zarejestrowana jako rolnicza czy jako samochodowa ?? bo w tym tkwi problem ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pewnie jako samochodówka i mogła jeździć za samochodem i c. rolniczym.

 

zresztą obejrzycie sami ;)

fajnie to widać na przykładzie D47.

 

http://images47.fotosik.pl/949/214d15be0a8d95d0.jpg


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

przeszukałem chatę i nie ma tego dowodu ( wyrejestrowana ok 10 lat temu ale dowód kiedyś widziałem z obciętym rogiem ). Jestem w 90% pewny że była rej jako rolnicza bo nikt nie myslał o ciąganiu jej samochodem uprzednio rejestrując. Ale moze znajdzie się ktoś na AF kto ma z tą dziedziną do czynienia na codzień.

EDIT Nikita bennet dzięki Twojemu załącznikowi wiem że to była D-50 bo jest sztywna. Ale Star jest szybszy jak 60km/h. Jeżeli kiedyś lata 90te ubezpieczenie przyczepy samochodowej i rolniczej było takie same to podejrzewam że mogła być jako samochodowa a jeśli ubezp jako rolnicza było tańsze to jestem pewien ze jako rolnicza.

Jeżeli przyczepa Mechanizatora jest zarej jako samochodowa to moze śmiało ciągać jako rolniczą jeżeli ma ciągnik z inst dwuobwodową

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

Obecnie to jest tak, jeżeli chcesz zarejestrować przyczepę rolniczą powyżej 3,5 tony własnej konstrukcji czyli "SAM" trzeba zgłosić się do Wydziału komunikacji i tam dostaje sie tam wniosek i druk wpłaty o wartości 10zł dla Urzedu Miasta tytułem decyzji administracyjnej, wypełniamy wniosek do którego załączamy :

-faktury na zakup materiałów użytych do wykonania przyczepy,

- rysunek przyczepy (zwymiaryzowany ) na formacie A4 ala rysunek techniczny

- 4 szt zdjęcia pojazdu z kazdej strony po 1 fotografii o wymiarach 10x15

 

w dalszej kolejności jedziemy po tablice próbne do WK by móc jechać tą przyczepa na pierwsze badanie techniczne, następnie wybieramy sobie Okregową Stacje Kontroli Pojazdów, także mówimy WK na którą okręgową stacje jedziemy by w porozumieniu mogli oni nadać wydać i nabić numery na przyczepę (koszto takiego przegladu niecałe 250zł, wracamy do WK dostajemy blachy i czekamy za twardym dowodem

 

 

Oczywiście przy rejestracji takiej przyczepy powyzej 3.5 tony na Okregowej Stacji Kontroli Pojazdów dowiedzieć musimy się jakie wymagania ma spełniać otóż oprócz wszystkich standardowych świateł (przód tył pozycyjne, kierunki i stop odblaski )musi posiadać także przeciwmgielne tylne i światło cofania "wsteczne", dla mnie małe zdziwienie bo jak dotąd wiekszosc ciagników ma tylko standardowy pakiet świateł ale jest to do ominięcia gdyż robimy tak ze w chwili pierwszego badania technicznego diagnoscie musimy to jakies zademonstrować ze sie świeci czyli robimy prowizorke jakiś włacznik czy coś (jak mowi proszą właczyc przeciwmgielne właczamy nasz patent i tyle byle zeby przeszedł badanie po badaniu likwidujemy patent i cieszymy sie z Naszej nowej przyczepy)dla przykładu żadne c-360 nie ma wogole swiatła wstecznego ani przeciwmgielnego jak podłaczymy przyczepe dla rolnika prawo jest lekko pod górę ale "Poolak potrafi, OLEE"

 

opisuje to gdyż ktoś się moze przestraszyc bądź zniechęcić czymkolwiek co trzeba zrobic by zarejestrować przyczepe

 

narazie tyle, jeżeli nastąpią jakieś zmiany zaktualizuje maja treść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Przyczepa marki SAM - badanie co rok.

Przyczepa fabryczna rolnicza - badanie co 2 lata.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku rejestrowałem sama i żadnych faktur ani rachunków nie musiałem przedstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

jak masz faktury to możesz, jak nie masz też dobrze ja zacytowałem treść tego wniosku dla wiedzy ogolnej, żeby nikt nie marudził a jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

Witam mam pytanie jaki jest całkowity koszt rejestracji przyczepy rolniczej 4,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

przegląd techniczny-75

wydział rejestracji-150zł

urząd skarbowy 2% od ceny jak kupiłeś prywatnie bo od handlarza nie płacisz

ubezpieczenie komunikacyjnie-55zł jak masz60% procent zniżki

do tego umowa kupno-sprzedaż dowód rejestracyjny i tablica rejestracyjna i ważny przegląd techniczny ,wniosek i dowód osobisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

gdzie obecnie najtaniej można ubezpieczyć przyczepkę o ład 3,5 tony i DMC4850??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

witam.Mam jeszcze jedno pytanie jak nasmarować przedni skręt w przyczepie 4,5 t ponieważ ciężko się kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

mam jeszcze jedno pytanie gdzie kupić takie łączniki co łączy zaczep z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj